استفاده از گام‌های عابران برای تولید صدای پرنده

این روزها بحث از الکترونیکی‌شدن هر چیزی به گوش می‌رسد. با همه‌گیر شدن بحث اینترنت چیزها و نیز با توجه به فضای رو به توسعه نسل پنجم فناوری انتقال داده، اكنون امکان هوشمند شدن خیابان‌ها نیز مطرح شده است. بر همین اساس تولید کاشی‌های الکترونیکی برای پیاده‌روهای لندن در دستور کاری شهردار این شهر بزرگ اروپایی قرار گرفته است.
آنچه در لندن صورت گرفته است، درواقع اولین گام برای حرکت به سمت تحقق ایده خیابان الکترونیکی است و کاشی‌هایی که در پیاده‌روهای این شهر نصب می‌شوند توانایی ذخیره انرژی را خواهند داشت.
این پروژه در 29 ژوئن در خیابان «بیرد» در محله «وست اند» لندن راه‌اندازی شده که محله‌ای آرام و نسبتا بدون ترافیک است. بر اساس بیانیه منتشر شده توسط شرکت تولیدکننده کاشی‌ها که «پاوگن» نام دارد، این کاشی‌ها خاصیتی تعاملی دارند؛ به این معنی که هنگام عبور عابران از خیابان، بسته به میزان ترافیک، انرژی تولیدشده در اثر راه رفتن آنها، ذخیره می‌شود و این انرژی ذخیره‌شده صرف تولید صدای پرندگان و البته تامین روشنایی خیابان می‌شود.
همچنین در این خیابان انواع فناوری‌های نوین ارایه شده و امکاناتی همچون اپلیکیشن‌های پرداخت برای سریعتر شدن فرایند خرید در مغازه‌ها نیز در نظر گرفته شده است.
از دیگر ویژگی‌های این خیابان، نیمکت‌هایی هستند که می‌توانند دی‌اکسید نیتروژن هوا را جذب کنند و پس از تصفیه هوا موجب بهبود کیفیت وضعیت هوای این خیابان شوند. این نیمکت‌ها می‌توانند دی‌اکسید نیتروژن را از هوا پاک کنند و به این ترتیب کیفیت زندگی و گذر از خیابان را برای عابران و شهروندان بهبود بخشند.
در صورت استقبال از این طرح، احتمال توسعه آن توسط شهرداری لندن وجود دارد. به این ترتیب هیچ بعید نیست در سالهای آینده شاهد آن باشیم که در بسیاری از شهرها، از گام‌های عابران گرفته تا سایر انرژی‌های موجود، به‌کار گرفته ‌شوند تا شهرها را به مكان‌های بهتری برای زیستن شهروندان تبدیل کنند.
 آن طور که نمایندگان شهرداری لندن در بیانیه خود اعلام کرده‌اند قصد آنها این است که لندن را به عنوان یک شهر نوآور در سطح جهانی معرفی کنند و بتوانند مقام اول شهر دیجیتالی در جهان را با استفاده از ابزارهای هوشمندی که در این شهر نصب می‌کنند برای لندن به ارمغان بیاورند.

تولد نسل جدید بالگردها

اخبار بازی ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه