گوگل در اتوبوس ها و ترن های شهری هند وای فای رایگان می‌دهد

گوگل قصد دارد در برخی خطوط اتوبوس رانی و ترن‌های شهری در جهان، دسترسی به اینترنت بی سیم رایگان را ممکن کند.
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از سی نت، ارائه این خدمات از سال گذشته در آمریکا آغاز شد و حالا در هند هم می توان به آن دسترسی پیدا کرد. گوگل برنامه های جاه طلبانه ای برای همه گیر کردن خدمات یاد شده دارد که تبلیغی مجانی برای دیگر خدمات گوگل هم محسوب می شود.
بر اساس برآوردهای گوگل در صورت ارائه این خدمات روزانه 15 هزار نفر از مردم هند از آن استفاده خواهند کرد. این امر فرصتی بی نظیر به گوگل می دهد تا از عادات کاربری بسیاری از مردم هند وخدمات مورد علاقه آنها مطلع شود و بر این اساس برای نمایش آگهی و بهینه سازی خدمات خود اقدام کند. بدین منظور ایستگاه های دسترسی به خدمات وای – فای در نقاط مختلف هند ایجاد می شود.
گوگل قبلا نسخه ای از برنامه موبایلی دسترسی به یوتیوب موسوم به YouTube Go را  برای مردم هند عرضه کرده بود تا آنان بتوانند با سرعت پایین اینترنت هم ویدئوهای یوتیوب را مشاهده کنند. این برنامه به اشتراک گذاری رایگان ویدئو را هم ممکن می کرد. قرار است این برنامه در نقاط دیگر جهان هم عرضه شود.
هند کشوری بزرگ با جمعیت چند میلیاردی است که هنوز یک میلیارد نفر از مردم آن به اینترنت دسترسی ندارند و لذا این کشور بازاری بکر برای شرکت های فناوری هم محسوب می شود.