P10 Lite هواوی؛ نصف‌العیش

فرض کنید غذایی را بسیار دوست دارید و آمادگی صرف یک بشقاب کامل را هم دارید، اما نصف بشقاب از آن غذای لذیذ را به شما می‌دهند. این توصیفی از گوشی هواوی P10 Lite است، اما چرا این توصیف را کردیم، چون این گوشی نسخه‌ای نصفه از گوشی بسیار خوب و قدرتمند P10 محسوب می‌شود که توانست توجهات خریداران و منتقدان زیادی را در دنیا به خود جلب کند.
P10 بشقاب کاملی از امکانات یک گوشی پیشرفته را دارد. اما همه گوشی‌سازها نسخه‌های میان‌رده و پایین‌رده هم تولید می‌کنند و این قاعده برای سومین گوشی‌ساز دنیا هم صدق کرده و به این ترتیب گوشی P10 Lite یک گوشی میان‌رده برای طرفداران و نیازمندان به این تیپ مدل‌ها است.
P10 Lite از جنس فلز و شیشه ساخته شده است که سطح شیشه‌مانند پشت گوشی آن را تا حدودی در دست لغزاننده کرده است.
در پشت گوشی خبری از دو دوربین نیست و یک دوربین قرار دارد و حسگر اثر انگشت نیز به آنجا منتقل شده است که دسترسی به آن را راحت‌تر می‌کند. البته این حسگر همچون P10 کارکرد جهت‌یابی ندارد، اما عملکردی بسیار سریع دارد.
این گوشی ظاهری گران‌قیمت دارد، اما طبعا به‌شکلی ساخته و طراحی شده که اقتصادی‌تر باشد و برای مثال در این گوشی به جای USB-C از میکرو USB برای شارژ گوشی استفاده شده است.
با قیمتی در حدود نصف گوشی P10 انتظار برای کاهش قابلیت‌ها و امکانات در P10 Lite چندان غیر منطقی نیست، اما بد نیست بدانید، نمایشگر گوشی در این خصوص قربانی نشده و حتی کمی بزرگ‌تر هم هست.
به زبان ساده‌تر شما مشکلی برای دیدن صفحه‌نمایش گوشی در فضای باز، زیر نور خورشید و از زاویه کناری را ندارید.
گوشی تنها یک اسپیکر دارد، اما نگران نباشید صدای آن به اندازه کافی بالا و شفاف هست. دوربین اصلی گوشی 12 مگاپیکسلی است و اگرچه تنهاست، اما در میان گوشی‌های میان‌رده کارکرد خوبی دارد.
از نظر سیستم‌عامل و UI گوشی P10 Lite امکانات بسیار متنوعی دارد. از نظر سرعت عملکرد در این گوشی از پردازنده اختصاصی هواوی Kirin 658 استفاده شده که درست مانند پردازنده پیشرفته این شرکت یعنی Kirin 960، هشت هسته‌ای است اما سرعت آن اندکی پایین‌تر است.
P10 Lite همچنین چهار مگابایت رم دارد که برای امکانات موجود روی این گوشی کافی است و کاربر در اجرای برنامه‌های مختلف با کندی و مشکلی مواجه نمی‌شود. باتری گوشی 3000mAh است و اگر بخواهید با انواع بازی و فیلم به گوشی فشار زیادی بیاورید، شاید قبل از تاریکی شب به شارژ مجدد نیاز داشته باشید. البته از آنجا که هواوی از پورت شارژ سریع اختصاصی خود در این گوشی استفاده کرده، 45 دقیقه برای 50 درصد شارژ زمان خواهد برد.
خلاصه آنکه اگر خیلی از گوشی، کار پیچیده‌ای نمی‌خواهید و اهل مد هستید و قصد دارید یک گوشی دو سیم‌کارته با ظاهر پیشرفته اما قیمتی در حدود 900 هزار تومان داشته باشید، می‌توانید به P10 Lite هم فکر کنید.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه