معرفی چند اپلیکیشن مبتنی بر رایانش ابری

رایانش ابری اصطلاحی است که این روزها بسیار شنیده می‌شود. این تحول عظیم با ذخیره اطلاعات کاربران در محیطی به‌صورت مجازی، امکانی فراهم کرده تا دسترسی به اطلاعات در هر زمان، مکان و توسط هر وسیله‌ای قابل دسترسی باشند. این قابلیت علاوه بر اینکه تحول چشمگیری در زمینه‌های مختلف ایجاد کرده است، نقش بسزایی در افزایش سرعت و سهولت دسترسی به داده‌ها ایفا می‌کند. در این شماره با چند اپلیکیشن که بر اساس رایانش ابری کار می‌کنند آشنا خواهید شد.
 Dropbox
از جمله معروف‌ و محبوب‌ترین اپلیکیشن‌هایی که در این زمینه به‌کار می‌روند، می‌توان به Dropbox اشاره کرد. هر اطلاعاتی که درون این اپلیکیشن ذخیره شود، در هر زمان که بخواهید قابل دسترسی است. این فایل‌ها می‌توانند شامل عکس‌ها، فیلم‌ها، اسناد و فایل‌های دیگر باشند. ذخیره و دسترسی به فایل‌ها از طریق دستگاه‌های مختلف، به‌خصوص فایل‌های حجیم به‌راحتی و سرعت انجام می‌شود. شما می‌توانید این فایل‌ها را ویرایش كنید یا با دیگران به‌اشتراک بگذارید. در مواقعی که لازم است همزمان چند نفر از راه دور به یک فایل دسترسی داشته باشند، این مساله بسیار کاربردی است. این برنامه را به‌صورت رایگان برای موبایل‌ها و تبلت‌های اندروید و iOS می‌توانید دریافت کنید. با داشتن این برنامه اطلاعاتتان را همیشه و در هر کجا در اختیار خواهید داشت.
Asana: Team Tasks & Conversations
یکی دیگر از برنامه‌هایی که می‌توانیم در این زمینه معرفی کنیم، اپلیکیشنAsana  است. این برنامه طراحی شده تا در کارهای گروهی تعامل افراد تیم را با سهولت بیشتری برقرار کند. توسط این برنامه، اعضای تیم می‌توانند به‌راحتی به اطلاعات مورد نظر دسترسی داشته و کارشان را حتی زمانی که دور از هم هستند، در ارتباط با یکدیگر پیش ببرند. با این برنامه میتوانید فهرستی از کارهایی که باید انجام شوند، یادآورها، اطلاعیه‌ها، تاریخ تحویل و مواردی از این قبیل را تنظیم کنید و با هر دستگاهی به آنها دسترسی یابید. امکان افزودن نظرات به وظایف و کارهای تعریف‌شده و نیز گفت‌وگو با اعضای گروه وجود دارد. اپلیکیشن Asana برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS طراحی شده بدون پرداخت هزینه‌ای قابل دریافت است.
Zomato - Food & Restaurant Finder
به کمک این اپلیکیشن می‌توانید به جست‌وجوی رستوران‌ها و کافه‌های برتر بپردازید و آنها را بیابید. اپلیکیشن Zomato به شما امکان می‌دهد در میان نام غذاها و عکس‌های مربوطه به جست‌وجو بپردازید و نتیجه را در محیطی زیبا و منظم مشاهده کنید. علاوه بر کسب اطلاعات برای یافتن یک رستوران خوب، می‌توانید تجربیات خود را از یک وعده غذایی عالی در این برنامه با کاربران دیگر به‌اشتراک بگذارید تا آنها از دیدگاه شما استفاده کرده و نظرات‌شان را به اطلاع شما برسانند. در بعضی شهرها، کاربران این اپلیکیشن می‌توانند از میان رستوران‌های معرفی‌شده توسط این برنامه، غذای خود را سفارش داده و آن را دریافت كنند. شما هم می‌توانید برای یافتن بهترین رستورانی که غذای مورد نظرتان را سرو می‌کند از این برنامه کمک بگیرید. اپلیکیشن Zomato برای سیستم‌عامل اندروید و iOS وجود دارد و شما بدون پرداخت هزینه‌ای می‌توانید آن را دریافت کنید و از امکانات آن بهره‌مند شوید.
DocuSign - Upload & Sign Docs
میلیون ها کاربر در سراسر دنیا از این برنامه برای دریافت اسناد و ارسال آنها برای دیگران استفاده می‌کنند. این برنامه قادر است اطلاعات شما را در محیطی کاملا ایمن نگهداری کند. اسناد مربوطه را علاوه بر پرکردن و امضا می‌توانید از طریق ایمیل، dropbox، box، Google Drive، evernote و برنامه‌های دیگر با دیگران به‌اشتراک بگذارید. در این برنامه لازم است با حرکت انگشت خود روی صفحه موبایل یا تبلت، امضایی تعریف کنید و هر دفعه با استفاده از آن به امضای اسناد خود بپردازید. این برنامه از pdf، word، اکسل و نیز فرمت‌های مختلف عکس مانندJPEG  و PNG پشتیبانی می‌کند. برای استفاده از قابلیت‌های برنامه لازم است به اینترنت متصل باشید جز قابلیت امضا که به‌صورت آفلاین نیز انجام می‌شود. این برنامه به‌صورت رایگان وجود دارد و روی دستگاه‌هایی با سیستم‌عامل iOS به‌خوبی قابل اجرا است. 

جنون سرعت با دنده دو

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه