پیگیری یک وعده و اختلال یک هفته‌ای

خسارت قطعیADSL كاربران مخابرات جبران می‌شود

براساس اعلام معاون امور مشتریان مخابرات ایران، این شركت طی هفته‌های آتی برای آن دسته از مشتركان اینترنت پرسرعت این اپراتور كه مودم زایکسل یا TP-LINK داشته و در مردادماه با قطعی مداوم مواجه بودند حجم‌های اضافی در نظر می‌گیرد.
اوایل مردادماه امسال برخی از مشترکان اینترنت پرسرعت مخابرات (ADSL) که از مودم‌های TP-LINK یا زایکسل استفاده می‌كردند با قطعی مداوم اینترنت مواجه شدند. این قطعی طولانی‌مدت اینترنت مخابرات آن‌طور که داوود زارعیان، معاون امور مشتریان مخابرات ایران در آن مقطع به خبرنگار ما اعلام كرد به علت تغییر «تنظیمات» در مخابرات اتفاق افتاده بود. در این مقطع مخابرات به مشترکانی که این مشکل را داشتند توصیه کرد که با شماره 2020 تماس گرفته و با دریافت مشاوره از کارشناسان، ضمن دریافت رمزی که باید در مودم‌شان وارد شود، مشکل را حل کنند. با پیگیری‌های خبرنگار عصر ارتباط از نمایندگی فروش محصولات  TP-LINKسرانجام مشخص شد مشکلی که برای كاربران اینترنت پرسرعت مخابرات كه مودم این برند را دارند، به این دلیل ایجاد شد که شرکت مخابرات برخی تجهیزات خود را تغییر داده است. نکته قابل توجه آنکه طی این قطعی شماره ‌2020 در استان‌های البرز و تهران در دو روز اول پاسخگو نبوده و بسیاری از کاربرانی که این مشکل را داشتند با وجود تماس‌های مکرر موفق به برقراری ارتباط با کارشناسان مخابرات نشدند. علاوه بر پاسخگو نبودن سامانه 2020 مخابرات، در آن مقطع انتظار می‌رفت توضیحات تکمیلی و جبرانی برای مشترکان اعلام شود.
كمی بعد از این، مدیر روابط عمومی مخابرات ایران در پاسخ به خبرنگار عصر ارتباط در خصوص نحوه جبران خسارت وارده به كاربران اینترنت پرسرعت مخابرات كه مودم TP LINK یا زایکسل داشته‌اند و اینترنت آنها حتی در مواردی برای دو هفته قطع بوده، گفت: مخابرات قصد دارد تا طرح‌های تشویقی برای این كاربران درنظر گیرد و با اختصاص حجم اضافی رضایت آنها را جلب كند.  با وجود گذشت سه ماه از این ماجرا اما تماس برخی خوانندگان نشان داد که هنوز خبری از طرح جبرانی برای این كاربران نبوده و اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است. برای پیگیری این موضوع بار دیگر با داوود زارعیان، معاون امور مشتریان مخابرات ایران تماس گرفتیم كه وی اعلام كرد: ما به مخابرات تهران دستور دادیم كه مشتركانی كه در این ماجرا متضرر شده‌اند را شناسایی كند و قرار است باتوجه به میزان كاهش مصرف در زمان وجود این قطعی، حجم‌های اضافی به این كاربران اختصاص یابد. زارعیان همچنین خاطرنشان كرد: ما در مخابرات سیستم ACS را از مركز مجهز می‌كنیم و به این ترتیب امكان تنظیم كردن مودم مشتركان از مركز فراهم می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری كاربر به همراه مودم به مخابرات یا حضور كارشناس مخابرات در منازل كاربران برای رفع مشكلات احتمالی در آینده نخواهد بود.
هفته‌نامه عصر ارتباط همچنان پیگیر تحقق این وعده خواهد بود.

طلسم فازبندی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه