باریک‌ترین پهپاد جهان ساخته شد

شرکت DJI که به علت ساخت پهپادهای بزرگ و پیچیده شهرت دارد، این بار محصولات کوچک و کم حجمی را عرضه کرده که از امکانات مناسبی برخوردار هستند.
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از پاپیولار مکانیکس، پهپاد Mavic Pro حدود هزار دلار قیمت دارد و سرعت آن به 35 کیلومتر در ساعت می رسد. البته در صورتی که آن را در حالت ورزشی قرار دهیم این سرعت به 64 کیلومتر هم افزایش می یابد.
دوربین این پهپاد می تواند با دقت 4K و با سرعت 30 فریم در ثانیه فیلم برداری کند. کنترل از راه دور این پهپاد هدایت آن را تا فاصله حداکثر 7 کیلومتری ممکن می کند. حداکثر مدت زمان پرواز این پهپاد 27 دقیقه است و بعد از آن باید باتری این پهپاد شارژ شود.
پنج دوربین کمکی و دو حسگر صوتی در این پهپاد پیش بینی شده اند که وظیفه آنها شناسایی موانع برای جلوگیری از برخورد با آنهاست. DJI امیدوار است مردمی که قصد ندارند از پهپاد در حین مسافرت یا در زمین های مسطح بزرگ استفاده کنند از خرید چنین محصولی که نسبت به پهپادهای مشابه ارزان تر است استقبال کنند.
این پهپاد همراه با یک پوشش 99 دلاری عرضه می شود تا در صورت برخورد احتمالی آن با موانع آسیب جدی به این محصول وارد نشود. البته شرکت سازنده می گوید احتمال برخورد پهپادهای ساخت آن با موانع کمتر از 5 درصد است.