كمپین معترضان به بیكاری در كنگان

در هفته گذشته جوانان جویای کار کنگان كمپینی در فضای مجازی راه‌اندازی كردند. این جوانان که بومی منطقه پارس جنوبی هستند، خواسته خود را در زمینه اشتغال در پروژه‌های پالایشگاهی و پتروشیمی این منطقه مطرح كرده و خواستار رسیدگی مسوولان به معضل بیکاری در کنگان و عسلویه هستند.

یکی از ایجادکنندگان این کمپین در ارتباط با اهداف و چرایی ایجاد آن می‌گوید: علی‌رغم وعده‌های زیادی که به بومیان شهرستان‌های کنگان و عسلویه برای جذب نیرو در قالب مصوبه 50 درصد اشتغال داده شد؛ متاسفانه این مصوبه بدون هیچگونه ضمانت اجرایی رها شده است و حتی بسیاری از نیروهای بومی شاغل در منطقه که اکثرا در مشاغل سطح پایین مثل کارگری، حراست، آبدارچی و خدماتی به کار گرفته می‌شوند را هم  بدون دلیل مشخص و به‌راحتی اخراج می‌کنند.

ایجاد‌كنندگان این كمپین بر این نظرند كه اگر مسوولین برای ایجاد مسیری پایدار برای جذب تحصیلکرده‌های بومی و جوانان جویای کار در صنایع نفت و گاز چاره‌اندیشی نکنند، موج بیکاری منطقه را فرا خواهد گرفت و جوانان جنوب مجبورند موطن خودشان را ترک کنند و برای کار به شهرها و استان‌های دیگر بروند.

افراد این کمپین در هفته گذشته نشستی برگزار کرده و در پی چاره‌اندیشی برای حل مشکل و رایزنی با مقامات و مسوولان هستند.

كمپینی كشوری برای ترویج وقف

هفته گذشته سازمان اوقاف کشور با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران چهارمین کمپین بزرگ کشوری را در قالب کارگاه تولید محتوا و با موضوع «وقف» برگزار کرد.

در این كمپین آثار فاخر آمیخته با هنر، گرافیک و کاریکاتور در حوزه وقف ا در سطح شهر تهران و سایر شهرهای کشور ارایه می‌شود.

در قالب این کارگاه تخصصی ۲۰۰ گرافیست و کاریکاتوریست برتر کشوری همکاری کردند و از میان آنها ۶۰ گرافیست برای این کارگاه انتخاب شدند و از میان آثار آنها طرح‌های مفهومی در حوزه وقف استخراج شده است.

قرار است پس از برگزاری این کارگاه، یک بانک اطلاعاتی شامل گرافیست و هنرمندان و همچنین بانک اطلاعاتی طرح‌های مفهومی در حوزه وقف ایجاد می‌شود تا در طول سال‌های آتی نیز از خدمات این هنرمندان بهره برده شود.

شبک های اجتماعی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه