چند دلیل برای استفاده از بانک‌های آنلاین

اگر شما تا به حال از یک بانک آنلاین استفاده نکرده‌اید، درواقع خود را از یک تجربه گران‌قیمت محروم کرده‌اید.
اما چه چیزی بانک‌های آنلاین را در سراسر جهان پرطرفدار کرده است و وجه تمایز این بانک‌های آنلاین با بانک‌های سنتی چیست؟ این دو تا حد زیادی شبیه به هم هستند، اما برخی تفاوت‌های کلیدی آنها بانک‌های آنلاین را برای افراد جذاب‌تر می‌کند.
در بسیاری از بانک‌ها برای دریافت چک شما باید اعتبار خود را نزد بانک عامل به اثبات برسانید، بانک‌ها اطلاعات حساب شما را نزد خود نگه می دارند و براساس بالانس حسابتان تصمیم می‌گیرند که به شما دسته چک بدهند یا شما را فاقد صلاحیت برای دریافت چک ارزیابی کنند.
اما بانک‌های آنلاین از این شیوه تبعیت نمی‌کنند، بلکه آنها به هرکسی که حتی فقط یک دلار ته حسابش داشته باشد هم چک می‌دهند.
البته برخی بانک‌ها حاضرند به جای حساب باز کردن در آنها به شما یک دسته چک جایزه بدهند، اما برای یافتن این سبک بانک‌ها باید سراغ بانک‌ها یا موسسات مالی کوچک‌تر بروید، اما اگر حوصله گشتن ندارید، بانک‌های آنلاین به‌راحتی به کمک شما خواهند آمد.
اعتماد بیشتر به مشتری در بانک‌های آنلاین
بانک‌های آنلاین همچنین بسیار ساده‌تر از بانک‌های قدیم به مشتریان خود اعتماد داده و وام می‌دهند و همچنین معمولا میزان سود سپرده بالاتری هم به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهند.
دلیل این موضوع هم این است که لازم نیست آنها مانند بانک‌های سنتی پول‌های زیادی را برای ساخت و افتتاح شعب، کارمندهای زیاد و ساختن شاخه‌های مختلف برای مناطق مختلف صرف کنند، پس هزینه‌های آنها به نسبت بانک‌های قدیمی به مراتب کمتر است.
اگر شما به‌دنبال یک بانک با بالاترین میزان سود قابل دسترسی می‌گردید، احتمالا در بانک‌های آنلاین آن را پیدا خواهید کرد. فقط در مرحله جست‌وجو برای بانک آنلاین ایده‌آلتان نباید ناامید شوید.
برخی از مردم پس از افتتاح حساب در بانک‌های آنلاین، این حساب را باز می‌گذارند و مرتب بین آنها مبالغی را جابه‌جا می‌کنند تا اصطلاحا حساب گردش بالاتری داشته باشد و چند حساب را هم‌زمان با اعتبار جلوه دهند؛ اگر قصد انجام چنین کاری را دارید حتما به حداقل زمان ترانسفر پول در بانک عامل خود توجه کنید، چون این جابه‌جایی مداوم پول در چند حساب شما ممکن است باعث شود در هیچ‌یک از حساب‌ها اعتباری کسب نکنید.
تکنولوژی به‌روزتر در بانک‌های آنلاین
بانک‌های آنلاین همواره در استفاده از تکنولوژی‌های جدید پیشرو هستند و نقش رهبری را برای سایر بانک‌ها بازی می‌کنند.
آنها همیشه در استفاده از تکنولوژی اولین نیستند، اما معمولا پیش از بسیاری از بانک‌های سنتی قابلیت‌های جدید را عمومی کرده و به مشتریان خود ارایه می‌دهند. برای مثال، حساب ذخیره موبایلی یک راه عالی برای داشتن یک حساب بدون اجبار برای داشتن سپرده ثابت است که به این معنی است که می‌توانید هر لحظه از حسابتان برداشت كنید و ضمنا خیلی زودتر هم به میزان اعتماد و سود بیشتری نزد بانک دست می‌یابید.
 برخی بانک‌های کوچک و موسسات اعتباری آنلاین همچنین به شما اجازه می‌دهند از قابلیت‌هایی استفاده کنید که در بانک‌های دیگر اجازه دسترسی به آن را ندارید. اگر بانک شما هنوز به شما پیشنهاد استفاده خدمات پرداخت آنلاین رایگان مانند پرداخت‌های فرد به فرد را نمی‌دهد، این موقعیت خوبی برای شماست تا به‌دنبال بانک آنلاینی بگردید که این خدمات را به شما ارایه می‌دهد و در آنها از برنامه‌های رایگان و بدون کارمزد پرداخت استفاده کنید.
برخی از این بانک‌های آنلاین همچنین تعداد زیادی از دستگاه‌های ATM هم در شهرهای مختلف جهان نصب کرده‌اند که از کارت‌های الکترونیکی این بانک‌ها پشتیبانی می‌کنند و این بستگی به جایی که شما زندگی می‌کنید دارد که می‌توانید با توجه به محل زندگی‌تان آن را انتخاب کرده و از خدمات رایگان آنها نیز بهره ببرید.
خدمات آنلاین همه‌جا هستند
نهایتا بانک‌های آنلاین از سپرده‌های شما مراقبت می‌کنند، بدون آنکه نیاز به مراجعه به یک شعبه داشته باشید. بسیاری از بانک‌ها به مشتریان خود سرویس‌های چت یا ایمیل رایگان برای راهنمایی و کمک به آنها ارایه می‌دهند و این موضوع میان آنها به رقابتی سخت تبدیل شده که چه کسی خدمات آنلاین کمک‌کننده بیشتری به مشتریانش می‌دهد و به همین دلیل مشتریان سرویس‌های خوبی را دریافت می‌کنند.
 احتمالا شما از اینکه لازم نیست به شعبات بانک مراجعه کنید استقبال کنید. به همین دلیل در بانک‌های آنلاین دیگر خبری از صف‌های انتظار بانک‌ها و سروکله زدن با کارمندان کم‌حوصله نیست و شما می‌توانید فرم تقاضاهای خود را به‌راحتی از طریق آنلاین پر کرده و خدمات مورد نظر را دریافت کنید.
تفاوت بانک‌های آنلاین با یکدیگر چیست؟
چطور شما می‌توانید بالاترین سطح را رضایت داشته باشید وقتی مقدار بسیار ناچیزی پول در بانک دارید؟
شما باید راه‌های صحیح برای استفاده ازحساب‌های مختلف را مد نظر قرار دهید تا شانس خود را بهبود بخشید. تعداد زیادی از آپشن‌های مختلف در هر حساب کاربری قابل دسترسی هستند، بنابراین مهم است که بدانید آنها چطور کار می‌کنند. از این دانش استفاده کنید و ببینید بانک شما چه چیزهایی از شما درخواست می‌کند و در مقابل چه خدماتی را ارایه می‌دهد و سعی کنید با این علم بهترین انتخاب را داشته باشید.
برای مثال، در برخی از بانک‌های آنلاین شما در مقابل اینکه از هیچ فروشگاهی خرید نکنید و پولتان را حفظ کنید سود بیشتری به شما تعلق می‌گیرد یا در بانک دیگر اگر بالانس حساب شما خیلی پایین باشد شما باید برای چک کردن حسابتان کارمزد بپردازید. البته خوشبختانه هنوز بسیاری از بانک‌های اینترنتی اجازه چک کردن رایگان حساب را به کاربران خود می‌دهند، پس می‌توانید در بسیاری از بانک‌های آنلاین از این قابلیت استفاده کنید.
با این وجود شما همواره باید سعی کنید متناسب به نیاز خودتان بهترین بانک را برای استفاده انتخاب کنید.
در انتها باید گفت اگرچه امروزه بانک‌های سنتی هم خدمات آنلاین ارایه می‌دهند، اما دایره شمول خدمات آنلاین در بانک‌های آنلاین گسترده‌تر و قابل دسترس‌تر است و شما می‌توانید با کمک آنها به خواسته خود تا هر سقفی که بخواهید از طریق کامپیوتر، موبایل یا تبلت‌تان پول جابه‌جا کنید.