افزایش درآمد و سهم هواوی از بازار موبایل

هواوی اعلام کرد که در نیمه‌ اول سال 2017 درآمد فروش این شرکت با رشد 2/36 درصدی همراه شده است. هواوی در طول شش ماهه‌ نخست امسال 01/73 میلیون دستگاه گوشی به فروش رسانده که رشد سال به سال آن ۶/۲۰ درصد افزایش داشته است.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی IDC، در طول سه ماهه ابتدایی سال 2017، سهم هواوی از بازار جهانی به ۸/۹ درصد رسید. همچنین میزان فروش گوشی‌های میان‌رده و بالارده در بازارهای کلیدی با افزایش قابل توجهی همراه بوده است.

در چین، هواوی ۱/۲۲ درصد از سهم بازار را دارد و سال به سال میزان فروشش 24 درصد رشد کرده است. این کمپانی همچنین در بازارهای سراسر اروپا نیز رشد قابل توجهی داشت که به این ترتیب این میزان رشد به‌خصوص در شرق، مرکز و شمال اروپا سال به سال 18 درصد گزارش شده است.

هواوی همچنین در بازارهای آسیا- اقیانوسیه شامل تایلند، مالزی، ژاپن و کره جنوبی و نیز روسیه رشد بالایی را تجربه کرده است. بر اساس گزارش GfK وSino، برند آنر نیز چه به لحاظ فروش به روش اینترنتی و درآمد حاصل از فروش در چین از ماه ژانویه تا مه با افزایش همراه شده است.

در سال 2017 هواوی در لیست BrandZ از میان 100 برند باارزش دنیا رتبه 49 را به خود اختصاص داد، در لیست فوربس در میان باارزش‌ترین برندهای دنیا جایگاه 88 را از آن خود کرد و در لیست با ارزش‌ترین برندهای Brand Finance Global 500  نیز رتبه 40 را به دست آورد.

هواوی قصد دارد تا شبکه خرده‌فروشی خود را گسترش دهد و تا پایان سال 2017 فروشگاه‌های این برند به ۵۶ هزار خرده‌فروشی در سراسر جهان می‌رسد. این درحالی‌است که ماه مه 2016 این رقم ۳۵ هزار فروشگاه بوده است.

هواوی با ارایه نوآوری‌هایی در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین قصد دارد رشد پایداری داشته باشد. بر این اساس مراکز تحقیقات هواوی در سراسر دنیا در حال کار روی فناوری‌های جدید از جمله سنسورها و مدیریت داده با پیشرفت تراشه‌ Kirin است. این کمپانی همچنین با شرکت‌هایی همچون لایکا، دالبی، مایکروسافت، گوگل و اینتل همکاری می‌کند.

نقد و بررسی بازی