برخی از مردم از پهپادهای خود برای انجام کارهای متفاوتی مانند مسابقه، ماهیگیری و حتی رساندن غذاهای آماده به دست مردم استفاده می‌کنند. اما یک شرکت به نام Freefly system به‌تازگی از پهپادها برای کمک به موج‌سواران استفاده می‌کند.
درواقع با کمک تیم Altas کمپانی Freefly موفق شده است که یک مرد را روی موج‌ها با کمک پهپاد بکشد و به این ترتیب موج‌سواری بدون نیاز به یک قایق مقدور می‌شود.
‌هاگ بل‌، یکی از کارکنان ‌Freefly system می‌گوید: کارکنان این شرکت قبل از آنکه کسی را به درون آب بفرستند، مدت‌ها روی توانایی‌های خود برای هدایت پهپادها تمرین می‌کنند. شروع به موج سواری نیاز به یک نیروی محرکه برای شروع کار دارد که پهپادها این امکان را فراهم می‌کنند.
وی اضافه می‌کند: ما بسیار شک داشتیم که یک پهپاد حتی در ابعاد بزرگش بتواند یک مرد بزرگسال را روی آب حرکت دهد، اما بل اصرار داشت ویدیویی که از این کار در اینترنت دیده واقعی است، بنابراین باید این کار را انجام دهد.
بل در ایمیلی به ماشابل گفته بود: این ویدیو 100 درصد واقعی است. وی اصرار داشت که آنها به‌زودی این کار را عملی می‌کنند.
وقتی از بل می‌پرسند آیا فقط یک پهپاد قرار است یک مرد را روی موج‌ها بکشد، می‌گوید: بله، کمپانی ALTA این کار را ممکن می‌کند. این فناوری در حال حاضر توسط بل ساخته شده و با قیمت بسیار بالای 17 هزار و 495 دلار در آمریکا به فروش می‌رسد.