شبکه‌های اجتماعی زیر ذره بین

کمپین نقطه صفر مرزی

کمپین "نقطه صفرمرزی" از سال گذشته با هدف ارسال بسته‌های آموزشی (کیف، لوازم‌التحریر و هزینه‌های تحصیل) به نقطه صفر مرزی آغاز به کار کرد و امسال برای دومین بار این طرح شروع و اجرا می‌شود.

این کمپین که با شعار «مرزها تنها یک خط نیستند بلکه سرزمین‌هایی هستند برای زندگی مردمانی عاشق» با هدف حمایت از منطقه صفر مرزی تشکیل شده و حمایت از کودکان در حال تحصیل مناطق محروم مرزی را در دستور کار خود قرار داده است. اعضای این کمپین کیف‌ها و لوازم اهدایی مردم را به دست کودکان در حال تحصیل در مناطق مرزی محروم می‌رسانند.

این کمپین در سال اول اجرای این طرح بیش از 200 کودک کارتن‌خواب و 200 کودک در مناطق محروم را تحت پوشش قرار داده و هزینه تحصیلشان را تقبل کرده است. قرار است امسال نیز هزار و 200 کودک تحت حمایت تحصیلی قرار گرفته و کمپین لوازم‌التحریر مورد نیازشان را تامین کند.

گفتنی است 24 شهریور ماه جشن کمپین نقطه صفر مرزی برگزار می‌شود و قرار است تا این زمان لوازم اهدایی جمع‌آوری شده از سوی مردم به دست کودکان برسد.

شما می‌توانید کیف‌های مدرسه‌ای سالمی که در خانه دارید و دیگر مورد استفاده شما نیستند را پس از شست‌و‌شو، از لوازم‌تحریر و دفتر نو پر کنید و به موسسه «طلوع» برسانید تا به دست کودکان نقاط مرزی برسد. همچنین می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از اماکن جمع‌آوری هدایا با شماره‌های 55147969 و 55147989 در تهران تماس بگیرید.

 

حمایت از صنعت پلاستیک

صنعت پلاستیك ایران سومین صنعت صادراتی كشور است كه علی‌رغم همه مشکلات همچنان ایستاده و حدود 700 هزار شغل ایجاد كرده است؛ این صنعت با وجود ارزش افزوده بالایی که نصیب كشور می‌کند اما به دلیل مصرف پایین سرانه مصرف پلاستیک در کشور نیازمند صادرات است.

در کمپین  حمایت از صنعت پلاستیک این موضوع مطرح شده که این صنعت با وجود بیش از نیم قرن دانش و تجربه، با مشکلات عدیده‌ای رو‌به‌رو است و نیازمند توجه مسوولان است. به وجودآورندگان این کمپین در پی احیای صنعت پلاستیک کشور و جلوگیری از تعطیلی کارخانه­های پلاستیک کشور هستند.  

 

داده‌كاوی برای همه

10 پیشنهاد برای ماجرای سلفی

10 سال پیش در چنین هفته‌ای

10 سال پیش در چنین هفته¬ای

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه