اتحاد كاربران ایرانی برای كمك به كرمانشاه

بروز فاجعه زمین‌لرزه در استان كرمانشاه باعث شده كه در طی هفته گذشته تعداد بسیار زیادی از كاربران ایرانی فعال در فضای مجازی با ایجاد كمپین‌ها و نیز با حمایت موسسه‌های خیریه اقدام به جذب كمك مالی و كالایی برای زلزله‌زدگان و ارسال آن به مناطق زلزله‌زده كنند.

بسیاری از كاربران ایرانی با تغییر تصویر پروفایل خود در شبكه‌های اجتماعی به تصویر كرمانشاه و با انتشار پست‌هایی این واقعه را به هم‌میهنان كرمانشاهی خود تسلیت گفتند.

در این میان ورزشكاران و هنرمندان نیز از قافله عقب نمانده و با بسیج طرفداران خود اقدام به جمع‌آوری كمك‌های مردمی و ارسال آن به مناطق زلزله‌زده كردند كه در بین این كمپین‌ها چهره‌های سرشناس ایرانی فراخوان علی دایی برای كمك به زلزله‌زده‌ها با استقبال بسیار چشمگیری همراه شد.

در كردستان و كرمانشاه نیز کمپین مهربانی هنرمندان کردستان برای حمایت از زلزله‌زدگان کرمانشاه تشکیل شده است. در جریان تشکیل این کمپین جمع زیادی از هنرمندان شاخص استان کردستان در تمامی زمینه‌ها در پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردم در سطح شهر مستقر شده‌اند.

همچنین جمعی از هنرمندان شاخص دو استان کردستان و کرمانشاه کمک‌های خود را حضوری در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه توزیع كردند.

 

حمایت از آموزش در پشت کوه دوم

احتمالا شما نیز اسم منطقه پشت کوه دوم را نشنیده‌اید! این منطقه 30 روستا داشته و در ارتفاعات زاگرس در غرب استان اصفهان واقع است. در این منطقه اغلب روستاها از امکانات ابتدایی مانند برق محرومند و مسیرهای صعب‌العبور باعث شده که دسترسی به این مناطق حتی برای گروه‌های ارسال كمك‌های داوطلبانه نیز دشوار باشد.

به دلیل مهاجرت جوانان به شهرهای اطراف، بیشتر جمعیت این منطقه را سالمندان و کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند؛ به طوری که حدود 50 درصد از جمعیت پشت کوه، کودکان و نوجوانان هستند.

یك موسسه خیریه قصد دارد در منطقه پشت کوه دوم کتابخانه‌هایی ایجاد کند. برای این منظور نیاز به تهیه قفسه کتابخانه (200 هزار تومان) و کتاب (500 هزار تومان) وجود دارد که این موسسه خیریه اقدام به ایجاد كمپینی برای جمع‌آوری این كمك مردمی كرده است. علاقه‌مندان برای ارسال كمك‌های خود و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی kheiranet.ir مراجعه كنند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه