«باتری» برگ برنده Y7Prime هواوی

گوشی Y7Prime HUAWEI بیش از یک ماه است به ایران وارد شده است. این گوشی با بهره‌مندی از قابلیت‌هایی چون بدنه فلزی، باتری پرظرفیت در کنار سنسور اثر انگشت و دوربین 12 مگاپیکسلی با اندازه سنسورهای بزرگ برای عکاسی در محیط‌های کم‌نور، به یکی از گزینه‌های مناسب در بازار گوشی‌های میان‌رده در ایران بدل شده است.

باتری این گوشی از ظرفیت 4000mAh بهره می‌برد که حتی قادر به رقابت با گوشی‌های پرچمدار بازار است. وجود این باتری موجب شده که بیش از 3 روز در حالت کاربری عادی بتوانید با این گوشی بدون نیاز به شارژ مجدد کار کنید.

برخی گوشی‌ها در بازار به دلیل ضعف باتری مجبور به استفاده از فناوری‌هایی هستند که بتوانند تا حدی این نقصان را جبران کنند. به عنوان نمونه یک گوشی از محصولات رقیب، که از باتری با ظرفیت کمتری از هواوی Y7Prime برخوردار است تلاش کرده با بهره‌گیری از چیپ‌ست کم‌مصرف‌تر Exynos7870 با فناوری ساخت 14 نانومتری که 30 درصد نسبت به چیپ‌ست Snapdragon 435 در Y7Prime که از فناوری ساخت 28 نانومتری بهره می‌برد مصرف انرژی کمتری دارد، طول عمر باتری خود را کمی‌افزایش دهد. این درحالیست که پردازنده تنها یکی از فاکتورهای مصرف انرژی در گوشی است. به همین دلیل همچنان مدت زمان بهره‌گیری از باتری Y7Prime  نسبت به مدل‌های همرده بالاتر است.

در کل به نظر می‌رسد بهره‌گیری از باتری پرظرفیت 4000mAh  در Y7Prime در کنار قیمت رقابتی، آن را به گزینه‌ای مطرح برای کاربرانی بدل کرده که علاوه بر قیمت، به دوام باتری طولانی در کنار سایر قابلیت‌های فنی گوشی خود اهمیت می‌دهند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه