شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

از خودمان شروع کنیم

کمپین" از خودمان شروع کنیم" با هدف ارتقای فرهنگ ترافیک در رابطه با نوع رفتار عابر و قوانین و تکالیفی که عابرپیاده در رفتارهای ترافیک روزانه و همچنین قوانین و تکالیفی که راکبین خودرو و موتورسیکلت در قبال عابران دارند، در حال برگزاری است.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه هر هفته 60 گروه نمایشی بیش از 370 اجرا در راستای ارتقای فرهنگ ترافیک دارند.

این گروه‌های تئاتری در 20 تقاطع پر تردد، پنج بوستان شهری و چهار مسیر دوچرخه‌سواری تهران فعالیت خود را آغاز کرده و در بوستان‌های ملت، پرواز، پلیس، ولایت و دریاچه شهدای خلیج فارس نمایش و پرفورمنس‌هایی با موضوع احترام به عابر پیاده و حمل و نقل پاک اجرا می‌کنند. یکی از کاربرانی که شاهد اجرای نمایش اجراکنندگان این کمپین بوده می‌گوید: یک پراید مشکی روی خط عابر پیاده ایستاده بود و در همین لحظه مردی با لباس پزشک جلو رفته و گوشی پزشکی بزرگی که در دستش گرفته را روی کاپوت ماشین گذاشت و با تاسف سری تکان داده و رو به راننده اشاره کرد که حالش اصلا خوب نیست.

آن‌طور که از نمایش‌های اجرا شده توسط اعضای این کمپین بر می‌آید گویا هدف اصلی آنها اصلاح برخی رفتارهای اشتباه رایج با کمک نمایش‌های طنزگونه است.

 

آگاه‌سازی والدین تاکستانی

سومین کمپین "فردای تاک" با هدف اطلاع‌رسانی به والدین در مورد اهمیت سنین دوران کودکی در رشد و تکامل جسمی و روانی و افزایش رشد کودکان و لزوم مشارکت در حوزه‌های مرتبط با کودکان در حیطه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، تغذیه و سلامت از طریق جلب همکاری‌های بین بخشی در تاکستان برگزار شد.

از جمله فعالیت‌های انجام شده در این کمپین برگزاری مسابقات هوش، نقاشی، معرفی کتب مختلف مربوط به سنین کودک و نوجوان، برگزاری مسابقه طناب‌کشی، قصه‌گویی و نقاشی صورت برای کودکان است. همچنین در این کمپین بروشورهایی به حاضران داده می‌شود که در آنها آدرس و خدمات کتابخانه‌‌های تاکستان در آن اعلام شده است. برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی و تشویق کودکان به خواندن کتاب نیز کتاب‌های داستانی به حاضران در این کمپین اهدا می‌شود.

 

NETWORK+

10 سال پیش در چنین هفته‌ای

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه