هشدار اف‌بی‌آی به شرکت‌های آمریکایی: با کاسپراسکای همکاری نکنید

پلیس فدرال آمریکا با برگزاری جلساتی با شرکت‌های بزرگ آمریکایی از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکید کرده که شرکت امنیتی روسی کاسپراسکای یک تهدید امنیت ملی است و نباید با آن همکاری شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وی تری، اف بی آی تاکید کرده مدارکی در دست دارد که ثابت می‌کند این شرکت روسی امنیت ملی ایالات متحده آمریکا را تهدید می‌کند.

در مقابل، شرکت امنیتی کاسپراسکای با صدور بیانیه‌ای ادعاهای اف‌بی‌آی را رد و تاکید کرده که هیچ روابط نامناسبی با هیچ دولتی در دنیا ندارد و اصولا با دولت روسیه و شخص پوتین نیز همکاری نمی‌کند.

شرکت‌های آمریکایی که اف‌بی‌آی در این زمینه با آنها جلساتی را برگزار کرده عمدتا در بخش انرژی و به خصوص در بخش مدیریت نیروگاه‌های هسته‌ای فعال هستند یا از سیستم‌های کنترل صنعتی و سیستم‌های SCADA استفاده می‌کنند.

اف بی ای اسناد و مدارکی که ثابت می‌کنند کاسپراسکای همکاری‌های امنیتی نامناسبی با دولت روسیه داشته اند را افشا نکرده است. کاسپراسکای مدعی است این اتهامات توسط یکی از کارکنان سابق و بدخلق این شرکت وارد شده و همه آنها بی‌پایه و اساس هستند.

 

 

هوش مصنوعی جلوی انتقال عفونت بیمارستانی به بیماران را می‌گیرد

عفونت‌های بیمارستانی یکی از عوامل جدی تشدید بیماری‌های افرادی است که به این مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و حالا هوش مصنوعی به حل این مشکل کمک می‌کند.

به گزارش فارس به نقل از انگجت، بررسی‌ها نشان می‌دهد از هر 25 نفر بیمار بیمارستانی در آمریکا یک نفر به همین علت دچار بیماری‌های جدید می‌شود.

حال محققان دانشگاه استنفورد برای حل این مشکل از مجموعه‌ای از دوربین‌ها و رایانه‌های دارای قابلیت بصری برای مشاهده و بررسی فعالیت کارکنان بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها استفاده کرده‌اند تا انتقال عفونت بیمارستانی به بیماران به حداقل برسد.

سیستم مورد استفاده بدین منظور، با بررسی رویه‌های درمانی و بهداشتی کارکنان و مراجعان به بیمارستان‌ها، رفتارهای اشتباه و پرخطر را شناسایی می‌کند و تلاش می‌کند با اعلام آنها جلوی گسترش عفونت و آلودگی‌های بیمارستانی را بگیرد.

برای ابداع الگوریتم مورد نیاز دوربین‌های متعددی در یک بیمارستان نصب شد و از 80 درصد تصاویر برای طراحی الگوریتم تازه و از 20 درصد از آنها برای آموزش‌ها و تست‌های بعدی استفاده شد.

استفاده از این روش نشان داد تنها در مورد 30 نفر از 170 بیماری که در عرض چند ساعت وارد بیمارستان مورد بررسی شده‌اند، پروتکل‌های بهداشتی به درستی رعایت شده است. دقت این الگوریتم هوش مصنوعی 75 درصد اعلام شده است.

مهندس ارشد سابق اپل به گوگل پیوست

 

کریس لتنر یکی از مهندسان ارشد و کلیدی سابق شرکت اپل به گوگل پیوست تا این شرکت را در زمینه ارایه خدمات هوش مصنوعی یاری دهد.

به گزارش فارس به نقل از ری‌کد، این مهندس برای مدت کوتاهی در شرکت تسلا فعالیت کرد، اما سپس در ماه ژوئن آن را ترک کرد.

کریس لتنر بیش از 11 سال در اپل فعالیت کرده بود و به علت خلق زبان برنامه‌نویسی سوییفت شهرت فراوانی دارد. ولی همچنین برخی ابزار نرم‌افزاری دیگر را برای استفاده توسعه‌دهندگان عرضه کرده بود.

محل کار این مهندس گوگل برین خواهد بود که مرکز تحقیقاتی تخصصی این شرکت در حوزه هوش مصنوعی تلقی می‌شود. وی با ارسال پیامی در این زمینه در توییتر این موضوع را تایید کرده و اظهار امیدواری کرده که این تحول باعث شود تا خدمات هوش مصنوعی در دسترس طیف گسترده‌ای از کاربران قرار بگیرد.

این مهندس کار خود در گوگل برین را از هفته آینده آغاز می‌کند. وی در شرکت تسلا هم یکی از گروه‌های سازنده خودروهای برقی این شرکت را رهبری می‌کرد. او علت جداشدن از تسلا را این دانسته که این شرکت کاملا مناسب وی نبوده است.

هوش مصنوعی یکی از حوزه‌های نرم‌افزاری به سرعت در حال گسترش است و بسیاری از غول‌های فناوری مانند اپل، گوگل، فیس‌بوک و دیگران هم‌اکنون سرمایه گذاری‌های سنگینی را به منظور تحقیق در این زمینه انجام داده‌اند.

 

تلاش محقق امنیتی انگلیسی برای تبرئه از اتهام طراحی بدافزار

 

مارکوس هاچینز محقق امنیت سایبری انگلیسی که با کمک به مقابله با گسترش باج‌افزار واناکرای شهرت زیادی کسب کرده بود، تلاش دارد از اتهام طراحی بدافزار تبرئه شود.

به گزارش فارس به نقل از انگجت، هاچینز توسط اف‌بی‌آی و در جریان برگزاری کنفرانس امنیت دفکان در شهر لاس و گاس آمریکا دستگیر شد. وی جمعه گذشته در دادگاهی در شهر میلواکی حاضر شد و پاسخگوی اتهامات وارده بود.

اتهام اصلی وی تبلیغ، توزیع و کسب درآمد از طریق نگارش بدافزاری به نام Kronos بود که به مهاجمان امکان می‌داد به حساب‌های بانکی و اطلاعات کارت‌های اعتباری افراد دسترسی یابند. توزیع این بدافزار از طریق ارسال ایمیل و حملات موسوم به فیشینگ صورت می‌گرفت.

در حالی که اف‌بی‌آی مدعی است این فرد به نگارش بدافزار یادشده اعتراف کرده است، وکیل این جوان 23 ساله می‌گوید وی یک جوان بااستعداد و باهوش و یک قهرمان است و به طور قطع در برابر اتهامات وارده از خود دفاع می‌کند.این وکیل از تقدیم اسناد و مدارکی در همین رابطه به دادگاه در هفته‌های آینده خبر داده است.

مدیرعامل اینتل حمایت از ترامپ را متوقف کرد

برایان کرزینیچ حمایت خود را از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به علت رویدادهای نژادپرستانه در این کشور متوقف کرد.

به گزارش فارس به نقل از اینتل، وی اخیرا در توییتر خود نیز سخن‌پراکنی‌های تنفرآمیز و تلاش برای کسب برتری به نفع سفیدپوستان را محکوم کرده بود.

مدیرعامل اینتل در ادامه این روند از خروج خود از شورای تولید صنعتی آمریکا خبر داده که ریاست آن با ترامپ رییس‌جمهور آمریکاست. وی با نگارش مطلبی در وبلاگ شرکت اینتل هدف از این کار را جلب توجه به آسیب‌های جدی وارده به این کشور به علت فضای سیاسی دوقطبی شکل گرفته دانسته که شرایط حادی را در آمریکا به وجود آورده است.

وی در بخشی از این مطلب تصریح کرده است: به این علت استعفا داده‌ام که به نظر می‌رسد این روزها بسیاری در واشنگتن بیشتر به دنبال حمله به هرکسی هستند که با آنها مخالف است.

مدیرعامل اینتل افزوده است: ما باید به افرادی که حامی برابری و دیگر ارزش‌های ارزشمند در آمریکا هستند،افتخار کنیم؛ نه اینکه به آنها حمله کنیم. وی اظهار امیدواری کرده با تغییر شرایط مجددا در شورای مذکور حضور یابد. ترامپ در مجموع در میان مدیران شرکت‌های بزرگ فناوری در آمریکا چهره محبوبی نیست و بارها با برخی از آنها و از جمله مدیرعامل اپل درگیری لفظی پیدا کرده است.

 

افزایش کلاهبرداری مالیاتی اینترنتی از مردم آمریکا

بر اساس اعلام اداره خدمات درآمد داخلی آمریکا، حملات فیشینگ در این کشور برای فریب مالیات‌دهندگان در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال قبل افزایش چشمگیری یافته است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، این حملات عمدتا در ارتباط با فرم های مالیاتی W-2 است که مالیات‌دهندگان باید تکمیل و ارسال کنند.

در حالی که در سال 2016 تنها حدود 50 شرکت و سازمان قربانی حملات فیشینگ مالیاتی بودند، این رقم در سال 2017 به حدود 200 شرکت افزایش یافته که رشد قابل ملاحظه‌ای نشان می‌دهد.

از جمله مهم‌ترین اهداف این حملات می‌توان به شرکت‌های تجاری، مدارس، دانشگاه‌ها، سازمان‌های غیرانتفاعی و صدها نفر از کارکنان این مجموعه‌ها اشاره کرد که اطلاعات خصوصی آنها به سرقت رفته است.

هکرهای عامل این حملات ایمیل‌های جعلی برای قربانیان ارسال کرده و مدعی می‌شوند مدیر شرکت یا سازمانی هستند که به فرم‌های W-2 دسترسی دارد. آنها سپس خواستار دریافت فهرست کارکنان هر مجموعه و حتی برخی اطلاعات جزئی دیگر می‌شوند.

بر اساس گزارش اف‌بی‌آی از ابتدای سال 2015 خسارت‌های مالی وارده به شرکت‌های دولتی و تجاری بر اثر حملات فیشینگ با افزایش 1300 درصدی به بیش از 3 میلیارد دلار رسیده است. اداره خدمات درآمد داخلی آمریکا از قربانیان این حملات خواسته تا موارد کلاهبرداری را با ارسال ایمیل به dataloss@irs.gov اعلام کنند.

 

سرقت اطلاعات 1.2 میلیون بیمار در انگلیس توسط هکرها

یکی از پیمانکاران اداره خدمات ملی بهداشت انگلیس با سهل‌انگاری موجب افشای اطلاعات خصوصی 1.2 میلیون بیمار در این کشور شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وی‌تری، هکرهای گروه Anonymous  با نفوذ به یک سایت متعلق به این پیمانکار توانسته‌اند به محتوای پایگاه داده آن دسترسی یابند و داده‌های شخصی این افراد را بدزدند.

این شرکت پیمانکاری که SwiftQueue نام دارد، خدمات ذخیره و رزرو خدمات درمانی و بهداشتی را به بیماران انگلیسی ارایه می‌کند تا آنها کمتر در اتاق‌های انتظار معطل شوند.

SwiftQueue می‌گوید بعد از شناسایی این حمله هکری با پلیس لندن در تماس بوده تا مشکل مذکور برطرف شود.

هکرها در تماس با روزنامه سان گفته‌اند این حق مردم است که بدانند شرکت‌های بزرگی مانند SwiftQueue چگونه اطلاعات حساس مربوط به آنها را مدیریت می‌کنند. اداره ملی خدمات بهداشت در انگلیس به تازگی برای ارتقای امنیت خود 21 میلیون پوند هزینه کرده بود، اما ظاهرا این هزینه‌ها کافی نبوده است

اخبار برگزیده

اخبار

اخبار برگزیده

اخبار بازی

اخبار

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه