نسخه جدید کامپیوتر GR8 II ایسوس معرفی شد

ایسوس به‌تازگی نسخه جدید کامپیوتر GR8 II را به همراه کارت گرافیکASUS GeForce GTX 1060 6GB معرفی کرده است که البته به عنوان کوچک‌ترین کامپیوتر سازگار با Oculus شناخته می‌شود. کامپیوتر GR8 II در ابعاد یک کنسول بازی، توان بالایی را برای استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی ارایه می‌دهد که با استفاده از کارت گرافیک نسخه دسک‌تاپیGeForce GTX 1060، عملکرد خوبی را در بازی‌های VR به‌نمایش می‌گذارد.

در آزمون‌های به‌عمل‌آمده، GR8 II عملکردی تا 68 درصد بهتر از مدل‌های مشابه مجهز به کارت گرافیک GTX960 را ارایه داده و حتی 13 درصد سریع‌تر از سیستم‌های مجهز به کارت گرافیک GTX970 است.

با کارت گرافیک غیررفرنس (سفارشی) ASUS GeForce GTX 1060 6GB، نیروگاه کوچک ROG بازی Overwatch را در رزولوشن 2K با نرخ 70 فریم در ثانیه و Forza Horizon 3 را نیز با 60 فریم در ثانیه اجرا می‌کند. پردازنده‌های نسل هفتم اینتل در نسخه‌های دسک‌تاپ Core i7، سطح بی‌سابقه‌ای از دنیای بازی را ارایه داده و افزون بر آن، تضمینی بر بازی‌های VR با کیفیت بالا و بدون وقفه است. کامپیوتر GR8 II از نمایشگرهای 4K/UHD با رزولوشن 2160×3840 و تکنولوژی NVIDIA G-SYNC پشتیبانی کرده و به این ترتیب سرعت فرکانس پنل نمایشگرها را با کارت گرافیک تنظیم می‌كند.

 نسخه جدید کامپیوتر GR8 II کوچک‌ترین محصول در جهان است که مشخصه‌های مورد نیاز برای تجهیزات Oculus Rift در خود حمل کرده و به‌طور رسمی نشان Oculus Ready را دریافت کرده است. GR8 II تحت آزمون‌های دقیق قرار گرفته تا اطمینان حاصل شود که Firmware، سیستم‌عامل، ویژگی‌ها و نرم‌افزارهای آن با معیارهای Oculus سازگار است. برای این منظور، 17 آزمون و تست عملکرد دقیق روی آن انجام گرفته است. از جمله این آزمون‌ها، آزمون استرس 72 ساعته و آزمایش مکرر استفاده پورت‌های سخت‌افزاری، برای اطمینان از قابلیت و کارایی بالا است. GR8 II دارای طراحی سازگار با VR است و به همین دلیل دو پورت HDMI در خروجی آن به خدمت گرفته شده که یکی از آنها برای هدست واقعیت مجازی و دیگری نیز برای اتصال به نمایشگر است.