باتری، برگ برنده Y7Prime هواوی

گوشی Y7Prime HUAWEI بیش از یک ماه است به ایران وارد شده است. این گوشی با بهره‌مندی از قابلیت‌هایی چون بدنه فلزی، باتری پرظرفیت در کنار سنسور اثر انگشت و دوربین 12 مگاپیکسلی با اندازه سنسورهای بزرگ برای عکاسی در محیط‌های کم‌نور، به یکی از گزینه‌های مناسب در بازار گوشی‌های میان‌رده در ایران بدل شده است.

باتری این گوشی از ظرفیت 4000mAh بهره می‌برد که حتی قادر به رقابت با گوشی‌های پرچمدار بازار است. وجود این باتری موجب شده که بیش از سه روز در حالت کاربری عادی بتوانید با این گوشی بدون نیاز به شارژ مجدد کار کنید.

برخی گوشی‌ها در بازار به‌دلیل ضعف باتری مجبور به استفاده از فناوری‌هایی هستند که بتوانند تا حدی این نقصان را جبران کنند. برای نمونه، یک گوشی از محصولات رقیب که دارای باتری با ظرفیت کمتری از هواوی Y7Prime است، تلاش کرده با بهره‌گیری از چیپ‌ست کم‌مصرف‌تر Exynos7870 با فناوری ساخت 14 نانومتری که نسبت به چیپ‌ست Snapdragon 435 در Y7Prime (که از فناوری ساخت 28 نانومتری بهره می‌برد) 30 درصد كم‌مصرف‌تر است، طول عمر باتری خود را کمی‌افزایش دهد. این درحالی است که پردازنده تنها یکی از فاکتورهای مصرف انرژی در گوشی است. به همین دلیل همچنان مدت زمان بهره‌گیری از باتری Y7Prime ‌نسبت به مدل‌های هم‌رده بالاتر است.

در کل به‌نظر می‌رسد بهره‌گیری از باتری پرظرفیت 4000mAh  در Y7Prime در کنار قیمت رقابتی، آن را به گزینه‌ای مطرح برای کاربرانی بدل کرده که علاوه بر قیمت، به دوام باتری طولانی در کنار سایر قابلیت‌های فنی گوشی خود اهمیت می‌دهند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه