سریال زیاندهی و ناکامی فروش گوشی‌های ال‌جی ادامه دارد

ال‌جی در بازار موبایل می‌ماند؟

بخش موبایل شرکت ال‌جی ظاهرا قصد دارد همچنان به تلاش برای ماندن در بازار موبایل ادامه دهد. برخی از تحلیل‌گران این صنعت معتقدند، این شرکت کره‌جنوبی که قصد دل کندن از این صنعت را ندارد، شاید بتواند در سال‌های آتی سهمی از بازار موبایل را به دست آورد.

ال‌جی که در سال‌های اخیر با کاهش سهم خود مواجه بود، تلاش کرد تا با بازطراحی گوشی‌های هوشمند جدید و تبلیغات گسترده که بخش‌هایی از آن همچنان نیز ادامه دارد، موقعیت ضعیف خود در بازار را حفظ کند، اما گزارش‌های مالی دومین چهارماهه سال 2017 نشان می‌دهد، سیر نزولی این شرکت همچنان ادامه دارد و بخش موبایل ال‌جی 117 میلیون دلار زیان داشته است.

این مشکلات در حالی ادامه دارد که گوشی‌های پیشتاز این شرکت نیز که با تبلیغات وسیع در بازار عرضه شد نتوانسته نظر سرمایه‌گذاران را جلب کند. موضوعی که البته شرکت ال‌جی نیز آن را پذیرفته که گوشی‌های اخیرش با فروش ناامیدکننده مواجه بوده و مشتری‌ها نیز روی خوشی به محصولات این شرکت نشان نداده‌اند.

این وضعیت درحالی ادامه دارد که آخرین گوشی پرچمدار ال‌جی یعنی گوشی V30 نیز تفاوت زیادی با گوشی قبلی این شرکت یعنی G6 که فروش خوبی نداشت، ندارد و به همین جهت پیش‌بینی می‌شود این گوشی نیز نتیجه بهتری نسبت به نمونه قبلی خود نگیرد.

لی‌جانگ ووک از بخش امنیت سامسونگ معتقد است، بخش موبایل ال‌جی در سال جاری همچنان سیر نزولی خواهد داشت و قادر به بازگشت به بازار نیست، اگرچه شرکت ال‌جی تلاش زیادی برای جلوگیری از کاهش زیان خود در سال جاری میلادی به کار گرفته است، اما به نظر می‌رسد این میزان چیزی در حدود 439 میلیون دلار در کل سال 2017 یا حتی نیمی از این مقدار باشد.

سو کی‌من از بخش تحقیقات شرکت ال‌جی الکترونیک هم چندی پیش این برآورد را تایید کرد و گفته بود، بخش موبایل ال‌جی همچنان رشد محسوسی را در آینده نزدیک تجربه نخواهد کرد که این امر به علت رقابت شدید در بازار است.

تحلیل‌گران معتقدند شرکت ال‌جی باید شانس خود را در بخش هوش مصنوعی (AI) جست‌وجو کند و برای رقابت با شرکت‌های دیگر به تقویت هوش مصنوعی روی گوشی‌های آینده‌اش متمرکز شود تا شاید بتواند توجه برخی مشتری‌ها را به خود جلب کند.

نکته قابل توجه آنکه شرکت ال‌جی با وجود زیان‌های پی‌درپی در بخش موبایل خود، همانطور که ذکر شد، شدیدا در حال مقاومت بوده و همچنان در حال سرمایه‌گذاری روی صنایع مرتبط با گوشی است تا با تجمیع سبد کالاهای الکترونیکی خود در قالب زنجیره اینترنت چیزها، شاید بتواند بخش موبایل خود را حفظ کند.

هفته‌نامه عصرارتباط پیش از این گزارش‌های مختلفی از عدم استقبال از گوشی‌های پرچمدار ال‌جی و کاهش سهم فروش این شرکت از بازار موبایل منتشر کرده بود.

گزارش مالی سه ماهه سوم سال گذشته بخش موبایل ال‌جی نیز نشان می‌داد که فروش گوشی‌های این شرکت یک سقوط 23 درصدی را تجربه کرده است.

شرکت ال‌جی طی سال ۲۰۱۶ میلادی نیز دو گوشی با نام‌های G5 و V20 عرضه کرد که هیچ کدام از آنها در بازار جهانی فروش قابل ملاحظه‌ای نداشت. با این روند، ال‌جی در فصل گذشته کاهش ۲۳ درصدی فروش محصولات خود را پیش‌‌رو دید و همه این اتفاقات باعث شد شرکت کره‌ای شخص جدیدی را به عنوان مدیرعامل برگزیند.

مدیرعامل جدید ال‌جی «جو سئونگ-جین» به جای سه مدیرعاملی که مرکز توسعه دستگاه‌های موبایلی را زیر نظر دارند، فعالیت خود را آغاز کرد.

با تمام این تفاسیر حالا باید منتظر ماند و دید بخش موبایل ال‌جی از بازار حذف خواهد شد یا به مرزی از سوددهی می‌رسد که بتواند سهم بسیار اندکی از بازار را داشته باشد.

باتری، برگ برنده Y7Prime هواوی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه