جریمه ۳۰۲ میلیون دلاری اپل به‌علت سرقت اختراعات دیگران

اپل در نبرد بر سر استفاده بدون مجوز از اختراعات ثبت‌شده شرکت VirnetX بازنده شد و بر اساس حکم یک قاضی فدرال در تگزاس باید 302.4 میلیون دلار جریمه پرداخت کند.
به گزارش فارس به نقل از 5مک، VirnetX  اپل را به استفاده بدون اجازه از برخی فناوری‌های ابداع‌شده خود در برنامه‌ها و خدماتی مانند FaceTime  و iMessage متهم کرده بود و پس از کش‌وقوس‌های فراوان توانست ادعاهایش را ثابت کند.
 VirnetX تا به حال بارها از شرکت‌های مختلف فناوری به دلایل مشابهی شکایت کرده و توانسته آنها را دادگاه محکوم و از این شرکت‌ها جریمه اخذ کند. از همین رو نام آن در دنیای فناوری بسیار شناخته شده است.
 VirnetX اولین بار در سال 2010 شکایت خود را از اپل مطرح کرد. در سال 2012  VirnetX اپل را به پرداخت 368.2 میلیون دلار جریمه محکوم کرد. اما با طرح موضوع در دادگاه تجدیدنظر پردات خسارت متوقف شد. سپس با شکایت مجدد  VirnetX اپل به پرداخت 625.6 میلیون دلار خسارت محکوم شد، اما اپل توانست با پیگیری جدی قضایی آن را به حالت تعلیق درآورد.
در نهایت  VirnetX با پیگیری‌های فراوان توانست استفاده بدون مجوز اپل از دو اختراع ثبت‌شده خود را در FaceTime  و iMessage ثابت کند و دریافت غرامت 302.4 میلیون دلاری را تضمین کند. قرار است یک جلسه استماع دیگر در مورد این پرونده برگزار شود و سپس حکم نهایی صادر شود.

VivoWatch ساعت تندرستی

دوربین سبک اما مجهز

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه