هوشمندسازی مدارس بر بستر همراه‌ اول

رسانه تعاملی آموزش و پرورش به‌عنوان پیشرفته‌ترین پلتفرم آموزشی کشور که پیش‌تر از سوی همراه ‌اول طراحی شده بود، پس از تحویل به آموزش و پرورش در اولین روز نمایشگاه تلکام رونمایی شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مهندس اسفندیار چهاربند، رییس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش، درباره این پلتفرم اظهار کرد: هوشمندسازی به‌عنوان یکی از سیاست‌های توسعه کیفیت در مدارس کشور مورد توجه قرار گرفته و قرار بر آن است که با اجرای این طرح در تولید و انتشار مطالب چندرسانه‌ای تلاش شود.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از شیوه چندرسانه‌ای در یادگیری دانش‌آموزان تاثیر بسزایی دارد، گفت: با بهره‌گیری از این شیوه حتی امکانی ایجاد می‌شود تا ارتباط خانه و مدرسه تحکیم شود.

چهاربند با بیان اینکه هوشمندسازی مدارس از طریق متنوع‌سازی شیوه‌های آموزش برای دانش‌آموزان فرصت بسیار خوبی فراهم می‌کند، توضیح داد: با استفاده از بسترهای ارتباطی همراه ‌اول، امکانی ایجاد می‌شود که در اقصا نقاط کشور بدون توجه به موقعیت جغرافیایی، امکان بهره‌مندی از آموزش‌های یکسان و برابر وجود داشته باشد.

رییس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش آماده‌سازی زیرساخت‌های سخت‌افزاری را از دیگر موضوعات مهمی دانست ‌که باید در اجرای این طرح مورد توجه قرار گیرد و افزود: پس از آماده‌سازی زیرساخت‌های مربوطه در مدت زمانی چهارساله، اجرای فراگیر این طرح دنبال شده و به‌موازات آن بحث‌های مربوط به فرهنگ‌سازی و تولید محتوا نیز دنبال خواهد شد.

وی در پایان گفت: برای هوشمندسازی مدارس با توجه به اینکه همراه‌اول به‌عنوان اولین اپراتور توسعه‌یافته کشور زیرساخت‌های ارتباطی گسترده‌ای دارد، آماده‌سازی پلتفرم‌های لازم برای اقدامات مختلف به‌ویژه در بحث تولید محتوا و انتشار محتوا برای دانش‌آموزان بر عهده این اپراتور گذاشته شده و با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده از سوی اپراتور اول ارتباطی کشور این  اپراتور سهم خود را به نظام تعلیم و تربیت کشور ادا کرده است.

این پلتفرم از طریق آدرس https://emooc.medu.ir در دسترس خانواده بزرگ فرهنگیان و دانش‌آموزان قرار دارد.

همکاری همراه ‌اول و دانشگاه تربیت مدرس برای پیاده‌سازی 5G در ایران

همراه‌اول و دانشگاه تربیت مدرس به منظور همکاری‌های مشترک روی نسل پنجم ارتباطی (5G)، تفاهم‌نامه امضا کردند.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در هجدهمین نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۷، وحید صدوقی، مدیرعامل همراه ‌اول و محمدتقی احمدی، رییس دانشگاه تربیت مدرس، در راستای پیاده‌سازی و بومی‌سازی تجربیات موفق دنیا در عرصه 5G، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

مدیرعامل همراه‌اول در این مراسم با اشاره به همکاری این اپراتور با دانشگاه‌های تراز اول کشور، گفت: همکاری با دانشگاه تربیت مدرس در راستای حرکت به سمت فناوری 5G و نسل جدید ارتباطی با مشارکت شرکت نوکیا انجام می‌شود و قرار بر این است که این خدمات تا سال ۲۰۲۰ همگام با سراسر دنیا در ایران نیز عرضه شود.

صدوقی همچنین اظهار كرد: با توجه به تجربیات مثبتی که پیش از این نیز در همکاری‌های شرکت ارتباطات سیار ایران و دانشگاه‌ها وجود داشته، شرکت‌های شتاب‌دهنده به‌عنوان ‌هاب‌های دانشگاهی در دانشگاه‌ها ایجاد شده‌اند تا با ارتباط مستمر با بخش دانشگاهی علاوه بر حمایت از ایده‌های دانشجویان، خدمات بهتری به مشترکان ارایه شود.

رییس دانشگاه تربیت مدرس نیز در این مراسم از همراه‌اول و مدیرعامل آن به‌دلیل رویکرد آینده‌نگر و نگاه عمیق به عرصه علم و فناوری تقدیر کرد و گفت: همکاری‌های قبلی ما با همراه‌اول در ۱۰ سال گذشته موجب شده است بتوانیم در توسعه کشور، به‌خصوص حرکت به سمت نسل پنجم ارتباطی، گام‌های موثری برداشته و با دستاوردهای مثبت موجبات رضایت بیشتر مشترکان را فراهم کنیم.