رخنه هکرها به سیستم رای‌گیری انتخابات آمریکا

جانسون، وزیر امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد، هکرها در سیستم رای‌گیری انتخابات آمریکا جاسوسی کردند، اما هیچ نشانه‌ای از دستکاری اطلاعات مربوط به آرا وجود ندارد.
به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از رویترز، مقامات امنیت داخلی آمریکا در حال بررسی تعدادی از سرنخ‌های احتمالی هستند که نشان می‌دهد مجرمان سایبری از طریق هک کردن سیستم‌های تحت نظارت کمیته ملی دموکراتیک، قصد داشتند انتخابات ریاست‌جمهوری هشتم نوامبر (‌18 آبان‌ماه‌) را تحت تاثیر قرار دهند.
دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری آمریکا تاکنون چند بار سیستم رای‌گیری انتخابات را به تقلب متهم کرده و اعضای دموکرات کنگره آمریکا نیز روسیه را عامل اصلی تلاش‌ها برای دسترسی غیرمجاز به اطلاعات دو حزب رقیب و سیستم‌های کامپیوتری رای‌گیری دولت می‌دانند.
جانسون در بیانه‌ای در این باره گفت: در ماه‌های اخیر، هکرها تعداد زیادی از کامپیوترهای دولتی را اسکن کرده اند که احتمالا زمینه‌سازی برای نفوذ به سیستم رای‌گیری بوده است؛ در چند مورد متوجه شدیم که عوامل سایبری توانسته‌اند به سیستم‌های مربوط به رای‌گیری نیز دسترسی پیدا کنند. با وجود این تا کنون هیچ‌گونه دستکاری در اطلاعات شناسایی نشده است.