توفان شبكه‌های اجتماعی علیه ترامپ

هفته گذشته كاربران ایرانی شبكه‌های اجتماعی كه از اظهارات ترامپ و انتساب نام جعلی به خلیج فارس ناراحت و عصبانی شده بودند، با ایجاد توفانی از پست‌های اعتراض‌آمیز انزجار خود را از اظهارات رییس‌جمهور آمریكا نشان دادند. گروهی از كاربران ایرانی با حمله به اینستاگرام دونالد ترامپ، با هشتگ‌هایی همچون ‌ persiangolf‌ ‌(خلیج فارس) و ایران، اعتراض خود به اظهارات جنجالی ترامپ را نشان دادند.

از سوی دیگر هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های مطرح کشور نیز در واکنش به اظهارات رییس‌جمهور آمریکا درباره ایران، در فضای مجازی پست‌هایی به‌اشتراک گذاشتند. نسرین مقانلو، بهنوش طباطبایی، علی انصاریان، امیر جعفری و پژمان جمشیدی از جمله چهره‌های شناخته‌شده‌ای بودند كه با انتشار عكس و متن‌هایی اظهارات هفته گذشته رییس‌جمهور فعلی آمریكا را محكوم كردند.

برخی از كاربران ایرانی هم اظهارات اخیر ترامپ را به هجو گرفته و این سیاستمدار جنجال‌برانگیز را مورد تمسخر قرار دادند، در یك نمونه حمید فرخ‌ن‍‍ژاد، بازیگر آبادانی كشورمان با انتشار عكسی از فیلم گشت ارشاد به طنز نوشت: حملات11 سپتامبر هم كار ما بوده، اتفاقا توفان آمریكا هم كار ما بوده، آمریكا جام جهانی صعود نكرد هم كار ما بود آقا.

كمپین رانندگی ایمن در آلمان

شورای ایمنی راه آلمان‌(DVR) ، جدیدا کمپین گفت‌وگوی ملی را راه‌اندازی کرده است که در آن سه بر سه پیام اصلی تاکید شده است: آرام‌تر رانندگی کن، فاصله‌ات را حفظ کن و گوشی‌ات را در دست نگیر.

برای اولین بار این کمپین به افرادی که از یک تصادف مرگبار متاثر شده‌اند، می‌پردازد و مطالبی از افراد خانواده، همکلاسی‌ها یا دوستان فردی را که در تصادف جان خود را از دست داده با اعضا مطرح می‌كند.

در این کمپین حتی به کارگرانی که مسوول جمع‌آوری بقایای تصادف و اجساد هستند، صحبت شده است. براساس برآوردهای این كمپین به‌طور متوسط تعدادی افرادی که از یک حادثه تاثیر می‌پذیرند، ۱۱۳ نفر هستند.  حواس‌پرتی و سرعت بالا در حین رانندگی از مهم‌ترین عوامل تصادف محسوب می‌شوند.

گفته می‌شود، این كمپین در ارتقای ایمنی راه و کاهش تصادفات جاده­ای در نقاط مختلف جهان بسیار اثرگذار بوده است.

5 اقدام مدیریتی آق‌فری

آموزش NETWORK+

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه