نگاهی به دوربین DJI ZenMuse X7

 

 هر کسی که در دنیای پهپادها (پرنده هدایت‌پذیر از راه دور) سر و گوشی آب داده باشد با برند DJI آشنایی کامل دارد اما این سازنده را هم اکنون باید جزو دوربین‌سازها به حساب آورد چون دستگاه ZenMuse X7 یک دوربین سینمایی تمام‌عیار است که برای ثبت تصاویر با کیفیت از فراز آسمان به کار می‌رود.

در حالی که مدل قبلی یعنی X5 از استاندارد MicroFourThirds استفاده می‌کرد، شرکت سازنده یک نظام لنزی جدید برای این مدل معرفی کرده که با نام DL شناخته می‌شود و فاصله لنز تا سنسور ۱۶.۸۴ میلیمتری آن به معنای امکان طراحی لنزهایی بسیار کوچک و سبک است که در پرواز پهپاد اختلالی ایجاد نمی‌کنند. شرکت DJI در کنار این دوربین لنزهایی با فاصله کانونی ۱۶، ۲۴، ۳۵ و ۵۰ میلیمتری معرفی کرده که همگی گشودگی f/2.8 دارند و استفاده از فیبر کربن در ساخت آنها و فقدان قطعات متحرک دوام آنها را افزایش می‌دهد.

سنسور به کار رفته در دوربین ZenMuse X7 دارای رزولوشن ۲۴ مگاپیکسل و قطع APS-C است و می‌تواند تصاویر 6K CinemaDNG RAW یا 5.2K Apple ProRes را با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه ذخیره کند. همکاری DJI با Technicolor برای ساخت این دوربین موجب شده تا گستره پویایی بسیار بالایی در فایل‌های خروجی دستگاه ارایه شود تا دست تدوین‌گر برای اعمال هرگونه تغییرات باز باشد و بتوان از چشم‌اندازهای طبیعی با کنتراست بالا نیز کلیپ‌های دیدنی و واضح ثبت کرد. برای خرید این دوربین باید ۲۷۰۰ دلار هزینه کرد و مجموعه لنزهای آن نیز روی هم ۴۳۰۰ دلار قیمت دارند.

 

اخبار

عکاسی از موجودات کوچک

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه