سرویس جدید آپ؛ امکان خرید بلیت قطار

اپلیکیشن آپ با 8 میلیون بار نصب توسط کاربران ایرانی، یکه‌تاز پرداخت موبایلی کشور است. شرکت آسان‌پرداخت پرشین سه سال پیش اپلیکیشن آپ را به‌عنوان جایگزینی آسان و مطمئن برای پرداخت  USSD معرفی کرد. حالا این اپلیکیشن به یکی از پرکاربردترین و پرتراکنش‌ترین اپلیکیشن‌های فارسی حوزه خدمات مالی کشور تبدیل شده است.

بر این اساس روزانه میلیون‌ها کاربر از خدمات رایگان پرداخت موبایلی آپ شامل کارت به کارت، خرید شارژ، خرید بسته‌های اینترنت، پرداخت قبض‌های خدماتی، نیکوکاری، خرید بیمه، خرید بلیت قطار، خرید سیم‌کارت آپتل و ... بهره می‌برند. طبق اعلام شرکت آسان‌پرداخت، اپلیکیشن آپ روزانه بیش از 500 هزار تراکنش و 200 هزار کارت به کارت را پشتیبانی می‌کند. استراتژی آپ به گفته مدیران شرکت همچنان بر توسعه سرویس‌دهی روی موبایل به موازات افزایش سهم بازار و کیفیت ارایه خدمات در زمینه پایانه‌های فروشگاهی است.

گفتنی است به‌تازگی نیز امکان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و بلیت قطار نیز از طریق اپلیکیشن آپ در اختیار کاربران آپ قرار گرفته است. آنچه در ادامه می‌خوانید راهنمای جامع و کامل تهیه، خرید و دریافت آنلاین بلیت مسافرتی رجاء از طریق اپلیکیشن آپ است.

امکان خرید بلیت قطار؛ سرویس جدید آپ

سرویس امکان خرید بلیت قطارهای رجاء برای اولین بار در اپلیکیشن آپ ارایه شده است. این سرویس جهت سهولت تهیه بلیت‌های مسافرتی قطار طراحی شده و کاربران می‌توانند به سرعت و فارغ از هر گونه محدودیت زمانی و مکانی در کمتر از یک دقیقه بلیت سفر خود را تهیه و روی اپلیکیشن آپ دریافت کنند. در این سرویس امکاناتی چون فهرست و ویژگی انواع قطارهای مسافرتی رجاء، تاریخ و زمان حرکت قطارها، استعلام خودکار مشخصات مسافران داخلی و خارجی، امکان رزرو دربست یک کوپه و ... فراهم شده و کاربران می‌توانند با طی مراحل ساده‌ای بلیت سفر خود را از طریق اپلیکیشن آپ تهیه کنند.

راهنمای خرید بلیط قطارهای رجاء در اپلیکیشن آپ

1- پس از ورود به اپلیکیشن آپ گزینه خرید بلیت قطار را انتخاب کنید.

2- در اولین گام نوع سفر خود را (رفت یا رفت برگشت) در تب بالای صفحه مشخص کنید.

3- در ادامه روند خرید، مبدا و مقصد خود را انتخاب کنید.

4- سپس تاریخ رفت و در سفرهای دو طرفه تاریخ رفت و برگشت را انتخاب و تایید کنید.

5- نوع بلیت درخواستی را انتخاب و تعداد مسافر را وارد کنید. در صورت نیاز به کوپه دربست می‌توانید تیک این گزینه را فعال و در انتها گزینه جستجو را انتخاب کنید.

6- در این قسمت ساعت حرکت و نوع قطار مورد نظر خود را (رفت یا رفت و برگشت) با مقایسه قیمت و مشخصات قطارها را از لیست اعلامی انتخاب کنید.

7- در قسمت بعدی اطلاعات بلیت شامل شماره سالن (رفت و برگشت) و مبلغ بلیط (رفت و برگشت) درج می‌شود در ادامه اطلاعات مسافران را که شامل کد ملی، تاریخ تولد، رده سنی می‌شود را تکمیل و سپس ذخیره اطلاعات و رفتن به مرحله بعدی را انتخاب کنید. امکان خرید بلیت نیز برای اتباع خارجی از طریق شماره پاسپورت هم وجود دارد.

8- در مرحله بعد خلاصه اطلاعات سفر نمایش داده می‌شود این اطلاعات را با دقت مطالعه کنید و در صورت تایید گزینه تایید و پرداخت را انتخاب کنید.

9- با تایید اطلاعات سفر وارد گزینه پرداخت بلیت قطار درخواستی می‌شوید. با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود مبلغ سفر را پرداخت کنید.

10- پس از پرداخت مبلغ بلیت قطار، گزارش تراکنش موفق به‌روی صفحه گوشی شما نمایش داده می‌شود. همزمان با نمایش گزارش تراکنش پیامکی در خصوص خرید قطعی و سریال خرید و همچنین مشخصات سفر شامل تاریخ و ساعت حرکت، سالن، ردیف و صندلی ارسال می‌شود.

11- در پایان با انتخاب گزینه مشاهده بلیت می‌توانید بلیت خریداری شده را مشاهده و چاپ کنید.

12- توجه داشته باشید در صفحه اصلی خرید بلیت قطار امکان مشاهده تمامی بلیط‌های خریداری شده وجود دارد.

آسان‌پرداخت به عنوان پیشرو در بازار پرداخت موبایلی و تحول‌ساز در این عرصه بارها امکانات متعدد و کاربردی را روی اپلیکیشن آپ به کاربران خود ارایه کرده است از این رو امکان خرید بلیت قطار رجاء از جمله منحصر به فردترین امکاناتی است که در اختیار کاربران آپ قرار گرفته است.