فراخوان ایجاد انجمن و اتحادیه

هفته قبل رییس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد از فعالان عرصه مجازی خواست ضمن تشکیل انجمن متخصصان این عرصه زمینه اصلاح قوانین تجارت الکترونیکی در کشور را فراهم کنند.

خب می‌دونید که چند سالی هست توی کشور ایجاد انجمن و اتحادیه جدید در کنار همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها بخش ثابت گزارش عملکرد مسوولان دولتی شده. به این ترتیب که هر مدیری زمینه ایجاد انجمن‌ها و اتحادیه‌های بیشتری رو فراهم کنه مدیر موفق‌تری محسوب می‌شه.

باور کنید اگه از بسیاری از مدیران حوزه IT بپرسید اسم 4 تا انجمن و اتحادیه را در این حوزه بفرمایید، شاید به زور بیشتر از 3 تا به ذهن مبارکشون برسه.

اصلا کی گفته و کجای قانون اومده که ایجاد تشکل‌ها و انجمن‌ها و اتحادیه‌های جدید ممنوع هست. پس وقتی چیزی ممنوع نشده، یعنی هرکی انجامش بده کار خوبی کرده دیگه.

حالا اینش مهم نیست. کی به کیه، منتها من نمی‌دونم این مسوولان محترم و همین رییس مرکز رسانه‌های دیجیتال واقعا در چه فضایی سیر می‌کنن. برادر من تو همین وزارتخانه‌ای که شخص جنابعالی حضور دارید، هزار و یک کار و طرح و قانون روی زمین مونده داریم که کمر فعالان این حوزه رو شکونده. نمونه عرض کنم خدمتتون؟ یکیش کپی‌رایت.

برادر من اصلا انجمن‌ها و سازمان‌ها و اتحادیه‌های قدیمی و گنده‌تر تو این حوزه کسی تره برای حرفشون خورد می‌کنه؟

حالا این که بخش خصوصی بره یه انجمن جدید تشکیل بده که بعدش بشینه طرح بده که قانون تجارت الکترونیکی کشور اصلاح بشه دیگه از اون حرفاس. اولا کی به حرف مدیر 4 تا شرکت خصوصی گوش می‌ده، دوما مگه باقی قوانین اصلا اجرا هم میشه که حالا دنبال اصلاح قوانین دیگه هستین.

من فکر کنم اینطوری که داره پیش می‌ره هر شرکت همزمان خودش می‌تونه یه انجمن و اتحادیه هم باشه تو حوزه فاوا. یعنی مدیر عامل روزی که کارت ویزیت چاپ می‌خاد بکنه همون موقع بگه زیرش بزن رییس اتحادیه و انجمن هم هستم.

به نظرم بد نیست مدیران دولتی خجالت رو بذارن کنار و در کنار انبوه همایش‌ها و نمایشگاه‌هایی که بیهوده و با هدف آتیش زدن به بودجه‌های مملکت برگزار می‌شه، فراخوان ایجاد انجمن و اتحادیه هم بذارن و هر سال در قالب یک جشنواره جدید به طرح‌های برتر جایزه هم بدن.

برای این جشنواره هم می‌توان بخش‌های زیادی در نظر گرفت، مثلا پر عضوترین انجمن، نوآورترین انجمن‌ها، ارزان‌ترین حق عضویت، پرخبرترین انجمن و کلی بخش‌های متنوع دیگه.

عزت واقعا زیاد

آق فری

آموزش NETWORK+

5 اقدام مدیریتی آق‌فری

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه