شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

بدل ایرانی مسی در میان كاتالون‌ها

رضا پرستش که شباهت زیادی به لیونل مسی، ستاره آرژانتینی تیم بارسلون دارد با سفر به بارسلون و حضور در استادیوم نیوکمپ توجه فوتبال‌دوستان و رسانه‌های اسپانیایی را به خود جلب کرد.

بسیاری از رسانه‌های خارجی «مسی ایرانی» را در کانون توجه خود قرار دادند و برخی از آنها نیز اقدام به مصاحبه با وی کردند.

حضور بدل ایرانی لیونل مسی در نیوکمپ در جریان دیدار بارسلون و مالاگا به قدری خبرساز شد که دوربین‌های تلویزیونی در جریان پخش این مسابقه چند بار او را به تصویر کشیدند. او همچنین بارها سوژه دوربین‌های تلفن همراه تماشاگران پرشمار این مسابقه قرار گرفت و بسیاری از شهروندان بارسلون نیز با او عکس یادگاری انداختند. نشریه اسپورت چاپ اسپانیا با پوشش خبر حضور بدل مسی در بارسلون هدف او را ملاقات با بازیکن محبوبش توصیف کرده است.

 

نه انگلیسی‌ها به آنتی‌بیوتیك

کمپین جدیدی در انگلیس آغاز شده که در آن از مردم در خواست شده پزشکان عمومی را وادار به تجویز آنتی‌بیوتیک نکنند.

در این کمپین که با هدف مقابله با رشد فزاینده مقاومت آنتی‌بیوتیکی (مقاومت میکروب‌های بیماری‌زا در برابر داروهای آنتی‌بیوتیک) آغاز شده از افراد درخواست شده پزشکان را به تجویز داروهای آنتی‌بیوتیک مجبور نکنند.

آنطور كه در شبكه‌های اجتماعی آمده، حدود 5هزار نفر در سال در این انگلیس جان خود را از دست می‌دهند زیرا آنتی‌بیوتیک‌ها برای درمان برخی عفونت‌ها کارآیی ندارند.

بدون وجود داروهای آنتی‌بیوتیک موثر حتی عفونت‌های جزیی نیز می‌توانند کشنده شوند و در نتیجه بسیاری از پیشرفت‌های پزشکی به خطر می‌افتد. همچنین عمل جراحی، شیمی‌درمانی و جراحی سزارین بدون آنتی‌بیوتیک بسیار خطرناک می‌شوند به همین دلایل برخی از كاربران انگلیسی خواستار توقف تجویز بیش از حد نیاز آن شدند.

به گفته کارشناسان با کاهش مصرف بی‌دلیل آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توان از مقاومت فزاینده باکتری‌ها در برابر داروهای آنتی‌بیوتیک جلوگیری کرد. همچنین عموم مردم نقش کلیدی در این زمینه بازی می‌کنند و می‌توانند با اعلام اقدامات جمعی سودمند باشند.

آنطور كه در شبكه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری انگلیس آمده دولت این كشور به دنبال کاهش هرچه بیشتر تعداد موارد تجویز داروهای آنتی‌بیوتیک توسط پزشکان عمومی است تا با تهدید ناشی از مقاومت آنتی‌بیوتیکی مقابله شود.

 

آموزش NETWORK+

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه