پی‌پال انتقال پول با پیام‌رسان فیس‌بوک را ممکن کرد

کاربران خدمات پرداخت الکترونیک پی‌پال از این پس می‌توانند از پیام‌رسان فیس‌بوک برای تبادل پول استفاده کنند.

به گزارش فارس به نقل از فورچون، کاربرانی که در پی‌پال دارای حساب کاربری هستند از این پس می‌توانند از پیام‌رسان فیس‌بوک موسوم به فیس‌بوک مسنجر برای تبادل پول بهره بگیرند. ارایه این خدمات به‌طور رسمی از هفته گذشته آغاز شده است.

برای استفاده از این خدمات تنها کافی است کاربران روی یک دکمه آبی رنگ کلیک کنند و سپس دکمه پرداخت سبز رنگ را فشار داده و گزینه پی‌پال را به‌عنوان منبع پرداخت پول برگزینند.

با توجه به استفاده بیش از 1.2 میلیارد نفر از پیام‌رسان فیس‌بوک برای تبادل نظر، افزوده شدن این قابلیت بر جذابیت این پیام‌رسان می‌افزاید. فیس‌بوک از سال 2015 قابلیتی را به پیام‌رسان خود افزوده بود که پرداخت پول با استفاده از کارت‌های اعتباری را ممکن می‌کرد و حالا یک گام دیگر به پیش برداشته است.

یکی دیگر از خدمات مالی در دسترس از طریق پیام‌رسان فیس‌بوک، ارسال گروهی پول برای عده‌ای از افراد است. پی‌پال برای آشنایی بیشتر کاربران با خدمات تازه خود یک سرویس کمک گروهی نیز راه‌اندازی کرده است.

بالن گوگل خدمات مخابراتی نسل چهارم را به پورتوریکو برد

شرکت مادرتخصصی گوگل، آلفابت از عرضه رسمی بالن‌های نسل چهارم ال‌تی‌ای در پورتوریکوی طوفان‌زده خبر داد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از ورج، این بالن‌ها در راستای اجرای طرحی موسوم به طرح لوون و با همکاری شرکت Alastair Westgarth تولید و به کار گرفته می‌شوند.

تعدادی از موسسات رگولاتوری و از جمله کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا با استفاده از این بالن‌ها موافقت کرده‌اند. به دنبال وقوع طوفان ماریا در ماه گذشته در پورتوریکو هنوز هم دسترسی به خدمات مخابراتی در بخش گسترده‌ای از این کشور جزیره‌ای ممکن نیست.

بالن های مذکور که از گاز هلیوم پر می‌شوند دسترسی به اینترنت و ارسال پیامک را هم برای کاربران تلفن همراه ممکن می‌کنند‌. انتظار می‌رود با استفاده موفقیت‌آمیز از این فناوری، راه برای کاربرد آن در دیگر نواحی حادثه‌دیده دنیا هموار شود.

گوگل استفاده از بالن‌های هلیوم برای تسهیل دسترسی به اینترنت و خدمات مخابراتی را از سال 2013 به طور آزمایشی آغاز کرد و پیش از این نیز یک بار این طرح را به دنبال وقوع سیل و طوفان گسترده در کشور پرو به اجرا درآورد. انتظار می‌رود 3.5 میلیون نفر در پورتوریکو تحت پوشش این طرح قرار بگیرند.

تایید روش پنج دقیقه‌ای برای تشخیص آلرژی

محققان موسسه فناوری فدرال لوزان سوییس موفق شدند تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را برای روش ابداعی خود در زمینه تشخیص سریع آلرژی دریافت کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، چند سال پیش محققان در موسسه فناوری فدرال لوزان سوییس آغاز به مطالعه و تحقیق برای دستیابی به سریع‌ترین روش برای تشخیص آلرژی کردند و حال پس از چند سال تحقیق و تلاش موفق شدند تائیدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را برای این روش پنج دقیقه‌ای دریافت کنند.

‌آبیونیک‌(Abionic) محصول اولیه این محققان بود که پس از انجام تست‌های مختلف و توسعه در طول این سال‌ها به کپسول‌هایی رسیده است که تنها با استفاده از یک قطره نمونه خون فرد می‌توانند ظرف پنج دقیقه ابتلا به آلرژی در فرد را تشخیص دهند.

پس از ترکیب خون با یک ترکیب شیمیایی خاص، مسوول آزمایش مخلوط را روی پد نصب شده روی یک صفحه مشابه دیسک DVD قرار می‌دهد و اجازه می‌دهد تا با کپسول‌های آزمایش، ترکیب‌های مولکولی پیچیده را تشکیل دهند و نتایج اولیه روی صفحه نمایش abioSCOPE در پنج دقیقه ظاهر خواهد شد و نتایج کامل سه دقیقه بعد آماده خواهد شد. این سیستم با استفاده از لیزر میکروسکوپ فلورسنت مجتمع برای بررسی وجود این ترکیبات به بررسی آنها می‌پردازد و شما به سرعت می‌توانید دریابید که آیا شما به سگ‌ها، گربه‌ها، علف‌های معمولی و گرده‌های درختان حساسیت دارید یا نه.

 مطمئنا این سیستم فقط می‌تواند برای چهار نوع از آلرژی‌ها آزمایش کند، اما حداقل لازم نیست روش‌های ناراحت‌کننده یا تهاجمی را انجام دهید و چند روز منتظر باشید تا فقط متوجه شوید که به چمن حساسیت دارید.

 

ظهور ‌ابر انسان‌ها‌ طی 20 سال آینده

نانوروبات‌های هوش مصنوعی که در بدن کاشته می‌شوند، می‌توانند ظرف 20 سال آتی موجب ایجاد ابر انسان‌ها شوند.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌تایمز، هوش مصنوعی در آینده نزدیک بسیار پیشرفت خواهد کرد. نانوروبات‌هایی که به داخل بدن وارد می‌شوند، ممکن است انسان‌ها را دارای قدرت‌های ابرانسانی کند.

این تکنولوژی همچنین می‌تواند انسان‌ها را قادر به کنترل اشیای محیط اطراف خود تنها با استفاده از مغز کند.

یک مخترع ارشد در مرکز نوآوری ‌IBM Hursley‌ پیش‌بینی کرد که نانوماشین‌های هوش مصنوعی به‌زودی طی دو دهه آینده به‌منظور تعمیر و تقویت سلول‌ها، استخوان‌ها و عضلات بدن وارد بدن انسان می‌شوند.

نانوروبات‌ها ماشین‌های بسیار کوچک هستند. هزاران نانوروبات می‌تواند به اندازه قطر موهای یک انسان باشد.

محققان مطالعاتی در مورد پتانسیل این روبات‌های کوچک در بهبود سلامت انسان انجام داده‌اند. آنها در یک مطالعه که در مجله Nature در 30 اوت منتشر شده است، دریافتند که نانوروبات‌هایی که در مناطق تحت تاثیر سرطان کار گذاشته می‌شوند، می‌توانند سلول‌های سرطانی را تنها در یک دقیقه از بین ببرند.

ویکتور گارسیا لوپز، پژوهشگر موسسه شیمی دانشگاه رایس در هیوستون تگزاس آمریکا و همکارانش در مطالعه خود نوشتند: ما نشان می‌دهیم که ماشین‌های مولکولی می‌توانند از طریق دولایه‌های سلولی با استفاده از عملکردهای مقیاس مولکولی خود، به‌ویژه اقدام نانومکانیکی، وارد بدن شوند.

در حال حاضر آزمایش‌هایی در حال انجام است که در نهایت می‌تواند به آزمایش‌های بالینی مربوط به انسان منجر شود و ممکن است راه را برای نجات جان بیماران مبتلا به سرطان هموار کند.

نانوروبات‌ها در بدن انسان کار گذاشته می‌شوند و ممکن است حتی قدرت ابرانسانی و توانایی کنترل اشیا با ذهن را در آینده به ارمغان آورند.

جان مک‌نامارا از مرکز نوآوری ‌IBM Hursley‌ گفت که فناوری هوش مصنوعی ممکن است ظرف 20 سال آینده تا حدی پیشرفت کند که انسان‌ها و ماشین‌ها بتوانند به طور موثر به صورت ترکیبی با هم عمل کنند.

مک‌نامارا گفت که این نانوماشین‌های هوش مصنوعی وارد بدن انسان می‌شوند و مزایای پزشکی فراوانی را شامل می‌شوند که می‌توانند سلول‌ها و اندام‌های آسیب‌دیده را بهبود بخشند و احتمالا حتی آنها را تقویت کنند.

وی افزود که این فناوری زمانی که در انسان و در محیط اطرافش جاسازی شود، انسان‌ها را قادر خواهد ساخت تا تنها با فکر و حرکات خود همه چیز را کنترل کنند.

مک‌نامارا گفت: ما شاهد ایجاد یک فناوری هستیم که می‌تواند با تکنولوژی بیولوژیکی ادغام شود و بنابراین بتواند توانایی شناختی انسان را به طور مستقیم افزایش دهد.

با این حال برخی از مسوولان در مورد پیامدهای ناخواسته هوش مصنوعی نگران هستند. برای مثال یک انسان ممکن است تصمیمات ماشین را بیشتر از خودش بپذیرد.

فیزیکدان نظریه‌پرداز، استیون هاوکینگ هشدار داده است که توسعه بیش از حد هوش مصنوعی ممکن است منجر به نابودی نژاد بشر شود.

 

کشف زلزله‌ با استفاده از کابل فیبر نوری

محققان دانشگاه استنفورد موفق شدند با استفاده از کابل‌های فیبر نوری مخصوص اینترنت، دستگاه کشف زلزله بسازند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، در زمان وقوع زلزله هر چقدر هشدار آن فاصله زمانی بیشتری با وقوع زلزله داشته باشد، بهتر است.

دستگاه‌های زلزله‌نگار موجود فعلی برد کوتاهی داشته و قیمت آنها نیز بالاست، اما محققان دانشگاه استنفورد آمریکا موفق شدند با استفاده از کابل‌های فیبر نوری یک شبکه اعلام هشدار زلزله بسازند که می‌تواند در سراسر شهر گسترده شود.

با توجه به اینکه اساس کار فیبر نوری بر پایه حرکت امواج نوری در یک محیط شیشه‌ای است، اختلالات جزئی در سیگنال‌های آن نیز قابل اندازه‌گیری است و این فناوری در صنعت نفت و گاز در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

‌آیلین مارتین( Eileen Martin)  یکی از محققان ارشد این پروژه گفت:‌ همان‌طور که در زمینه نفت و گاز این سامانه زمانی که با آلودگی‌های گوناگون مواجه می‌شود، سیگنال را برمی‌گرداند، در کشف لرزه نیز زمانی که فیبرها شروع به کشیده شدن در بعضی مناطق می‌کنند، در سیگنال آنها تغییر ایجاد می‌شود.

برای بررسی این موضوع که آیا این کابل‌ها می‌توانند برای پیش‌بینی و اندازه‌گیری زلزله مورد استفاده قرار بگیرند، محققان در زیر سطح دانشگاه استنفورد کابل‌های فیبر نوری به طول 4.8 کیلومتر را به شکل 8 قرار دادند تا با استفاده از پرتوهای لیزر به ضبط حرکات احتمالی بپردازند.

این شبکه فعالیت خود را از سال 2016 آغاز کرده است و در یک سال گذشته موفق به ثبت بیش از 800 مورد لرزه طبیعی و مصنوعی شده است.

این شبکه موفق شده است علاوه بر تشخیص لرزه‌های ناشی از انفجارها و آزمایش‌های نظامی، زلزله 8.2 ریشتری اخیر در مکزیک را از فاصله 3220 کیلومتری تشخیص دهد.

با وجود دستاوردها و نتایج امیدوارکننده کابل‌های فیبرنوری محققان اعلام کرده‌اند که سامانه‌های معمول فعلا در کشف امواج بهتر عمل می‌کنند، اما مزیت این سامانه قیمت ارزان و قابلیت رساندن و پخش کردن آن در سراسر شهرهاست.

هر متر از این‌ کابل‌ها به منزله یک حسگر زلزله عمل می‌کند که با هزینه‌ای کمتر از یک دلار نصب می‌شود و امکان پیاده‌سازی چنین شبکه‌ای با استفاده از لرزه‌نگارهای معمول وجود ندارد.

نتایج این تحقیق در نشریه  SEG Technical Program Expanded Abstracts 2017 منتشر شده است.

 

گزیده اخبار

اخبار برگزیده

اخبار

گزیده اخبار

اخبار برگزیده

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه