كمپین مقابله با سرطان سینه

هفته گذشته کمپینی به نام « آگاهی‌بخشی سرطان سینه» در باشگاه انقلاب و مرکز خرید ارگ برگزار شد.

این كمپین به ‌منظور افزایش آگاهی آحاد جامعه در مورد سرطان سینه و درک علایم و نشانه‌های سرطان سینه، با ارایه اطلاعاتی ارزشمند درزمینه پیشگیری از این بیماری و مراقبت‌های پس ‌از آن، ایجاد شده است.

 از آنجا که طبق آمار، از هر چهار زن، یک نفر مبتلا به سرطان سینه است، لذا تشویق هرچه بیشتر و مستمر بانوان ایرانی به انجام اقدامات پیشگیرانه و به‌موقع در قبال این بیماری امری ضروری است. آن‌طور كه ایجادكنندگان این كمپین اعلام كرده‌اند همواره به دنبال دسترسی و آموزش هر چه بیشتر به بانوان ایرانی هستند و تا حد توان حداکثر آگاهی درباره معاینه و تشخیص سرطان سینه را به اعضا ارایه خواهند داد. به عقیده طرفداران این كمپین درواقع همه ما باید تلاش کنیم تا با ایجاد آگاهی بیشتر از این بیماری در حال رشد، هرگونه تابوی فرهنگی را از میان برداریم. مردم نیز می‌بایست اطلاعات و دانشی که در این كمپین کسب می‌کنند را به دیگران انتقال دهند تا سایر بانوان نیز از فواید تشخیص و درمان به‌موقع مطلع شوند.

كمپینی برای تشویق به وقف

چهارمین کمپین کشوری هنرمندان به همت سازمان اوقاف و امور خیریه و با مشارکت شهرداری تهران از 10 تا 14 آبان‌ماه به میزبانی شیراز و با محوریت طرح‌های مفهومی وقف در حال برگزاری است.

این کمپین شامل کارگاه تولید محتوا و طرح با موضوع وقف است که با حضور 75 نفر از طراحان گرافیک و کارتونیست و اساتید مجرب کشوری برگزار می‌شود.

هدف از اجرای این کمپین، تولید محتوای ایده‌پردازی و خلاقیت در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در جامعه است. همچنین ایجاد بانک اطلاعاتی غنی از طرح‌های مفهومی با مضامین وقف و امور خیریه از اهداف اجرایی کارگاهی است كه در این كمپین برگزار می‌شود.

اجرای چنین كمپین‌هایی فارغ از مسایل اعتقادی و دینی می‌تواند با كمك به ترویج پدیده وقف باعث شود كه خدمات بیشتری در اختیار تمام اعضای جامعه خصوصا اقشار نیازمند قرار گیرد. بسیاری از كاربران با شركت در این كمپین ابراز امیدواری كردند كه با تداوم چنین حركت‌هایی بسیاری از مشكلات اجتماعی توسط خود مردم و از طریق وقف و امور خیریه مرتفع شوند.

حل مشکلات با باد دهان

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه