رومینگ همراه‌اول در ۸۰ اپراتور دنیا ارزان شد

در تخفیف ویژه زمستان، تعرفه رومینگ بین‌الملل «مکالمه، پیامک و اینترنت همراه» مشترکان همراه‌اول در ۵۸ کشور مهم کاهش یافت.

از روز چهارشنبه ۶ دی ماه، تعرفه مکالمه، پیامک و اینترنت همراه‌اولی‌ها در ۸۰ اپراتور مربوط به ۵۸ کشور مهم جهان کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، در کمپین زمستان رومینگ همراه‌اول که در ادامه طرح‌های تخفیفی رومینگ بین‌الملل این اپراتور ارایه شده، مکالمات دریافتی، مکالمات داخلی و مکالمه با ایران و همچنین پیامک‌های ارسالی شامل تخفیف شده است.

همچنین سرویس رومینگ اینترنت همراه نسل ۴(LTE)، در ۱۸کشور از جمله اتریش، انگلستان، ایتالیا، چک، سوییس، مجارستان، یونان، نیوزلند، آفریقای جنوبی، رومانی، امارات متحده عربی، جمهوری آذربایجان، سنگاپور، کره جنوبی و هنگ کنگ راه‌اندازی شده است.

همچنین تعداد اپراتورهای طرف قرارداد رومینگ اعتباری همراه‌اول به ٩۴ اپراتور و تعداد اپراتورهای طرف قرارداد دیتای رومینگ به ۸۱ اپراتور افزایش یافت.

رومینگ بین‌الملل اپراتور اول از طریق ۲۷۱ اپراتور در ۱۱۲ کشور قابل استفاده است.

مشترکان همراه‌اول می‌توانند از طریق کد #۱* از صورتحساب سیم‌کارت‌های دائمی‌خود قبل از سفر، اطلاع یافته و با پرداخت بدهی صورتحساب خود(حتی در حالت قطع سیم‌کارت)، یا با افزایش موجودی (بستانکاری)، سقف اعتبار سیم‌کارت خود را افزایش داده و از قطع به دلیل بدهی، به‌ویژه در هنگام استفاده از سرویس رومینگ، جلوگیری کنند.

همراه‌اولی‌ها می‌توانند جهت دریافت اطلاعات تعرفه‌ای رومینگ بین‌الملل، به پورتال این اپراتور به نشانی www.mci.ir مراجعه و یا نام کشور مورد نظر را به شماره ۸۰۷۰ پیامک کنند.

 

تماس صوتی بر بستر وای‌فای راه‌اندازی شد

در خبر دیگری از همراه‌اول، مکالمه تلفنی بر بستر وای‌فای (وای‌فای کالینگ) که پیش از این به صورت پایلوت راه‌اندازی شده بود، به صورت تجاری و رسمی ‌در کشور راه‌اندازی شد.

این سرویس با نام «تلفای» خدمتی نوآورانه و بسیار جدید است که همراه‌اول اولین اپراتور ارایه‌دهنده این سرویس در کشور است. با استفاده از سرویس تلفای، مشترکان همراه‌اول نیازی به پوشش شبکه تلفن همراه برای برقراری تماس نخواهند داشت، بلکه تنها با دریافت و نصب اپلیکیشن تلفای، فعالسازی سرویس واتصال به هر شبکه وای‌فای می‌توانند مکالمه کنند و برای این کار نیازی به استفاده از هیچ اپلیکیشن واسط دیگری ندارند. همراه‌اول در پیاده‌روی اربعین امسال این سرویس را برای زائرین ارایه کرده بود.

مشترکان می‌توانند پس از فعال‌سازی تلفای، تماس را با استفاده از شماره‌گیر تلفن همراه خود و همانند تماس عادی برقرار و دریافت کنند. هزینه برقراری تماس نیز کاملا مشابه تماس عادی بوده و با استفاده از این سرویس اتصال به هر شبکه وای‌فای، مشابه اتصال به آنتن همراه‌اول است.

از مزایای تلفای همراه‌اول تماس روی وای‌فای بدون نیاز به اپلیکیشن واسط، برقراری و دریافت تماس در نقاط با آنتن‌دهی ناپایدار و یا با ازدحام بالا بوده و مشکل ناپایداری آنتن‌دهی شبکه تلفن همراه در این نقاط یا داخل برخی ساختمان‌ها حل خواهد شد. همچنین در هنگام تماس، مخاطب تفاوتی بین تماس تلفای و تماس عادی مشاهده نمی‌کند و برخلاف سایر اپلیکیشن‌های تماس اینترنتی که لازم است طرف دیگر مکالمه نیز اپلیکیشن را نصب کرده باشد، برای تماس از طریق تلفای طرف دیگر مکالمه نیازی به فعالسازی این سرویس ندارد.

همراه‌اولی‌ها می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و چگونگی استفاده از سرویس تلفای به صفحه پورتال این اپراتور به نشانی mci.ir/TelFi مراجعه کنند.

 

هكرهای كلاه سفید

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه