مخابرات 600 ميليارد تومان افزایش سرمايه داد

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران يكشنبه هفته گذشته با حضور بيش از 90 درصدي صاحبان سهام برگزار شده و تصميم بر افزايش سرمايه اين شركت گرفته شد.

در اين مجمع مقرر شد شركت مخابرات ايران به منظور توسعه و بهسازی فعالیت‌ها، اصلاح ساختارهای کسب وکار و ساختارهای مالی و حفظ وگسترش سودآوری 600 ميليارد تومان افزايش سرمايه داشته باشد.

در مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران ريیس هیات مدیره این شرکت، توسعه برنامه های زیرساختی به منظور بازگشت سرمایه و تضمین سودآوری سهامداران را از مهم‌ترین دلایل افزایش سرمایه شرکت عنوان کرد. وی همچنين وعده داد با طرح‌های توسعه‌ای این شرکت، درآمد مخابرات در سال ۹۶ از محل دیتا و مکالمه صوتی، افزایش پيدا كند.

قنبری در ادامه با ذكر مدیریت سودآوری در شرکت‌های حوزه فناوری در دنیا از سرمایه‌گذاری ۱۷ هزار میلیارد تومانی شرکت مخابرات ایران به‌منظور توسعه و به‌روز کردن زیرساخت، لایه دسترسی و شبکه ارتباطات ثابت کشور خبر داد.

ريیس هیات‌مدیره شرکت مخابرات ایران چشم‌انداز این شرکت را تبدیل‌شدن به یک ساختار هوشمند دیجیتال بر اساس سفارش مشتری عنوان کرد و افزود: به‌منظور تحقق این امر، افزایش سرمایه شرکت مخابرات ایران در این مجمع تصویب مي‌شود.

وی با تبیین برنامه‌های تحول و توسعه شرکت مخابرات ایران خاطرنشان کرد: با مدنظر قرار دادن تحولات حاکم بر حوزه ICT و حاکمیت فضای مجازی و همچنین بروز پدیده اپراتورهاي مجازي لزوم تغییر مدل تجاری شرکت مخابرات ايران به‌منظور افزایش چابکی و کسب سهم بازار بهتر بیش از گذشته احساس می‌شود. همچنين از آنجايي كه گسترش اپراتورهای همراه بدون افزایش زیرساخت مخابرات ایران امکان‌پذیر نیست، بنابراین لایه دسترسی باید به‌گونه‌ای بهینه‌سازی شود تا حداقل سرعت مشتریان به ۲۰ مگابیت بر ثانیه برسد.

وی هدف از توسعه را افزایش سطح دسترسی مشتریان به اینترنت در حوزه ثابت و سیار دانست و گفت: دنیا به سمت ارتباطات سیار و ارتباطات سیار نیز به سمت زیرساخت ارتباطات ثابت حرکت می‌کند.

قنبري که اصولا وعده سال‌های دور می‌دهد، در اين جلسه وعده متصل كردن تمام روستاهاي كشور به فيبر نوري ظرف دو سال آتي را نيز مطرح كرد و خاطرنشان ساخت تا سال ۲۰۲۰ تمام روستاها و شهرهای کشور همانند یک تار عصبی گسترده، تحت پوشش شبکه فیبر نوری قرار مي‌گيرند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه