مرور کوتاهی بر دستاوردهای مدیریت 11 ساله «وحید صدوقی»

میراث ملی و ماندگار همراه ‌اول

نوزدهم فروردین‌ماه سال 1385 خبر کوتاهی در صفحه 2 هفته‌نامه عصر ارتباط با این تیتر منتشر شد: «سراییان برکنار شد».

متن خبر به این شرح بود: «رسول سراییان، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار از سمت خود برکنار شد. بر اساس این گزارش، وحید صدوقی، مدیر‌عامل سابق شرکت صنایع الکترونیک شیراز، با پیشنهاد معاون وزیر و رییس هیات‌مدیره شرکت مخابرات ایران و تصمیم مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار انتخاب شد. رسول سراییان نیز به‌عنوان عضو علی‌البدل جایگزین طالبی‌نژاد در هیات‌مدیره شد. گفته می‌شود سراییان به علت ناهماهنگی با سیاست‌های کلان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در واگذاری دور جدید سیم‌کارت‌های ثبت‌نامی از این سمت کناره‌گیری کرد.»

اما بگذارید مروری کوتاه بر ماجرای 11 سال قبل داشته باشیم که به کناره‌گیری رسول سراییان انجاميد که تا چند روز قبل مدیرعامل مخابرات بود و اکنون نیز رییس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر ارتباطات است.

اوضاع شرکت ارتباطات سیار در سال 85

سال 85 تقریبا یک‌سال از دولت نخست محمود احمدی‌نژاد می‌گذشت و محمد سلیمانی به‌عنوان وزیر ارتباطات راهی این وزارتخانه شده بود.

روزنامه دنیای اقتصاد در اسفند‌ماه سال 85 گزارشی به قلم محمدرضا بهنام‌رئوف منتشر کرد که مرور بخش‌هایی از آن لازم است:

«فروردین ۸۵ به غیر از اختلالات همیشگی برای ارتباطات سیار و تعویض مدیرعامل آن، از یک جهت دیگر نیز برای این شرکت خبرساز بود. قرعه‌کشی ۲۹ فروردین ماه برای واگذاری قریب به 8 میلیون سیم‌کارت ثبت‌نامی در بهمن‌ماه ۸۴ از چند وجه برای این شرکت دولتی اهمیت داشت. اعلام واگذاری تمامی سیم‌کارت‌های ثبت‌نامی تا خرداد ۸۶ از یک‌سو و رکود و کاهش قیمت در بازار آزاد سیم‌کارت از سویی دیگر باعث شد تا پس از اعلام نتایج، سیل عظیمی از متقاضیان برای استرداد ودایع خود به بانک‌ها سرازیر شوند. استقبال مردم از استرداد فیش‌های ثبت‌نامی به‌حدی بود که وزیر ارتباطات در گفت‌وگویی از متقاضیان خواست که برای باز‌پس‌گیری ودایع خود عجله نکنند؛ چراکه همه پول خود را دریافت خواهند کرد.

تقویم سالانه ارتباطات سیار که با ثبت‌نام 8 میلیونی سیم‌کارت‌ در ماه‌‌های پایانی سال 84 یک رکورد بی‌نظیر ثبت کرده بود، رکورد بی‌نظیر دیگری نیز در استرداد ودایع متقاضیان برای خود به‌ثبت رساند، به‌طوری که بر اساس گزارش‌هاي ارایه‌شده مجموعا در سال 85 حدود یک میلیون و 400هزار متقاضی از دریافت سیم‌کارت خود انصراف دادند.

درست در اوایل اردیبهشت‌ماه بود که سلیمانی، وزیر ارتباطات در همایشی نیاز بازار تلفن همراه کشور را ۴۰ میلیون سیم‌کارت عنوان کرد. این صحبت وزیر ارتباطات در آن زمان عطش سیری‌ناپذیر این مجموعه در بازار سیم‌کارت را برای بار دیگر نشان داد.

تهران زیبا و ‌BTSهای مزاحم

در سال 85 و درست در زمانی که اپراتور اول خود را برای آغاز واگذاری‌ها و توسعه 8 میلیونی مشترکان شبکه آماده می‌کرد، از گوشه‌و‌کنار پایتخت و شهرهای دیگر خبرهایی درباره مخالفت شهرداری با نصب دکل‌های تلفن همراه به گوش ‌رسید. گویا سازمان زیباسازی شهرداری اماکن نصب آنتن BTS را مزاحم مشاغل و تبلیغات ارزیابی کرده بود و اجازه نصب و راه‌اندازی سایت را به پیمانکاران ارتباطات سیار نمی‌داد.

این اتفاق درحالی رخ داده بود که چند روز قبل از اظهارنظر‌های رسمی مسوولان شهرداری در این‌باره، مجوز خریداری و واردات تجهیزات لازم برای واگذاری 8 میلیون سیم‌کارت تلفن همراه از سوی شورای اقتصاد به تصویب رسیده بود. هرچند پرداختن به واردات این تجهیزات، خود داستانی است مفصل، اما معضل نصب و راه‌اندازی سایت‌های BTS به دفتر کار رییس‌جمهور نیز کشیده شد، به‌طوری که در آن زمان محمود احمدی‌نژاد تمامی دستگاه‌های دولتی و زیرمجموعه‌هایش را مکلف کرد تا برای نصب و راه‌اندازی سایت با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همکاری داشته باشند.

البته این اتفاق هیچ وقت آن‌طور که رییس‌جمهور انتظار داشت نیفتاد و چالش جدی‌ برای اپراتورها و پیمانکاران دولتی و خصوصی در این بخش‌ محسوب می‌شد؛ چالشی که بعدها و با پیشنهادهايی مبنی بر استفاده از سایت‌های شرینگ می‌رفت تا ختم به خیر شود، اما عملی و اجرایی شدن آن به عمر سال 85 کفایت نداد و به سال آینده موکول شد.

اما در حالی که ارتباطات سیار برای راه‌اندازی‌ سایت‌های خود علاوه بر مخالفت‌های شهرداری، مخالفت‌های مردمی را نیز پیش روی خود می‌دید، در اردیبهشت‌ماه متوجه شد پیمانکاران عمومی‌اش هم از برنامه زمان‌بندی خود بسیار عقب بوده و درصد بسیار کمی از 4 هزار و ۷۰۰ سایت تحت قرارداد خود را آماده‌ کرده‌اند.

با این حال واگذاری‌ها شروع و به دنبال آن داستان افت کیفیت شبکه و وعده و وعیدهای بهبودی آن برای بار دیگر تکرار شد و این‌بار تنها شش ماه زمان برای بهبود کیفیت شبکه از سوی مدیران وزارت ارتباطات اعلام شد.»

این رقم در استرداد فیش‌های ثبت‌نامی باعث شد تا اپراتور اول علاوه بر دو رکورد فوق، رکورد سوم دیگری نیز در کارنامه عملکردش به‌ثبت برساند؛ آن‌هم واگذاری تمامی سیم‌کارت‌های باقی‌مانده طی ۹ ماه بود، تا جایی که این شرکت شعاری همچون «هر دقیقه، یک سیم‌کارت» را در برخی از مصاحبه‌های مدیران خود به‌کار برد.

(بخشی از گزارش روزنامه دنیای اقتصاد در اسفند سال 85)

ماجرای ورود وحید صدوقی به ارتباطات سیار

آن روزها بازار ارتباطات سیار ایران نه‌تنها این شرکت تماما دولتی را با انبوهی از تقاضا برای واگذاری سیم‌کارت، مشکلات زیرساختی و بازار سیاه سیم‌کارت که جنبه سرمایه‌ای داشت مواجه کرده بود، بلکه نوروز ۸۵ اولین سالی بود که شبکه اعتباری تلفن همراه کشور موسوم به تالیا بر سر سفره هفت‌سین نشسته بود و به‌زعم کارشناسان، این پیمانکار تازه‌کار بحرانی‌ترین روزهای پیش روی اپراتور اول را با آسودگی خاطر گذراند. شاید تعداد کم کاربران و شهرهای تحت پوشش مهم‌ترین عامل موفقیت تالیا در سخت‌ترین روزهای موبایل ایرانی بود، اما طبق گفته مسوولان تالیا مشترکان این شبکه اعتباری علاوه بر تهران در چند شهر دیگر نیز به‌صورت آزمایشی توانستند در ایام نوروز از سیم‌کارت‌های خود استفاده کنند که این کار با رضایتمندی آنها همراه بود.

سال 85 از چند نگاه دیگر نیز برای موبایل ایرانی سال پر‌اهمیتی بود. طلسم چند ساله اپراتور دوم در سال 85 شکسته شد و این اپراتور نیمه‌خصوصی کشور پس از طی فراز و نشیب‌های بسیار توانست آغاز فعالیت خود را در نیمه دوم سال جشن بگیرد.

علاوه بر این تحولات سریع، کمی قبل‌تر یعنی در سال 84 که محمد سلیمانی سکان وزارت ارتباطات را در دست گرفته بود، مرحوم وفا غفاریان که از نوادر حوزه ارتباطات ایران بود نیز به وزارت ارتباطات آمده بود تا شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات سیار را متحول کرده و بازار سیاه سیم‌کارت را برای همیشه از بین ببرد.

متعاقب اقدامات دولت نخست محمود احمدی‌نژاد و محمد سلیمانی، وزیر ارتباطات وقت، فشارها به رسول سراییان، مدیر‌عامل شرکت ارتباطات سیار برای واگذاری سریع‌تر و بیشتر سیم‌کارت‌ها و توسعه زیرساخت‌ها دو‌چندان شده بود و در نهایت اواخر سال 84 همکاری او با وزارت ارتباطات به علت اختلاف نظری که درخصوص تسریع واگذاری‌ها و نگرانی از اختلال‌های گسترده در شبکه نوپای ارتباطات سیار ایران وجود داشت، پایان یافت و وحید صدوقی 45‌ ساله که چهره چندان شناخته‌شده‌ای در عرصه عمومی حوزه ICT نبود، از مدیرعاملی شرکت صنایع الکترونیک شیراز (صاشیراز) راهی شرکت ارتباطات سیار شد تا در آن روزهای سخت مدیریت یکی از پراسترس‌ترین شرکت‌های ارتباطی کشور را همزمان با تولد رقبای جدید یعنی تالیا و ایرانسل به عهده بگیرد.

عکسی که در گزارش می‌بینید، اگرچه کیفیت بالایی ندارد اما تصویری از آن روزهای سخت است که در آن محمد سلیمانی، وزیر ارتباطات، مرحوم وفا غفاریان، معاون وزیر ارتباطات و وحید صدوقی، مدیر‌عامل نسبتا جوان ارتباطات سیار در سال 85 مشاهده می‌شوند.

در آن سال‌های پر‌هیاهو، تصمیم محمود احمدی‌نژاد و محمد سلیمانی، وزیر ارتباطات وی برای واگذاری گسترده سیم‌کارت واکنش‌های متعددی از دولتمردان سابق را به همراه داشت و احمد معتمدی، وزیر ارتباطات دولت دوم محمد خاتمی نیز از جمله منتقدانی بود که معتقد بودند، شبکه ارتباطات سیار و همراه‌ اول با مشکلات جدی و حتی تا مرز توقف کامل مکالمات و ارتباطات پیش خواهد رفت؛ اتفاقی که البته هیچ‌گاه رخ نداد و سیم‌کارت‌هایی که روزی قیمت‌های میلیونی داشتند و مردم مدت‌ها در صف خرید آن در گوشه خیابان‌ها می‌ایستادند، برای همیشه به تاریخ پیوست و این ابزار ارتباطی در ایران از جنبه لوکس خارج و به ابزاری عمومی و همگانی تبدیل شد.

وحید صدوقی، زمانی شرکت ارتباطات سیار ایران را در دست گرفت که کمتر از 7 میلیون سیم‌کارت در اختیار مردم بود و در بیست‌وچهارم دی‌ماه سال 1396 درحالی این شرکت را ترک کرد که اپراتور اول بر اساس آخرین آمار با حدود 65 میلیون مشترک فعال و ضریب نفوذ ۶۲.۰۵ درصدی برای چندمین سال متوالی بزرگ‌ترین، برترین و محبوب‌ترین اپراتور همراه کشور انتخاب شد.  

برای روشن شدن حجم گسترده میراث ملی و ماندگار همراه‌ اول که با تلاش پرسنل و مدیران این شرکت و در دوران مدیریت 11 ساله وحید صدوقی محقق شد، به این آمار نیز باید اشاره کرد که سود خالص همراه اول در سال ۸۴ حدود ۸۰ میلیارد تومان بود که این رقم بر اساس آمار رسمی در سال ۹۵ به ۲۸۶۰ میلیارد تومان رسید.

در دوران مدیریت صدوقی، اتفاقات گسترده و بزرگي انجام شد؛ از خصوصی‌سازی شرکت ارتباطات سیار، ورود به بورس، کسب انبوهی از جوایز و افتخارات ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی گرفته تا انبوهی از اقدامات این شرکت در راستای ایفای مسوولیت اجتماعی، حمایت از رسانه‌های کشور و در نهایت تبدیل این شرکت به یک سرمایه ماندگار، ملی و توانمند، كه به‌هیچ‌وجه در قالب یک گزارش نمی‌گنجد.

از این رو به مروری کوتاه و تیتروار بر رزومه وحید صدوقی و آخرین آمار رسمی و منتشره از شرکت ارتباطات سیار ایران طی سال‌های گذشته می‌پردازیم و برای وی و حمید فرنگ، مدیر‌عامل جدید شرکت ارتباطات سیار که مسوولیت بسیار حساسی را به عهده گرفته است، آرزوی توفیق داریم.

مروری کوتاه بر رزومه وحید صدوقی

متولد: 1340- اردستان

 تحصیلات: کارشناسی مهندسی الکترونیک

خلاصه سوابق:

- از سال 1385- 1395، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول)

- از سال 1389- 1393، عضو اتاق بازرگانی تهران


 -از سال 1385- 1392، عضو اصلی هیات‌مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول)

- از سال 1388 - 1391، عضو اصلی هیات‌مدیره شرکت مخابرات ایران

 - از سال 1385-1384، رییس پژوهشگاه الکترونیک ایران

 - از سال 1384-1382، مدیرعامل و عضو اصلی هیات‌مدیره شرکت صنایع الکترونیک شیراز

- از سال 1382-1374، مدیرعامل و عضو اصلی هیات‌مدیره شرکت صنایع قطعات الکترونیک ایران

- کسب عنوان «سودآورترین شرکت کشور» با مدیرعاملی همراه اول از سازمان مدیریت صنعتی (سال 1389)

- مدیر نمونه ملی در جشنواره شهید رجایی (سال 1381)

- رتبه دوم تحقیقات کاربردی از جشنواره خوارزمی (سال 1381)

همراه اول چگونه به وجود آمد؟

* بهره‌برداري از اولين فاز شبكه تلفن همراه كشور، 19 مردادماه سال 1373 در شهر تهران با استفاده از 176 فرستنده و گيرنده در 24 ايستگاه راديويي و با ظرفيت 9200 شماره آغاز شد.

* به‌دنبال استقبال غيرمنتظره و بی‌نظیر مشتركان از اين پديده، شركت مخابرات ايران درصدد گسترش پوشش آن از تهران به كل كشور برآمد، به‌طوري كه در سال 1374 تعداد تلفن‌هاي دايري به 15907 شماره افزايش يافت و افزون بر تهران، شهرهاي مشهد، اهواز، تبريز، اصفهان و شيراز نيز زير پوشش شبكه تلفن همراه قرار گرفتند.

* گسترش شبكه ارتباطات سيار در سال‌هاي بعد نيز ادامه پیدا کرد، به‌طوري كه در سال 1375 علاوه بر شهرهاي يادشده، 28 شهر ديگر به اين شبكه پيوست؛ ضمن آنكه تعداد تلفن‌هاي داير‌شده در اين سال به 59967 شماره افزایش یافت و در پايان سال 1382 به 344 9878 شماره رسيد.

تاسیس شرکت ارتباطات سیار ایران

* شركت ارتباطات سيار ایران براساس بند 3 مصوبه شماره 190/76016 مورخ 24/4/1382 شورای‌عالي اداری با انتزاع فعاليت‌های شبكه ارتباطات سيار از شركت مخابرات ایران و انتقال آن به شركت مزبور كه با تغيير نام مركز سنجش از راه دور ایران به شركت ارتباطات سيار شكل گرفته، تاسيس شد و از تاریخ 1/8/1383 براساس مصوبه شماره 4 مورخ 20/7/1383 مجمع عمومی صاحبان سهام فعاليت خود را آغاز کرد.

* در تاریخ 4/12/1386 بر اساس مصوبه شماره 49 مورخ 5/8/1383 مجمع عمومی صاحبان سهام، نام شركت به «شركت ارتباطات سيار ایران» تغيير یافت و مورخ 4/12/1386 تحت شماره 28263/ث 86/32 در اداره ثبت شركت‌ها و موسسات غيرتجاری تهران به ثبت رسيد.

* در سال 87 با تغییر وضعیت شرکت مخابرات ایران به سهامی عام و عرضه سهام این شرکت در بازار بورس اوراق بهادار، شرکت ارتباطات سیار ایران به همراه 30 شرکت مخابرات استانی وارد مرحله جدید حیات خود شد.

* دو سال بعد از این تاریخ، در 28 آذر 1389 همراه اول پنج درصد سهام (معادل 103 ميليون سهم) خود را در فرابورس عرضه کرد.

* شرکت ارتباطات سیار ایران پس از حدود دو سال و نیم حضور در فرابورس و در حالی که 27 درصد از ارزش بازار فرابورس را در اختيار داشت، وارد بازار بورس کشور شد.

فعالیت در بازار بورس

* همراه اول براساس مصوبه 29 بهمن 1391 هيات پذيرش اوراق بهادار، در بورس تهران پذيرفته شد و نام اين شركت از تاريخ 23 مرداد 1392 به‌عنوان چهارصد و هفتاد و هفتمين شركت پذيرفته‌شده در بخش «پست و مخابرات»، گروه «مخابرات» و طبقه «مخابرات»، با نماد «همراه» در فهرست نرخ‌هاي بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

* سرانجام روز 29 مرداد 1392 نماد همراه اول در بازار دوم بورس با قيمت هر سهم 42 هزار ريال بازگشايي شد و این شرکت از آن سال در بازار بورس حضور دارد.

* سهامداران شرکت ارتباطات سیار ایران را پس از واگذاری سهام این شرکت در بورس، می‌توان به 11 گروه تقسیم کرد. بزرگ‌ترین سهامدار همراه اول، شرکت مخابرات ایران است که حدود 90 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد.

* 10 درصد باقی‌مانده سهام این شرکت در اختیار افراد حقیقی و حقوقی مختلفی است که سهامداران حاضر در بازار بورس اوراق بهادار با در اختیار داشتن نزدیک به شش درصد از سهام همراه اول، بزرگ‌ترین مالک شرکت پس از مخابرات ایران هستند.

* همچنین شرکت گروه مالی ملت (سهامی عام) با در اختیار داشتن یک درصد از سهام شرکت ارتباطات سیار ایران، برجسته‌ترین نام در میان مالکان حقوقی سهام به‌شمار می‌رود.

وضعیت شبکه

* شرکت ارتباطات سیار ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه کشور (درهر دو حوزه مکالمه و اینترنت همراه) و امانتدار اطلاعات شخصی مشترکان، تاکنون 1/84 میلیون سیم‌کارت واگذار کرده و با داشتن بیش از 1/65 میلیون مشترک فعال در آبان‌ماه سال 95، همچنان کامل‌ترین پوشش شبکه و بهترین کیفیت اینترنت همراه را در میان اپراتورهای تلفن همراه کشور داراست.

* بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه کشور (هم در مکالمه و هم در اینترنت همراه)، در تمامی 1242 شهر کشور، پوشش شبکه نسل2 و در 1153 شهر و دهستان، پوشش نوترینو (نسل 3، 4 و 4.5 اینترنت همراه اول) دارد. * در زمینه پوشش روستایی نیز این رقم به 9/86 درصد می‌رسد که به این ترتیب 43،770 روستای کشور تحت پوشش این اپراتور قرار دارند.

*شبکه همراه اول در 100 درصد جزایر مسکونی ایران گسترده شده است.

دستاوردهای همراه اول

- ارایه ۱۵۰ عنوان سرویس در حوزه خدمات ارزش‌افزوده از سال ۹۲ تاکنون.

- در اختیار داشتن سهم ۵۹ درصدی از بازار سیم‌کارت تلفن همراه کشور.

- تنها اپراتوری که پس از اجرای طرح ترابردپذیری، برآیند مثبت دارد.

- کسب نظر مقبول حسابرس مستقل در خصوص صورت‌های مالی در چهار سال متوالی از ۹۲ تا ۹۵.

- روند مستمر بهبود رتبه شفافیت اطلاع‌رسانی در بورس و کسب رتبه سیزدهم در سال مالی ۹۵.

- عقد تفاهم‌نامه با شرکت ملی گاز و بهره‌برداری از 5 هزار کنتور هوشمند در سال ۹۶.

- اجرای فاز ۷ توسعه شبکه تلفن همراه در کمتر از یک سال. تعداد سایت‌های راه‌اندازی شده در این فاز به قرار زیر است:

نسل 75/2: 13،742 سایت

نسل ۳: 8،921 سایت

نسل ۴ و 5/4: 9،213 سایت

- افزایش مستمر درآمد خالص شرکت ارتباطات سیار ایران در سال‌های پس از خصوصی‌سازی به‌گونه‌ای که طی ۱۱ سال گذشته همراه اول از یک مجموعه دولتی با درآمد حدود ۹۰۰ میلیارد تومان به شرکتی خصوصی تبدیل شده که سال قبل ۱۰۷ هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

- افزایش سود خالص همراه اول به‌گونه‌ای که سال ۸۴ سود خالص شرکت حدود ۸۰ میلیارد تومان بوده که این رقم در سال ۹۵ به ۲۸۶۰ میلیارد تومان رسیده است.

- سرمایه‌گذاری 9 هزار و 400 میلیارد تومان در همراه اول بین سال‌های ۹۲ تا ۹۵.

- افتتاح پروژه‌های کلان ملی به ارزش ۸ هزار و ۷۲ میلیارد تومان تنها در چهار سال دولت یازدهم.

- اجرای موفق شبکه ملی اطلاعات در سه فاز در بخش‌های شبکه‌های مترو و انتقال، شبکه‌های دسترسی، مراکز تبادل ترافیک (IXP)، شبکه‌های توزیع محتوا (CDN)، توسعه زیرساخت IP، توسعه زیرساخت‌های مدیریت دسترسی به اینترنت، توسعه امنیت در شبکه ملی اطلاعات، مدیریت منابع شبکه و خدمات پایه.

- کسب رتبه اول در استفاده حداکثری از منابع و مهارت‌های ایرانی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات براساس ارزیابی اصلی.

سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی

- برترین اپراتور تلفن همراه کشور بنا بر ارزیابی سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی.

 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه