سهم همراه‌اول‌ از بازار به 60 درصد رسید

همزمان با روز جهانی ارتباطات و روز ملی روابط عمومی، همراه‌اول آخرین دستاوردهای یک سال اخیر خود را تشریح کرد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، اپراتور اول تلفن همراه کشور همزمان با ۲۷ اردیبهشت ماه، روز جهانی ارتباطات، مهم‌ترین دستاوردهای خود را اعلام کرد.

بنابراین گزارش، تعداد مشترکان همراه‌اول با ۹.۳ میلیون مشترک جدیدی که در سال ۹۵ جذب کرد، به ۸۶.۳ میلیون سیم‌کارت واگذار شده و ضریب نفوذ این اپراتور طی یک‌سال گذشته از ۸۰.۲ درصد به ۸۴.۲ درصد رسید. علاوه براین همراه‌اول طی سال ۹۵ سهم بازار خود را دو درصد و با احتساب مشترکان سایر اپراتورها که با رومینگ ملی از شبکه همراه‌اول استفاده می‌کنند و مشترکان GSM روستایی، حدود ۳ درصد افزایش داده و به ۶۰ درصد کل بازار رسانده است که موفقیتی بزرگ به شمار می‌رود.

از مهم‌ترین موفقیت‌های همراه‌اول در یک سال گذشته، اجرای مناسب طرح ترابردپذیری و در نتیجه مثبت شدن روند ترابرد به نفع این اپراتور است. همراه‌اول در طرح ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه که از تیرماه سال گذشته آغاز شده است، هم‌اکنون «رتبه اول در ترابرد» را داراست. وضعیت عملکرد اپراتورهای تلفن همراه اینگونه است که تا ۲۵ اردیبهشت ماه تراز اپراتورها به ترتیب، همراه‌اول مثبت ۹۶۰۴، رایتل مثبت ۱۱۹ و ایرانسل منفی ۹۷۲۳ مشترک بوده است.

در خصوص توسعه شبکه باندپهن نیز همراه‌اول، به عنوان نخستین اپراتور ارایه‌دهنده نسل ۴.۵ تلفن همراه در کشور، در سال ۹۵ در حدود ۱۷۵۰۰ سایت و در مجموع بیش از ۲۵ هزار سایت نسل ۳ ،۴ و ۴.۵ در ۱۷۲۲ شهر و دهستان راه‌اندازی کرده است، همچنین با رشد ۲۰ برابری مشترکان نسل ۴ و ۴.۵ در سال ۹۵ و نوسازی شبکه نسل ۲ همراه‌اول، هم‌اکنون بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین شبکه اینترنت همراه کشور در اختیار این اپراتور است.

همچنین با افزایش خدمات حضوری و غیرحضوری به مشترکان، ۳۵۰ میلیون پاسخگویی و خدمت ارایه شده به مشترکان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز طی یک‌سال گذشته صورت گرفته است.

علاوه بر این، بر اساس این گزارش، رشد ۴۲۶ برابری ترافیک دیتا، رشد ۱۰۰ درصدی در ارایه محصولات و خدمات، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و همکاری گسترده با مجامع علمی و دانشگاهی، کسب جوایز و تندیس‌های متعدد طی سال‌های گذشته در خصوص حمایت از تولید داخلی، کارآفرین برتر، حامی کار و سرمایه ایرانی، حمایت از راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات در راستای دسترسی به اطلاعات، سرعت بیشتر، کیفیت بهتر و هزینه کمتر به مشترکان از مهم‌ترین دستاوردهای شرکت ارتباطات سیار ایران در چهار سال اخیر عنوان شده است.

علی شمیرانی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه