جولان رقیب ایرانی تیم‌ویوور در بازار خارج کشور

مای‌وب ماشین، نرم‌افزاری است که کارکردی شبیه تیم‌ویوور داشته و امکان برقراری ارتباط دوطرفه را به‌وجود می‌آورد. این نرم‌افزار در سال ۱۳۸۴ توسط تیمی ایرانی و با همکاری یک شرکت خارجی با هدف صادرات طراحی شده است.

به عقیده سازندگان مای‌وب ماشین، امنيت و کیفیت مناسب و توسعه‌پذیر بودن بیشتر این طرح نسبت به تیم ویوور در کنار حمایت فنی مایکروسافت باعث شده که آنها بتوانند محصولی تازه را به بازار جهانی عرضه کنند.

در این نرم‌افزار مانند تیم‌ویوور امکان ارتباط دوطرفه و بدون داشتن Static IP وجود دارد. اگرچه در ظاهر و در نگاه اول به نظر می‌رسد تیم طراحی در بخش‌هایی نیم‌نگاهی به تیم‌ویوور داشته و خلاقیت خاصی در این بخش نداشته است، اما سازندگان این نرم‌افزار معتقدند امکانات بسیار گسترده‌تر و طراحی اصولی‌تر از مزیت‌های نرم‌افزار آنها است؛ ضمن آنکه  myWebMachine 2.0 Enterprise‌‌با ایجاد اجازه دسترسی دایم به کاربر ثالث، کار را به‌مراتب  برای کاربرانش آسان‌تر کرده است.

تفاوت اساسی این نرم‌افزار با تیم‌ویوور اما این است که مای‌وب ماشین برای سیستم‌های سازمانی طراحی شده است، در حالی که تیم‌ویوور بیشتر بازار عمومی را در نظر داشته است. مشکلات متعدد و هک کاربران در تعداد بالا مشکل اساسی است که تیم‌ویوور به سبب آن در سال‌های اخیر بدنام شده است و مجموع این نکات باعث شده تا طراحان مای‌وب‌ماشین این نرم‌افزار جدید را طراحی كنند.

استفاده از فناوری جدید و سادگی در کار، سازگاری با تمام سیستم‌عامل‌ها و دستگاه‌های مختلف و امکان دسترسی به نسخه مجانی برای کاربران ایرانی، از مزایای اصلی مای‌وب ماشین است.

از جمله نقاط ضعف این نرم‌افزار نیز می‌توان به شباهت کاربری آن به تیم‌ویوور و قیمت بالای پلن سرویس‌های مختلف آن اشاره کرد.