شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

جودوكاران عليه مدافع رئال ‌مادريد

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

یکی از اتفاقات مهم و تاثیرگذار فینال لیگ قهرمانان، مصدومیت محمد صلاح، ستاره مصری تيم ليورپول با خطاي خشن راموس، مدافع رئال ‌مادريد بود.

حالا کمپینی در خصوص درخواست از فیفا و یوفا برای اعمال محرومیت برای کاپیتان رئال مادرید راه افتاده و بیش از 170 هزار نفر نیز آن را امضا کرده و خواستار جریمه شدن سرخیو راموس هستند.

 البته برخی کاربران نیز با اعتراض به این کمپین، خواستار راه افتادن كمپيني مشابه در مورد آسیب‌دیدگی دنی کارواخال نیز شده‌اند، اما به نظر می‌رسد بخش زیادی از هواداران فوتبال حس می‌کنند راموس به عمد باعث مصدومیت صلاح شده است. به هر حال بی‌شک چنین کمپینی هیچ تاثیری در سرنوشت راموس نخواهد داشت و بیشتر جنبه‌ای نمادین برای اعتراض به او دارد.

آن‌طور كه در شبكه‌‌هاي اجتماعي آمده، واکنش‌ها به حرکت راموس تا اتحادیه جودوی اروپا نيز پیش رفته است. اکانت تويیتر رسمی این اتحادیه با تمسخر لیگ قهرمانان اروپا چنین نوشت: واکی گاتامه فن خطرناکی است و اجرای این فن از سرپا به خاک در جودو ممنوع است، اما برای بردن لیگ قهرمانان چیز خوبی‌ است.

شكستن يك تابو در صداوسيما

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

صحبت کردن از مسايل جنسی و حتی آگاهی دادن از آن يكي از تابوهايي است كه همواره وجود داشته و همين امر آگهي‌رساني درباره مسايل جنسي و بيماري‌هاي مقاربتي را با مشكل مواجه كرد. اين تابو مدت‌ها بود كه بر سر جامعه سنگینی می‌کرد و جلوی اطلاع‌رسانی و هشداردهی و روش‌های صحیح انجام رابطه جنسی ایمن را می‌گرفت و همین سد محکم، زندگی و سلامت عده‌ زيادي را به خطر می‌انداخت. با دعوت ياسمين اشكي به برنامه ماه عسل و صحبت در خصوص اين مسايل، در صداوسيما براي اولين بار اين تابو شكسته شد و در يك برنامه پربيننده هشدارهاي لازم در اين باره داده شد.

همين موضوع باعث شد تا بسياري از كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي به تمجيد از برنامه ماه عسل و شجاعت تهيه‌كنندگان آن بپردازند. در طرف مقابل اما برخي روزنامه‌ها و كاربران هم انتقاداتي را در خصوص اين برنامه مطرح كردند و معتقد بودند كه موضوعات مطرح‌شده در اين برنامه با فرهنگ ايراني اسلامي تناسبي ندارد و شايد حضور ياسمين اشكي در برنامه ماه عسل هم پروژه‌اي توطئه‌آميز از سوي بيگانگان بوده است.

آخرين خبر

10 سال پيش در چنين هفته‌اي

10 سال پيش در چنين هفته‌اي

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه