واحد تصویربرداری هاسلبلاد برای گوشی‌های موتورولا

دنیای گوشی‌های هوشمند اندکی خسته‌کننده شده و سازندگان هر از گاهی برای تنوع‌‌بخشیدن به این بازار و البته جذب کاربران خاص به طراحی‌های نوآورانه مي‌پردازند. نمونه بارز این امر، پروژه Moto Mod بوده که توسط موتورولا کلید خورده و به کاربران گوشی‌های سری Moto Z امکان ارتقای قابلیت‌های دستگاه را می‌دهد. از همکاران این پروژه می‌توان به برند هاسلبلاد اشاره کرد که در دنیای دوربین‌‌های مدیوم نیازی به معرفی ندارد و برای داشتن سهم بازار بیشتر در عرصه محصولات مصرفی با سونی نیز همکاری داشته است.

دستگاه  True Zoomهاسلبلاد یک واحد تصویربرداری متشکل از لنز، سنسور و کنترل‌های فیزیکی است که پس از سوار شدن روی گوشی‌های موتورولا، از نمایشگر و پردازنده دستگاه برای ارتباط با کاربر و تصویربرداری استفاده می‌کند و دستگیره حجیم آن نیز موجب سادگی در دست گرفتن مجموعه می‌شود. روی بدنه این دستگاه یک دکمه برای روشن کردن نصب شده که فشردن آن بلافاصله برنامه تصویربرداری را فرا می‌خواند و یک کلید غلطشی زوم همانند دوربین‌‌های کامپکت معمولی نیز روی آن تعبیه شده که با کمک آن می‌توان از لنز دستگاه برای بزرگ‌نمایی تا ۱۰ برابر بهره برد. ارتباط این واحد تصویربرداری توسط کانکتورهای متعدد پنهان‌شده پشت گوشی انجام می‌شود که با مغناطیس به هم متصل می‌شوند و پس از اتمام کار می‌توان به‌سادگی دو دستگاه را از هم جدا کرد.

لنز به‌کاررفته در دستگاه True Zoom دارای بزرگ‌نمایی اپتیکال ۱۰ برابر است و فاصله کانونی ۲۵ تا ۲۵۰ میلیمتری آن دسترسی به کادرهای واید و تله را میسر می‌کند. گشودگی این لنز بین f/3.5-6.5 تغییر می‌کند و نسبت به گشودگی f/1.8 به‌کاررفته در گوشی CM1 پاناسونیک چندان روشن به‌نظر نمی‌رسد، اما وجود لرزه‌گیر اپتیکال در True Zoom تا حدی از خطر لرزش دست در نور کم می‌کاهد. این دستگاه از یک سنسور 1/2.3 اینچی BSI CMOS با رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل بهره می‌برد و به همین دلیل کیفیت تصویر آن تفاوت چندانی با دوربین‌های کامپکت معمولی ندارد.واحد تصویربرداری هاسلبلاد برای گوشی‌های موتورولا

اخبار

اخبار

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه