شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

كمپين كريمي براي مبارزه با گراني

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

علی کریمی، بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان، هفته گذشته در اینستاگرام خود پستی را منتشر کرد که فضای مجازی را تحت تاثیر قرار داد. او در این پست از مردم خواسته بود تا به مدت یک ماه اجناسی مانند ماشین یا طلا را که گران شده‌اند، خریداری نکنند تا دست دلال‌ها و دزدها از مملکت قطع شود. کریمی خواستار آن شده بود تا همه این درخواست او را در صفحات شخصی خودشان منتشر کنند. پس از اين بسیاری از کاربران فضای مجازی در اینستاگرام و توییتر و کانال‌های تلگرامی اقدام به انتشار تصویر پست اینستاگرام كريمي کردند.

مطابق با داده‌کاوی‌های صورت گرفته، 11 هزار و 672 پست تلگرامی به انتشار پست اینستاگرامی علی کریمی پرداخته یا درباره آن مطلبی منتشر کردند. پست علی کریمی در کانال‌های پرطرفداري مثل گيزميز نيز قرار داده شد كه حداقل 100هزار بار و حداکثر 614 هزار بار در اين كانال‌ها از آن بازديد شده است. همچینن کانال‌های هواداری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، خبرآنلاین و انتخاب نیز اقدام به انتشار این خبر كردند؛ موضوعی که علاوه بر عمق نفوذ علی کریمی در میان رسانه‌های مختلف نشان‌دهنده جذابیت پست اخیر اوست که طیف وسیعی از رسانه‌ها با گرایش‌های مختلف را در بر گرفته است.

 

دلداري به مدافع مراكش

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

 

خالد بوهدوز بازیکنی بود که یک دقیقه مانده به پایان دیدار دو تیم ایران و مراکش روی سانتر زیبای احسان حاج‌صفی دروازه تیم خودی را باز کرد تا با چشمانی اشکبار زمین مسابقه را ترک کند و تیمش را از رسیدن به امتیاز در اولین مسابقه جام جهانی محروم کرد.

پس از اين اما اگرچه بازیکنان تیم ملی ایران با کسب یک پیروزی ارزشمند سر از پا نمی‌شناختند، با اين وجود در یک اقدام ارزشمند به دلجویی از بازیکنی پرداختند که دروازه تیم خودی را باز کرده بود.

رضا قوچان‌نژاد خطاب به بوهدوز در صفحه اینستاگرام خود نوشت:" در زندگی بعضی وقت‌ها میبری و بعضی وقت‌ها هم میبازی؛ ولی نباید اجازه بدهی گل به خودی‌ها تو را به پایین بکشند. همه ما ورزشکاران حرفه‌ای هستیم و این اتفاقات بخشی از فوتبال است. خیلی خوشحالم و به تیمم و به کشورم افتخار می‌کنم و همینطور برای تو بهترین آرزوها را در زندگی حرفه‌ایت دارم."

آقادوربینیِ حوزه ICT

تقویم ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه