بازارسازی برای شرکت‌های فاوا در نمایشگاه جیتکس

دبیر ستاد توسعه ICT معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: برای بازارسازی محصولات دانش‎بنیان حوزه ICT در منطقه، دارای پتانسیل و مزیت صادراتی هستیم و چهار کشور عراق، افغانستان، عمان و ترکیه در اولویت قرار دارند.

مهدی فقیهی در مورد برپایی پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین‎المللی جیتکس اظهار كرد: در این نمایشگاه، پاویون ایران متشکل از شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اتاق بازرگانی ایران، فدراسیون فاوای ایران و وزارت ارشاد برگزار می‎شود.

وی گفت: پیش‌تر فراخوانی برای دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان علاقه‎مند به حضور در این نمایشگاه اعلام شده و شرکت‎های متعددی در حوزه‌های فناوری اطلاعات، ارتباطات و مخابرات اعلام آمادگی و برای حضور در نمایشگاه ثبت‌نام کردند.

فقیهی با بیان اینکه جیتکس پل ارتباطی ایران با فعالان فاوای جهان است که از ۱۴۰ کشور جهان در قالب غرفه‌دار و بازدیدکننده در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، گفت: هدف اصلی حضور شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه، علاوه بر برقراری ارتباط با فعالان صنعت فاوای جهان، بازارسازی برای محصولات دانش‎بنیان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است و صرفا شناسایی فناوری‌های جدید و خرید تجهیزات خارجی هدف نهایی حضور در این نمایشگاه نیست.

وی گفت: در چند سال گذشته نیز رویکرد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های خارجی از جمله جیتکس، فراهم کردن فرصت توسعه بازار و صادرات محصولات دانش‌بنیان بوده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان فراهم شدن فرصت تعامل و ارتباط بین شرکت‌های ایرانی و خارجی در این نمایشگاه، افزود: برگزارکننده پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس دوبی، وعده برگزاری ملاقات‌های تجاری در قالب تعاملات B2B و برگزاری نشستی با حضور شرکت‌های ایرانی و علاقه‎مندان به سرمایه‌گذاری در ایران را داده است.

فقیهی با بیان اینکه برای بازارسازی محصولات دانش‎بنیان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌‌ویژه در منطقه، دارای پتانسیل و مزیت صادراتی هستیم، گفت: با کشورهای عراق، افغانستان، عمان و ترکیه روابط خوبی برقرار است و براین اساس در جیتکس، تعاملات با کشورهای منطقه به‌ویژه کشورهای اعلام‌شده در اولویت قرار می‌گیرد.

دبیر ستاد توسعه ICT و فضای مجازی معاونت علمی تاکید کرد: در شرایط فعلی رسالت اصلی، حمایت دولت از حضور شرکت‌های ایرانی در تمامی نمایشگاه‌های خارجی از جمله جیتکس باید بر بازارسازی محصولات دانش‎بنیان متمرکز باشد که با توجه به افزایش نرخ ارز در کشور، مزیت‌های صادرات افزایش یافته و افزایش صادرات غیرنفتی نیز اثرات مثبت برای کشور خواهد داشت.

سی‌وهشتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس، از ۲۲ تا ۲۶ مهرماه در مرکز تجارت جهانی دوبی امارات برگزار می‌شود.

بدون محدوده؛ بدون عقوبت

جعلیات، شبکه‌ها، میلیاردی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه