همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

درگذشت ناباورانه آقای گزارشگر

سه‌شنبه هفته گذشته، بهرام شفیع که تا جمعه هفته قبل روی آنتن شبکه یک اجرای برنامه «ورزش و مردم» را برعهده داشت، ناگهان به دلیل ایست قلبی جان خود را از دست داد تا جامعه ورزش، اهالی فوتبال و رسانه با خبر شوکه‌کننده‌ای در عصر سه‌شنبه مواجه شوند.

شفیع ازجمله گزارشگران و مجریان با‌سابقه تلویزیون ایران به شمار می‌رفت و به دلیل اهمیت به ورزش‌های مختلف در برنامه‌های خود، مورد توجه بسیاری از مسوولان، مربیان و ورزشکاران بود و جایگاه خاصی بین آنها داشت که خبر درگذشت او موجب شد تا جامعه ورزش و به‌ویژه فوتبالی‌ها و اهالی رسانه به این ضایعه تلخ واکنش نشان دهند که بخشی از پیام‌های تسلیت که در شبکه‌های اجتماعی در خصوص وی منتشر شده از این قرار هستند: علی پروین در پیام تسلیت خود عنوان کرده درگذشت زنده‌یاد شفیع باورکردنی نیست.

 

کادر فنی و بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران پیام تسلیتی برای درگذشت این گزارشگر و مجری تلویزیونی صادر کرده‌اند که در آن آمده است: درگذشت ناگهانی پیشکسوت، مجری و تهیه‌کننده توانمند صداوسیما و برنامه وزین و قدیمی ورزش و مردم شوک‌آور و دردناک بود.

 

 سرمربی، اعضا و بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان نیز این ضایعه را به جامعه بزرگ ورزش تسلیت عرض کرده و از خداوند منان برای این عزیز از‌ دست‌رفته علو درجات و برای بازماندگان و خانواده محترم ایشان صبر و شکیبایی مسالت دارد.

 

قتل خبرساز روزنامه‌نگار عربستانی

هفته گذشته انتشار خبر کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه­نگار عربستانی که در ترکیه حضور داشت بازتاب گسترده­ای در شبکه­های اجتماعی پیدا کرد. آن‌طور که کاربران در شبکه‌های اجتماعی نوشته­اند، این روزنامه­نگار منتقد رژیم عربستان بوده و توسط عوامل این کشور در ترکیه ربوده شده و پس از شکنجه و حمل در صندوق عقب یک اتومبیل به قتل رسیده است.

از سوی دیگر برخی از کاربران با انتشار اخبار رسمی دولت ترکیه می­گویند: مقامات ترکیه بر این باورند،  كه جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و تحلیلگر عربستانی در کنسولگری کشورش در استانبول به قتل رسیده است؛ اقدامی که یک توطئه طراحی‌شده و قتل از قبل تعیین‌شده برای از میان برداشتن یکی از جدی‌ترین و فعال‌ترین منتقدان حکومت آل‌سعود در عربستان عنوان شده است.

درج دیدگاه

عصــر بــازی