همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

همراه‌اول کسب‌و‌کارهای دیجیتالی را توسعه می‌دهد

با امضاي یک تفاهم‌نامه چندجانبه، همراه‌اول کسب‌و‌کارهای دیجیتالی در کشور را توسعه می‌دهد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در مراسمی که روز یکشنبه ۱۱ آذرماه با حضور ابوالحسن فیروزآبادی، رییس مرکز ملی و دبیر شورای‌عالی فضای مجازی، حمید فرهنگ، مدیرعامل همراه‌اول، عیسی منصوری، معاون کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگانی از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات و مرکز توسعه رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، تفاهمنامه همکاری چند‌جانبه با محتوای همکاری، هماهنگی و هم‌افزایی قابلیت و ظرفیت در موضوع کسب‌و‌کارهای نوپا، به‌ویژه از نوع دیجیتال توسط طرفین امضا شد.

با امضای این تفاهم‌نامه هفت‌جانبه، همراه‌اول به عنوان اپراتور پیشرو در امر حمایت از کسب‌و‌کارهای نوپا متعهد شد در شتابدهی رسانه‌ای کسب‌و‌کارهای نو کمک کند. از دیگر تعهدات اپراتور اول در این تفاهمنامه «همکاری در معرفی استارت‌آپ‌ها با استفاده از ظرفیت سامانه‌های هوشمند دراختیار»، «اختصاص سهمیه تبلیغی صداوسیما به استارت‌آپ‌ها با استفاده از ظرفیت توسکا»، «انجام تبلیغات ویژه کسب‌و‌کارهای نوپای دیجیتال در صداوسیما با تخفیف مصوب»، «ایجاد سامانه آموزش الکترونیک جهت برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریت کسب‌‌وکار، منتورینگ و...» و «پیگیری همکاری و برگزاری فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی- ترویجی کارآفرینی مثل استارت‌آپ‌ویکندها» عنوان شده است.

در این مراسم که در محل ساختمان توسعه کسب‌و‌کار ایرانیان (توسکا) برگزار شد، ضمن تشریح «زیست‌بوم توسعه کسب‌و‌کار دیجیتال نوپا» بر نقش‌آفرینی موثر این شرکت به عنوان شتاب‌دهنده رسانه‌ای کسب‌و‌کارهای کوچک بر بستر دیجیتال تاکید شد.

همچنین در این مراسم، رییس مرکز ملی و دبیر شورای‌عالی فضای مجازی از نقش اپراتور اول در توسعه کسب‌و‌کارهای دیجیتال نوپا و تقویت ظرفیت‌های داخلی و ملی در این راستا قدردانی کرد.  

به گزارش عصر ارتباط این در حالی است که براساس برنامه راهبردی 5 ساله همراه اول این شرکت باید تا آن زمان زمینه تحقق بخشیدن رویای دیجیتالی شدن ایران را ایجاد کند و امضای این تفاهم نامه نیز نشان از گام اول و جدی در این مسیر است. 

 

حمايت همراه‌اول از پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت

 

در خبر دیگری از این اپراتور اعلام شد، پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت که با حمایت همراه‌اول برگزار شده بود به كار خود پایان داد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، اين جشنواره بين‌المللي که با حمایت همراه‌اول و رقابت صدها فیلم‌ساز ایرانی و حضور فیلم‌هایی از ۲۳ کشور جهان برگزار شده بود، جمعه شب به كار خود پايان داد.

جمعه شب (9آذرماه) با حضور مدیرکل ارتباطات همراه‌اول در آيين اختتاميه، از برگزیدگان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت که با حمایت رسمی اپراتور‌اول برگزار شده بود، تقدیر شد.

این جشنواره دوسالانه که در گذشته با نام جشنواره «فیلم دفاع مقدس» برگزار می‌شد، قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی انقلاب اسلامی است که تاکنون ١٥ دوره را پشت سر گذاشته و قرار است از اين پس به‌طور ساليانه برگزار شود.

پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت، بزرگ‌ترین اجتماع سینماگران انقلاب بوده که علاوه بر حضور ۲۰۰ فیلم‌ساز داخلی، میزبان سینماگرانی از پنج قاره و ۲۳ کشور جهان است.

همراه‌اول در راستای مسوولیت اجتماعی خود و توجه ویژه به مقوله فرهنگ از این رویداد فرهنگی-هنری حمایت کرده است.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از ۵ تا ۹ آذر در تهران برگزار شد.

                                

درج دیدگاه

بررسی بازی