دستگاهی برای تشخیص میزان رسیده بودن میوه

این کار بسیار سخت است که بخواهیم فقط با نگاه کردن به ظاهر یک سیب درباره کال یا رسیده بودن آن نظر بدهیم و با اطمینان بگوییم که این لحظه بهترین زمان برای چیدن آن است.
تاکنون کارگرها مجبور بودند برای بررسی میزان رسیده بودن سیب‌های هر درخت سیب یک سیب از آن درخت را گاز زده و تست کنند اما حالا تکنولوژی به کمک انسان آمده تا در تشخیص میزان رسیده بودن میوه به او کمک کند.
به تازگی **دانشمندان MIT دستگاهی ساخته‌اند که با کمک آن نوری به میوه‌ها تابانده می‌شود و به وسیله این نور می‌توان از رسیده بودن سیب‌ها اطمینان حاصل کرد. این محققان معتقدند این دستگاه می‌تواند با تعیین زمان دقیق چیده شدن سیب کمک شایان به کشاورزان و باغداران بکند.**
این فناوری حتی می‌تواند در مغازه‌های میوه‌فروشی هم مورد استفاده قرار گیرد و با تاباندن نور به پوست سیب میزان و درصد کلروفیل موجود در آن را سنجیده و بر همین اساس به مشتری بگوید که سیب به اندازه کافی رسیده است یا باید قید خریدن میوه کال را بزند.
البته در گذشته نیز دستگاه‌های طیف‌سنج بزرگی ساخته می‌شد که این قابلیت را داشتند که با بررسی میزان کلروفیل میوه‌ها به ما بگویند که آنها رسیده‌اند یا خیر، اما این دستگاه‌ها هم بسیار سنگین و حجیم بوده و هم قیمت بسیار بالایی داشتند و همین آنها را برای کشاورزان و مشتریان میوه‌فروشی‌ها دست‌نیافتنی می‌کرد.
 در این نمونه جدید ساخته شده اما ابعاد کوچك این وسیله در کنار قیمت پایین آن باعث شده تا عملا این تکنولوژی در بین عموم مردم نفوذ کرده و به فناوری کارا و اثرگذار تبدیل شود.
وقتی که این دستگاه طیف‌سنج جدید نور را به میوه می‌تاباند اطلاعات به دست آمده را از طریق بلوتوث برای گوشی هوشمند کشاورز می‌فرستد و بر اساس نمونه‌های قبلی که به موبایل داده شده این میوه با انواع مختلف مقایسه می‌شود تا رسیده‌ترین حالت آن به دست آید.
این دستگاه فقط از یک لامپ فلورسنتی که نوری فرابنفش ساطع می‌کند و یک پردازنده و یک جعبه ساخته شده و به همین سبب هم قیمت تمام‌شده آن بسیار پایین بوده و قابلیت عرضه با قیمت کم را دارا است.
تمام طیف‌سنج‌های ساخته شده توسط این محققان همچنین در ابعاد 9سانتیمتر در 9 سانتیمتر و با ارتفاع 4.5 سانتیمتر هستند و به همین سبب ابعاد بسیار کوچکی را داشته و باغدار می‌تواند آن را به راحتی جابه‌جا کند. ضمن آنکه میوه‌فروشی‌ها هم به راحتی می‌توانند آن را کنار پیشخوان خود قرار دهند.
این دستگاه همچنین می‌تواند داده‌هایی مثل میزان پالپ موجود در هر میوه را بسنجد و اگر تشخیص دهد که میزان پالپ آن از یک میوه معمولی بیشتر است به شما بگوید که این میوه بیش از حد رسیده و موعد برداشت یا خوردن آن گذشته است و احتمال گندیده بودن دارد.
محققان امیدوارند با کمک تحقیقاتی که در حال انجام آن هستند بتوانند علاوه بر دستگاه سنجش سیب دستگاه‌های سنجش سایر میوه‌ها را هم بسازند و آنها را در صنعت کشاورزی عرضه کنند.