حمایت وزارت ارتباطات از نشریه آشپزی

خیلی وقتا به وسعت نظر و عمق دقت بعضی از مسوولان حسودیم شده و با خودم گفتم، وقتی این چیزا رو می‌بینی اونوقته که باید بفهمی مسوول بودن چه کار سختیه و حواست باید تا کجاها و به چه نکات ریزی باشه.

در همین راستا، هفته قبل تو سامانه تدارکات دولت الکترونیکی (ستاد) که توش قرار شده لیست هزینه‌کرد دستگاه‌های بودجه‌بگیر منتشر بشه، یه مساله‌ای توجه برخی دوستان رسانه‌ای رو به خودش جلب کرد.

ماجرا از این قرار بود که وزارت ارتباطات در یکی از خریدهای خود، 16 میلیون تومن برای خرید مجله «آشپزخانه ملل» پرداخت کرده.

اگه کسی حال داشت یه سرچی بکنه، مدیر مسوول این ماهنامه رو تو تلویزیون و در حال تبلیغ سرویس‌های قابلمه زیاد دیده.

حساسیت هم از جایی شروع شد که یه عده افتادن دنبال ایراد گرفتن و رابطه وزارت ارتباطات با آشپزی.

اما از اونجا که مسوولان هیچ کاری رو بی‌حساب و کتاب انجام نمی‌دن، چون هم اینکارو بد می‌دونن و هم می‌دونن که به صد جا از بازرسی گرفته تا ذی‌حسابی باید جواب پس بدن، پس حتما و قطعا دلیلی پشت این اقدام بوده وگرنه اصلا و اصولا پرداختی انجام نمی‌شد.

دلایل احتمالی این کار به نظر من به این شرحه:

·       احتمال اول اینکه چون وضع نشریات کاغذی خوب نیست و یه عده به هر حال تو این نشریات ماه‌هاست حقوق عقب‌افتاده دارن و از اونجا که ما وزارتخونه‌ای برای آشپزی و نشریات مرتبط با اونا نداریم، وزارت ارتباطات مسوولانه و به سهم خودشون این بار رو به دوش کشیدن.

·       احتمال دوم اینکه به هر حال خانواده کارکنان وزارتخانه هم مد نظر بودن و برای رفاه حالشون، یه مقدار مجله آشپزی خریدن و تقدیم کارکنان کردن که ببرن خونه.

·       احتمال سوم اینکه حفظ فرهنگ و سنن وظیفه یکایک ماست و غذا هم بخشی از این موضوع محسوب می‌شه. برای همین ما نباید و نمی‌تونیم بی‌تفاوت باشیم.

·       احتمال چهارم اینکه ما الان کلی استارت‌آپ مرتبط با تحویل غذا داریم تو کشور، این استارت‌آپ‌ها هم به مخاطب و تبلیغات نیاز دارن. تبلیغات هم به نشریات نیاز داره. پس برای کمک به تبلیغ استارت‌آپ‌ها اقدام به کمک به نشریات آشپزی شده.

·       من البته خودم تا حالا این نشریه رو ندیدم، اما احتمال پنجم اینکه شاید توش یه چند صفحه‌ای هم به ICT اختصاص دادن و برای همین وزارت ارتباطات به سرعت وظیفه خودش دونسته که ازشون حمایت کنه.

من احتمالات دیگه‌ای هم به ذهنم رسید که هرگز به خودم اجازه ندادم بنویسم و خودمو و شیطان رو با هم لعنت کردم. فقط این وسط یه چیزی ته مخم باقی موند که راستی تو همین حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که این همه می‌گن خوبه و مهمه و هزار جور شعار شبانه‌روز براش سر می‌دن، مگه نشریه کم داریم که اتفاقا در حال تعطیلی هستن؟

البته می‌دونیم یه سری از نشریات به پاس خدماتی که داشتن و دارن، مورد التفات هستن که از همینجا چون هیچ بهانه دیگه‌ای باقی نمی‌مونه، اون نشریات مد نظر رو به خدا و سایر نشریات رو به‌موت را به خاک می‌سپارم.

عزت زیاد

آق فری

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه