امکان پرداخت با سیم‌کارت‌های رایتل فراهم شد

با استفاده از گوشی موبایل و سیم‏کارت رایتل، امکان انجام تراکنش‏های مالی از طریق دستگاه ATM بانک رفاه فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی رایتل، در پی انعقاد تفاهم‌نامه و طی مراسمی که با حضور اعضای هیات‌مدیره بانک رفاه و سیدمجید صدری، مدیرعامل و معاونان و مدیران شرکت رایتل برگزار شد، از این پس با استفاده از گوشی موبایل و سیم‏کارت رایتل امکان انجام تراکنش‏های مالی از طریق دستگاه ATM بانک رفاه برای مشترکان رایتل فراهم شد.

با اجرای این پروژه، مشترکان رایتل که دارای حساب بانکی در بانک رفاه هستند با تعویض سیم‏کارت خود با سیم‏کارت تجهیز شده به فناوری NFC می‏توانند از دستگاه‏های ATM مجهز به فناوری NFC بدون نیاز به کارت بانکی استفاده کنند.

شایان ذکر است با استفاده از سرویس یادشده که به‌صورت پایلوت در رایتل راه‌اندازی شده است صاحبان حساب بانکی در بانک رفاه از طریق سیم‌کارت متعلق به شرکت رایتل مجهز به فناوری NFC و با استفاده از یک گوشی موبایل با قابلیت‌NFC ، در صورت مجهز بودن دستگاه ATM به فناوری NFC، امکان انجام تراکنش‌های مالی، گرفتن موجودی، دریافت وجه، انتقال وجه و سایر امکانات (که بانک رفاه به صاحبان حساب دارای کارت بانکی ارایه می‌دهد) را خواهد داد.

برای استفاده از این قابلیت لازم است اطلاعات کارت بانکی صاحب حساب روی سیم‌کارت رایتل ذخیره شود که فرایند انجام این کار در دست تهیه است.

از دیگر مزایای این سرویس، در صورت مجهز شدن تمامی ATMهای بانک رفاه و همچنین دستگاه‏های کارت‌خوان به فناوری NFC، می‌توان به حذف کارت بانکی و افزایش امنیت غیرقابل مقایسه با وضعیت کنونی کارت‌های مغناطیسی اشاره کرد؛ چراکه در حال حاضر اطلاعات موجود روی کارت‌های مغناطیسی که به‌عنوان کارت بانکی استفاده می‌شوند، به‌راحتی و با دستگاه‌های ارزان‌قیمت قابل کپی شدن هستند، در صورتی که محتوای سیم‌کارت قابل کپی‌شدن نیست.

همچنین امکان ثبت همه کارت‌های بانکی یک شخص در یک سیم‌کارت واحد وجود دارد. علاوه بر این، در صورت همکاری سایر بانک‌ها می‌توان تمام کارت‌های بانکی یک شخص را صرف‌نظر از نوع بانک درون سیم‌کارت ثبت کرد و به این ترتیب کاربر نیازی به حمل تمام کارت‌های بانکی خود نخواهد داشت و مشترک می‌تواند به‌راحتی در سیستم شتاب هر گونه عملیات بانکی را با این روش انجام دهد.

در نهایت با این روش، امکان افزودن خدمات ارزش افزوده بانکی به‌دلیل استفاده از سیم‌کارت و قابلیت‌های موجود در بستر رایتل میسر است.

 

صدقه‌بگیر فناوری نباشیم

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه