سریع‌ترین سوییچ شبکه با دو پورت 10G

شرکت ایسوس از سریع‌ترین سوییچ خود با نام XG-U2008 رو نمایی کرد. این سوییچ دارای دو پورت نسل جدید 10G است که امکان دستیابی به بالاترین سرعت در انتقال داده‌های بین‌شبکه‌ای را مهیا می‌کند. همچنین هشت پورت رایج دیگر نیز برای مصارف روزمره در XG-U2008 در نظر گرفته شده است.
 
شبکه فوق سریع 10 گیگابیت بر ثانیه
XG-U2008 ایسوس یکی از سریع‌ترین سوییچ‌های حال حاضر دنیا است که با اتکا‌ بر نسل جدید ارتباطات 10G، می‌تواند 10 برابر سریع‌تر از راهکار گیگابیتی، داده‌ها را در بستر پرسرعت شبکه انتقال دهد. XG-U2008 دارای دو پورت 10G با رابط استاندارد RJ45 است و می‌تواند به‌طور خودکار با شبکه‌های کند‌تر 100/1000 مگابیت بر ثانیه نیز تعامل داشته باشد.
 
راهکار 10G برای مراکز داده یا سرورهایی با حجم پردازش سنگین مناسب است و در کسب‌وکار می‌تواند سرعت پردازش و انتقال داده‌ها را به‌طور چشمگیری افزایش دهد و از محدودشدن سرعت انتقال در رسانه جلوگیری کند.
راه‌اندازی آسان بدون نیاز به تنظیمات خاص
XG-U2008 با هدف کاربری آسان طراحی شده و با اتصال کابل برق دستگاه، آماده به‌کار می‌شود. پس از اتصال سوکت‌ها به هر یک از پورت‌ها، به‌طور خودکار پیکربندی آن با بهینه‌ترین حالت ممکن آماده می‌شود. در شبکه مبتنی بر کابل، همواره نگرانی از قدرت سیگنال و کیفیت آن وجود دارد. هر پورت 10G با سه چراغ LED کیفیت سیگنال شبکه را نشان می‌دهد که رنگ آبی به معنای استفاده از بالاترین کیفیت شبکه 10G، رنگ سفید به معنای استفاده در حالت 1G و رنگ زرد نیز به معنای کیفیت بد، بستر شبکه را به‌سادگی مشخص می کند. همچنین در پنل جلوی XG-U2008 برای هر پورت نیز به‌طور جداگانه چراغ نشانگر وضعیت تعبیه شده است.
 
طراحی باریک و شیک
در طراحی XG-U2008، ایسوس از فلسفه Zen الهام گرفته شده است که قسمت بالایی آن از جنس آلومینیوم خش‌دار و با طراحی دوایر متحدالمرکز است. بر خلاف دیگر سوییچ‌های رایج، ظاهر آن جلوه ای زیبا به محیط کار می‌بخشد و طراحی بدون فن آن نیز باعث حذف صدای دستگاه در هنگام کار شده و آرامش محیط کار را حفظ خواهد کرد.