زمانتان را مدیریت کنید

اگر شک دارید که از وقتتان به‌خوبی استفاده می‌کنید، اپلیکیشن‌هایی را که در این شماره معرفی می‌كنیم درنظر بگیرید. ما شما را با اپلیکیشن‌هایی برای مدیریت زمان و بهره‌برداری بیشتر از وقتی که در اختیار دارید، آشنا خواهیم كرد. برخی علل اتلاف وقت و برنامه‌هایی برای از بین بردن یا کاهش این عوامل نیز معرفی شده‌اند.
RescueTime Time Management
برنامهRescueTime  طراحی شده تا کارهایی را که با اسمارت‌فون خود انجام می‌دهید پیگیری کند. از جمله این امور، وبگردی، استفاده از برخی اپلیکیشن‌ها، گشت‌وگذار در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک را می‌توان نام برد که این برنامه با بررسی زمان اختصاص داده‌شده به هر یک از این موارد، مشخص می‌کند که در طول روز زمان شما صرف چه کارهایی شده است. در تنظیمات برنامه می‌توانید به‌دلخواه انتخاب کنید که سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و تماس‌های تلفنی را پیگیری کند. نمایش فعالیت شما به‌صورت روزانه، هفتگی و ماهانه روی نمودار، یکی دیگر از قابلیت‌های برنامهRescueTime  به‌شمار می‌آید. اپلیکیشن معرفی‌شده برای سیستم‌عامل اندروید طراحی شده است. برای ارتقا به ورژن پریمیوم لازم است ماهانه 9 و سالانه 72 دلار پرداخت كنید. این نسخه به مدت 14 روز به‌صورت آزمایشی و رایگان قابل استفاده است.
Slack - Business Communication for Teams
به‌طور معمول وقتی کاری به‌صورت تیمی و گروهی انجام می‌شود، زمان بسیاری صرف هماهنگی و ارتباط میان اعضای تیم می‌شود. برنامه Slack ارتباط میان افراد تیم را با سهولت و سرعت بیشتر برقرار می‌کند و از این طریق زمان تلف‌شده کاهش می‌یابد. این برنامه روی دستگاه‌های مختلف قابل اجرا است و این مزیت موجب شده تا در هر زمان و هر مکان که به برنامه نیاز داشتید، قابل دسترسی باشد. به هر یک از اعضا می‌توانید پیامی ارسال کنید یا تماس بگیرید. همچنین امکان به‌اشتراک گذاشتن اسناد با دیگران و ویرایش آن وجود دارد. برنامه معرفی‌شده، کارها و سرویس‌هایی را که بیشتر استفاده می‌کنید، مانند Google Drive، Dropbox،  Twitterو ابزار دیگر را در یک جا جمع آوری می‌کند. برنامه Slack برای سیستم‌عامل iOS به‌صورت رایگان موجود است و روی اپل‌واچ نیز اجرا می‌شود.
30/30
شما می‌توانید مدیریت تمام امور خود را به برنامه 30/30 بسپارید. روش کار برنامه به‌گونه‌ای است که باید فهرستی از برنامه‌ها و کارهایی که مد نظر دارید به‌همراه مدت زمان مورد نیاز هر یک تهیه کنید. با شروع تایمر، زمان میان کارهای مختلف تقسیم می‌شود و برنامه زمان آغاز هر کار را به شما اطلاع می‌دهد. به این ترتیب زمان هدررفته‌ای وجود نخواهد داشت. با نگاه به صفحه موبایل، کاری که باید انجام دهید، مدت زمان لازم و زمان باقی‌مانده را مشاهده خواهید کرد. اپلیکیشن 30/30 با سیستم‌عامل  iOSطراحی شده و بدون پرداخت هزینه‌ای قابل دریافت است.
Focus Keeper Free: Work & Study Timer
عواملی که موجب حواس‌پرتی می‌شوند نقش غیر قابل انکاری در اتلاف وقت و طولانی‌شدن کارها دارند. اپلیکیشن Focus Keeper Free برای کاهش زمان انجام کارها و مدیریت بهتر آنها طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این برنامه زمان لازم برای انجام هر کار 25 دقیقه تنظیم و پنج دقیقه هم برای استراحت میان كار در نظر گرفته شده است. ابتدا باید عملی را که می‌خواهید انجام دهید مشخص کنید. تایمر 25 دقیقه‌ای برای آن تنظیم کنید و تا زمان به صدا در آمدن زنگ هشدار مشغول شوید. با به‌صدا درآمدن زنگ، زمان استراحت شما شروع می‌شود. نوع زنگ، صدا و میزان بلندی آن متناسب با سلیقه شما قابل تغییر است. در قسمتی از برنامه، میزان کارایی شما در یک ماه توسط نمودارهایی به‌نمایش در آمده‌اند و قابل پیگیری هستند. اپلیکیشن Focus Keeper Free را می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌ای برای دستگاه‌هایی با سیستم‌عامل iOS دریافت كنید و از قابلیت‌های آن در مدیریت زمان و افزایش کارایی بهره‌مند شوید.

بهنام علیمحمدی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه