اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرد:

اجباری شدن صدور فاکتور رسمی به خریدار از ابتدای دی‌ماه

اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرد شرکت‌های عضو این اتحادیه موظفند کالای خود را با کارت بازرگانی شرکت خود خریداری کرده و هنگام فروش کالا نیز حتما باید از فاکتور رسمی استفاده کنند.

براساس اطلاعیه صادره از سوی اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران، برای خارج کردن کشور از وابستگی نفت، قطعا لازم است همه اعضای این اتحادیه در ارتباط با خرید و فروش کالا با فاکتور رسمی و در نهایت ارایه آن به سازمان امورمالیاتی و دریافت مالیات برطبق فاکتورهای رسمی اقدام کنند.

بر اساس اعلام این اتحادیه، همچنین در صورت رعایت نكردن دفاتر، اعضای صنف رایانه شامل جریمه‌های سنگینی می‌شوند. با این وجود برخی واحدهای صنفی از دریافت فاکتور رسمی خودداری کرده و بعضا گمان می‌کنند با گرفتن فاکتور متفرقه از شرکت‌ها از پرداخت مالیات معاف می‌شوند، لذا باید واحدهای صنفی به این موضوع دقت کنند.

در بخش دیگری از اطلاعیه اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران آمده است: با توجه به اینکه اعضای صنف رایانه اعلان نصب صندوق فروشگاهی به سازمان را خود تایید کرده‌اند، باید در سال همه عملیات خرید و فروش خود را در قالب CD یا فلش به سازمان امور مالیاتی برای محاسبه مالیات تحویل دهند. سود فروش کالا در این صنف حدود یک درصد است و در صورت عدم ثبت عملیات خرید و فروش، جریمه‌های سنگینی برای خاطیان در نظر گرفته می‌شود.

بر همین اساس، اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران از اعضای خود خواسته در زمان خرید یا فروش حتما از فاکتور رسمی استفاده کنند. با صدور فاکتور رسمی یا خرید با فاکتور رسمی اگرچه درصد سود بسیار ناچیزی عاید واحد صنفی می‌شود، اما مبنای محاسبه سازمان همان فاکتور رسمی است.

شروع این کار باید از شرکت‌ها آغاز شود، لذا اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران از تمامی شرکت‌های واردکننده درخواست کرده همکاری لازم را در این زمینه انجام دهند. این اتحادیه همچنین شرکت‌ها و فروشگاه‌ها را موظف کرده که تا اول دی‌ماه 96 کالاهای خود را با فاکتور رسمی به فروشگاه‌ها و مصرف‌کنندگان ارایه کنند.

در صورت رعایت این موارد، اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در تمام مراحل طبق قانون، حمایت خود را از شرکت‌ها و فروشگاه‌ها چندبرابر می‌کند. همچنین فرصتی را برای اعضا ایجاد می‌کند تا به‌صورت رایگان از مدیران با تجربه بازنشسته مالیاتی برای راهنمایی و مشاوره اعضای اتحادیه استفاده کنند و تمام هزینه‌ها را نیز خود اتحادیه تقبل می‌کند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: فروشگاه‌ها شاید در اولین اقدام دچار مشکل شوند که باید چگونه در حساب‌ها عمل كنند، ولی مسلما در زمان پرداخت مالیات لازم به بحث و مجادله با ممیزان مالیاتی نخواهند بود و این نگرانی را که مبلغ مالیات از بیش از سود دریافتی باشد و پرداخت آن با ضرر همراه باشد، از ذهن خارج کرد.

اتحادیه آمادگی دارد دفاترنویسی را از طریق حسابرسان خبره به‌صورت رایگان به واحدهای صنفی آموزش دهد. متاسفانه یکی از مشکلات و دغدغه‌های هر فرد صنفی مالیات است. با توجه به این موضوع، بار دیگر خواهشمند است از تاریخ 1/10/96 خرید و فروش شرکت‌ها و فروشگاه‌ها از طرق صدور و دریافت فاکتور رسمی همراه باشد تا ناعدالتی در تشخیص مالیات توسط ممیزان مالیاتی نشود و با مدرک و سند قانونی مالیات خود را پرداخت کنند.

جناب وزیر ما و شما

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه