سامسونگ هک شدن اسکنر عنبیه چشم گلکسی S8 را خبری کذب دانست

براساس گفته‌های سامسونگ، هک کردن اسکنر عنبیه چشم گلکسی S8 و گلکسی S8 پلاس به‌راحتی امکان‌پذیر نیست. چند روز پیش خبری مبنی بر هک شدن اسکنر عنبیه چشم این دستگاه توسط یک گروه آلمانی را در سایت منتشر کردیم که با استفاده از دوربین دیجیتال، موفق به باز کردن قفل این مدل شده بودند. سخنگوی این غول فناوری کره‌ای، چنین امری را در دنیای واقعی بسیار سخت توصیف کرد:

سامسونگ هک شدن اسکنر عنبیه چشم گلکسی S8 را خبری کذب دانست

اگرچه ویدیویی یک دقیقه‌ای در اینترنت منتشر شده که در آن به‌راحتی سنسور عنبیه چشم گلکسی S8 هک می‌شود، اما در دنیای واقعی این امر سخت است. شما برای چنین کاری، نیاز به دوربینی دارید که قادر به ثبت نور اینفرارد باشد که البته چنین محصولی در بازار به‌راحتی پیدا نمی‌شود. در صورت پیدا کردن این تجهیزات شما باید از چشمان صاحب دستگاه عکس گرفته و سپس گوشی هوشمند او را بدزدید که مسلما در دنیای واقعی غیرممکن است.

سامسونگ زمان زیادی را برای توسعه این فناوری صرف کرده و به کاربران وعده امنیت بالای آن را می‌دهد، البته به‌علت امکان انجام پرداخت‌ها توسط سامسونگ Pay، می‌توان امنیت آن را تضمین شده به‌حساب آورد.

بااین‌حال سامسونگ در روزی که این ویدیو انتشار یافت، بیانیه‌ای مبنی بر رفع این مشکل منتشر کرد:

ما از این موضوع آگاه هستیم ولی به مشتریان خود قول می‌دهیم که اسکنر عنبیه چشم مورد استفاده در گلکسی S8 بعد از آزمایش‌های متعدد، توسعه یافته است. بااین‌حال اگر روشی برای به چالش کشیدن امنیت دستگاه‌های ما پیدا شود، سریعا به آن پاسخ خواهیم داد.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه