رپورتاژ آگهی؛

تویوتا لندکروز، غول جاده‌های دست نیافتنی

به محض اینکه صحبت از خودروهای SUV به میان می‌آید، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد  یک خودروی افسانه‌ای به نام تویوتا لندکروز است، به خصوص بعد از آنکه کارخانه تویوتا با عرضه لندکروز 2018 نام خود را به عنوان یکی از مهمترین تولید کنندگان SUV یکبار دیگر بر سر زبان‌ها انداخت.

تویوتا لندکروز، غول جاده‌های دست نیافتنی

به محض اینکه صحبت از خودروهای SUV به میان می‌آید، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد  یک خودروی افسانه‌ای به نام تویوتا لندکروز است، به خصوص بعد از آنکه کارخانه تویوتا با عرضه لندکروز 2018 نام خود را به عنوان یکی از مهمترین تولید کنندگان SUV یکبار دیگر بر سر زبان‌ها انداخت. در داخل ایران نیز تویوتا لندکروز همیشه یکی از محبوب‌ترین خودروهای SUV بوده است و نگاهی به آگهی‌های سایت دیوار نشان می‌دهد که حتی مدل‌های نیم قرن پیش این خودرو نیز همچنان به راحتی خرید و فروش می‌شوند.

 

با وجود اینکه در طول دهه‌های گذشته خودروهای شاسی بلند متفاوتی به بازر عرضه شدند اما این خودرو همچنان یکی از محبوب‌ترین‌ها به شمار می‌رود. نگاهی به آمار فروش این خودرو – که قیمت آن نیز هیچ وقت پایین نبوده است – حکایت از محبوبیت آن دارد. کمپانی ژاپنی تویوتا از سال ۱۹۵۱ که تولید این خودرو را آغاز کرد و تا سال ۲۰۱۸ بیش از  ۶.۵ میلیون دستگاه از این خودرو در سراسر جهان به فروش رفت.

 

اهمیت تویوتا لندکروز در بین خودروهای SUV بیش از هر چیز به استقامت و قدرت آن باز می‌گردد. قدرتی که عملا عبور از هر جاده صعب‌العبوری را برای آن ممکن می‌سازد. ضمن آنکه نگاهی به بازار این خودرو در ایران و جهان حاکی از آن است که هنوز هم مدل‌های بسیار قدیمی لندکروز خرید و فروش می‌شوند و به حیات خود ادامه می‌هند، آن هم نه به شکل کلکسیونری، بلکه برای استفاده روزمره.

 

تویوتا لندکروز 2018 میراث‌دار خودرویی است که اولین تولید آن در دوران جنگ جهانی دوم و زمانی اتفاق افتاد که نیروهای ژاپنی یک جیپ آمریکایی را در فیلیپین به دست آوردند و به سرعت دست به کار تولید خودرویی مشابه آن شدند. البته از سال ۱۹۵۱ بود که خط تولید این خودرو با نام لندکروز ادامه پیدا کرد و آن اتفاق هم زمانی روی داد که در جریان جنگ شبه‌جزیره کره نیروهای آمریکای تولید خودرویی سبک و دارای مشخصات فنی جیپ آمریکایی را به ژاپن سفارش دادند.

 

نگاهی کوتاه به مشخصات فنی آخرین مدل این خودرو کافی است تا دلیل محبوبیت آن را بین رانندگان آف‌رود متوجه شویم. مدل ۲۰۱۸ این محصول کارخانه تویوتا دارای یک پیشرانه هشت سیلندر با حجم ۵۷۰۰ سی‌سی است. این حجم بالا و تعداد زیاد سینلدر به این خودرو قدرتی معادل ۳۸۱ اسب بخار و شتابی معادل ۶.۸ ثانیه می‌دهد. پیشرانه این خودرو به یک جعبه‌دنده خودکار هشت سرعته مجهز است تا کار انتقال نیرو از پیشرانه به چرخ‌ها را بهترین شکل ممکن صورت بگیرد.

 

نکته مهم در مورد این خودرو به این امر مربوط می‌شود که با وجود تاکید فراوان بر توانایی فنی و قدرت پیشرانه، تویوتا لندکروز از امکانات رفاهی و جانبی فراوانی برخوردار است. استفاده از طراحی چوبی در بخش‌های از داخل اتاق، بهره‌مندی از  سیستم صوتی دارای هشت بلندگو و ساب ووفر، سانروف برقی، ریل سقفی و چراغ جلو اتوماتیک تنها بخشی از این امکانات به شمار می‌روند.

تویوتا لندکروز، غول جاده‌های دست نیافتنی

و اما در پایان بهتر است از امکانات ایمنی تویوتا لندکروز 2018 نیز اطلاعاتی به دست بیاوریم. این خودروی غول‌پیکر دارای سیستم تشخیص نقطه کور، ۱۰ کیسه هوا، کنترل فشار تایر، سیستم پیشگیری از تصادف، ترمز ضد قفل و سیستم ترمز EBD است. با در کنار هم قرار گرفتن تمامی این امکانات به راحتی می‌توان دریافت که چرا لندکروز در طول بیش از ۶۰ سال گذشته همواره به عنوان یک خودروی SUV محبوب  در سراسر جهان شناخته شده است.

 

منبع : ویرلن

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه