با بودجه بین 200 تا 500 میلیون کدام مدل‌های هیوندا را می‌توانید خریداری کنید؟

در دهه 80 شمسی که هیوندا با سدان‌های مشهور خود یعنی آزرا و النترا در بازار ایران حضور داشت، در واقع جزو برندهای میان رده بازار محسوب می‌شد. چرا که هنوز کیفیت و امکانات خودروهای آن در حد خودروهای ژاپنی و آلمانی موجود در بازار نبود. و خودروهای آن فاصله زیادی با رقبای خود در بازار خودرو ایران داشتند. اما رفته رفته هیوندا با پیشرفت‌های خود در زمینه تکنولوژی و امکانات رفاهی مدل‌های به روزتری به بازار عرضه کرد و فاصله خود را با این رقبا کاهش داد

با بودجه بین 200 تا 500 میلیون کدام مدل‌های هیوندا را می‌توانید خریداری کنید؟

در دهه 80 شمسی که هیوندا با سدان‌های مشهور خود یعنی آزرا و النترا در بازار ایران حضور داشت، در واقع جزو برندهای میان رده بازار محسوب می‌شد. چرا که هنوز کیفیت و امکانات خودروهای آن در حد خودروهای ژاپنی و آلمانی موجود در بازار نبود. و خودروهای آن فاصله زیادی با رقبای خود در بازار خودرو ایران داشتند. اما رفته رفته هیوندا با پیشرفت‌های خود در زمینه تکنولوژی و امکانات رفاهی مدل‌های به روزتری به بازار عرضه کرد و فاصله خود را با این رقبا کاهش داد. از طرفی بحران‌ها و تحریم‌های موجود در بازار خودرو ایران نیز از اواسط دهه 90 شمسی به بعد قیمت خودروهای هیوندا را با افزایش شدیدی مواجه کرد. به این ترتیب پس از گذشت تقریباً یک دهه از حضور این برند کره‌ای در کشورمان، خودروهای آن از بازار میان رده به بازار خودروهای لوکس گران قیمت راه یافتند.

از این رو اگر هم اکنون قصد خرید ماشین هیوندا را داشته باشید باید به طور میانگین بودجه‌ای حدود 300 میلیون را در نظر بگیرید. در ادامه این مطلب قصد داریم خودروهایی از این برند که در بازار ایران با قیمت‌هایی بین 200 تا 500 میلیون تومان به فروش می‌رسند را به شما معرفی کنیم تا در نهایت اگر شما هم همین میزان بودجه را برای خرید یک خودرو کره‌ای از برند هیوندا در نظر گرفته‌اید وقت کمتری را صرف گشتن به دنبال مدل مورد نظر خود باشید.

1.    هیوندا i20 مونتاژی

با بودجه بین 200 تا 500 میلیون کدام مدل‌های هیوندا را می‌توانید خریداری کنید؟ - هیوندا i20 مونتاژی

هیوندا i20 نزدیک به یک دهه در بازار ایران حضور دارد و اولین مدل آن نیز در سال 90 شمسی به صورت وارداتی وارد بازار خودرو کشورمان شد. این هاچ بک شهری از معدود خودروهایی وارداتی است که از همان نسل اول در ایران حضور پیدا کرد. به دلیل استقبال زیاد خریداران ایرانی از این هاچبک زیبا، کرمان موتور تصمیم گرفت نسل دوم این خودرو را در ایران مونتاژ کند و به قیمت کمتری به دست مشتریان ایرانی برساند. به این ترتیب در سال 95 اولین نمونه‌های مونتاژی از این خودرو وارد بازار شدند.

هیوندا i20 نسل دوم به دلیل طراحی بهتر و امکانات بیشتری که داشت توانست توجه خریداران قشر متوسط ایرانی را به سمت خود متمرکز کند و موفق‌تر از نسل قبلی خود در ایران ظاهر شود. ویژگی‌های مثبت زیادی خرید هیوندا i20 را برای ایرانیان توجیه می‌کرد. کیفیت بالای ساخت، فرمان‎پذیری خوب، فضای داخل کابین مناسب، مصرف سوخت کم و امکاناتی قابل قبول از جمله این ویژگی‌های مثبت بود که باعث افزایش میزان خرید و فروش هیوندای i20 مونتاژی در سال 96 شد. اما پس از گذشتن از سیل آشفتگی‌های بازار خودرو در ایران، قیمت هیوندا i20 نیز افزایش شدیدی پیدا کرد. طوری که اکنون دیگر نمی‌توان لقب یک خودرو اقتصادی و مقرون به صرفه را به این خودرو داد. اگر در بازار فعلی ایران قصد خرید هیوندا i20 مونتاژی را دارید، باید حدود 350 میلیون تومان هزینه کنید.

2.    هیوندا اکسنت مونتاژی

با بودجه بین 200 تا 500 میلیون کدام مدل‌های هیوندا را می‌توانید خریداری کنید؟ - هیوندا اکسنت مونتاژی

هیوندا اکسنت نیز یکی دیگر از خودروهای اقتصادی هیوندای است که در رده سدان‌های کوچک قرار می‌گیرد. در واقع خرید هیوندای اکسنت برای افرادی که توان خرید سدان‌های لوکس هیوندای را نداشتند و از طرفی نیز فضای کوچک و استایل خودروهای هاچ بک نمی‌پسندیدند انتخاب بسیار مناسب و کاربردی بود. این خودرو علی رغم وزن زیادی که داشت اما مصرف سوخت بسیار پایینی ارائه می‌داد و برای رانندگی در مسیرهای شهری بسیار مناسب بود. به همین دلیل نیز توانست در بازار میان رده‌های ایران خودی نشان دهد و به فروش خوبی برسد.

هیوندا اکسنت مونتاژی که از سال 96 توسط کرمان موتور روانه بازار شد، از نظر سطح امکانات تفاوتی با مدل‌های فول این خودروها نداشت. به همین دلیل میزان فروش هیوندا اکسنت مونتاژی نیز همانند مدل وارداتی آن بالا بود. قیمت هیوندا اکسنت مونتاژی هم اکنون حدود 340 تا 350 میلیون تومان است.

3.    هیوندا النترا

هیوندا النترا در ایران آنقدر محبوب است که نیازی به معرفی ندارد. این سدان نیمه لوکس جذاب هیوندا که برای اولین بار در سال 2013 وارد ایران شد، با طراحی جذاب و زیبای خود توانست بازار سدان‌های متوسط ایران را به دست بگیرد و پا به پای برادر بزرگتر خود یعنی هیوندا آزار پیش برود. این سدان جذاب هم اکنون با مدل 2018 خود در ایران حضور دارد. قیمت هیوندای النترا وارداتی صفر هم اکنون در نمایندگی‌ها حدود 480 تا 500 میلیون تومان است. در واقع در میان مدل‌های صفر هیوندای در بازار ایران، تنها خودرویی که می‌توانید مدل وارداتی آن را با این بودجه خریداری کنید النترا است.

 

منبع : ویرلن