مدیرعامل پیام‌رسان گپ اعلام کرد:

گپ، پیام‌رسان بومی کشورهای دیگر خواهد شد

مهدی انجیدنی مدیرعامل پیام‌رسان داخلی گپ در نشست خبری که در نمایشگاه الکامپ برگزار شد در مورد آخرین وضعیت فعالیت این پیام‌رسان گفت: هدف گپ با داشتن بیش از ۳ میلیون کاربرفعال، ارایه زیرساخت‌های مناسب به تمامی ارایه‌دهندگان کسب و کار است.

گپ، پیام‌رسان بومی کشورهای دیگر خواهد شد

مهدی انجیدنی مدیرعامل پیام‌رسان داخلی گپ در نشست خبری که در نمایشگاه الکامپ برگزار شد در مورد آخرین وضعیت فعالیت این پیام‌رسان گفت: هدف گپ با داشتن بیش از ۳ میلیون کاربرفعال، ارایه زیرساخت‌های مناسب به تمامی ارایه‌دهندگان کسب و کار است.

وی گفت: یکی از اهداف مهم ما این است که کسب‌وکارها و سازمان‌ها برای پوشش دادن نیازهای خودشان از زیرساخت پیام‌رسان گپ استفاده کنند؛ مثلاً شرکتی باید با ۱۰۰ هزار نفر از افراد خاصی که با آنها در ارتباط هستند، خدمات خاص بدهد. گپ، یک پلتفرم سازمانی است که زیرساخت‌های لازم برای این کار را فراهم می‌کند.

به گفته وی، اخیراً گیم‌سنتر پیام‌رسان گپ راه‌اندازی شده که ارایه خدمات با سرعت بیشتر و هزینه کمتر توسط ارایه‌دهندگان بازی به کاربران خارجی و داخلی را فراهم می‌کند.

انجیدنی از سرمایه‌گذاری مشترک با اپراتور ایرانسل و شرکت ام‌تی‌ان آفریقای جنوبی خبر داد و گفت: در چند ماه گذشته مذاکراتی برای گسترش و استقرار رسمی برای حضور این پیام‌رسان در کشورهای دیگر با گروه MTN و ایرانسل آغاز شده و پیش‌بینی ما این است که امسال در یکی از کشورها به صورت رسمی مستقر شود.

مدیرعامل پیام‌رسان گپ ادامه داد: نسخه اینترنشنال گپ در سراسر دنیا در دسترس است و بقیه کشورها به دنبال خرید لایسنس هستند که پیام‌رسان داخلی خود را برای اهداف تجاری خود داشته باشند. پیام‌رسان گپ دارای دو برند شامل گپ و ویدا بوده که هر دو فعال هستند و در کشورهایی که با تحریم‌های ایران مشکل دارند با برند انگلیسی ویدا و در کشورهایی که با تحریم‌های ایران مشکلی ندارند با برند گپ حضور داریم. برنامه‌ ما این است که تا سال آینده در سه کشور خارجی به عنوان پیام‌رسان بومی‌شان مستقر شویم.

انجیدنی در پاسخ به این سوال که آیا چالش اعتماد مردم به پیام‌رسان بومی در داخل کشور را حل کرده‌اند؟ گفت: باید دید آیا این چالش وجود دارد و مردم به محصول ایرانی اعتماد دارند یا نه که من زیاد وارد این بحث نمی‌شوم اما باید بگویم ما کارمان را از سال ۹۰ که شروع کردیم، زمانی که تلگرام در ایران وجود نداشت هیچوقت نگاه‌مان این نبوده که جای کسی بنشینیم و یک نفر را بیرون بیندازیم و خودمان را جای آن بگذاریم. نگاه ما همواره به بومی‌سازی بوده است و زیرساختی داریم که نمونه آن در کشور وجود ندارد، مردم برای تجارت خودشان به زیرساخت بومی نیاز دارند و سعی کردیم به خوبی دراین حوزه کار کنیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر 10 هزار کسب و کار استارت‌آپی در قالب بات به مشتریان خود روی گپ سرویس می‌دهند.

انجیدنی ادامه داد: طی یک ماه گذشته قرار بود سازمان‌ها به شبکه تبادل اطلاعات متصل شوند و خدمات‌شان را از طریق پیام‌رسان‌های بومی ارایه بدهند، اما هنوز این اتفاق رخ نداده است. دسترسی ما به GSB، صرفاً برای سرویس شاهکار آن هم به صورت پولی باز شد و ارایه خدمات دولت الکترونیکی به مردم در بستر آن عملی نشد، گپ و سروش از دید فنی انتخاب شدند تا حمایت انجام شوند اما حمایتی در این خصوص انجام نشده است.

او تاکید کرد: پیام‌رسان‌ها هیچ حمایت و کمکی از ارگان دولتی نمی‌خواهند چون عملاً حمایتی وجود ندارد، آنچه از بدنه دولت انتظار داریم، این است که در لایه کاری خودشان از زیرساخت ارتباطی کشور خودشان استفاده کنند نه از زیرساخت ارتباطی خارجی. انتظار ما این است که وقتی دولت خودش سه اپراتور دارد از اپراتور خارجی خرید نکند، حمایت وزارت ارتباطات از پیام‌رسان‌های داخلی ۵ میلیارد وام، افزایش پهنای باند و ۱۰ سروری است که بعداً از ما پس گرفته شد.

وی با اشاره به جزییات توافق با ام‌تی‌ان آفریقای جنوبی گفت: در پی سرمایه‌گذاری ام‌تی‌ان آفریقای جنوبی در گپ برای ارایه کیف پول و ارزهای دیجیتال با دو کیف پول آفریقایی تفاهم کرده‌ایم که البته به دلیل تحریم‌ها در تبادل پول مشکلاتی وجود دارد اما طی این برنامه درصدد هستیم امکان تبادل بسیار آسان پول بین ایران و ۸ کشور از قاره آفریقا را برای توریست‌ها و کسب و کارها فراهم کنیم.

 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه