سونی توانسته 100 میلیون پلی‌استیشن 4 تا امروز به فروش برساند

کنسول PS۴ بخش قابل‌توجهی از درآمدهای سونی را به خود اختصاص داده و توانسته عملکرد موفقی را در رقابت با دیگر کنسول‌های رقیب در بازار گیمینگ داشته باشد

سونی توانسته 100 میلیون پلی‌استیشن 4 تا امروز به فروش برساند

کنسول PS۴ بخش قابل‌توجهی از درآمدهای سونی را به خود اختصاص داده و توانسته عملکرد موفقی را در رقابت با دیگر کنسول‌های رقیب در بازار گیمینگ داشته باشد. گزارش این شرکت ژاپنی در سه ماه نخست سال جاری میلادی حاکی از آن بود که این شرکت مجموع فروش ۸/ ۹۶ میلیون دستگاه کنسول PS۴ را تا آن زمان ثبت کرده بود که اکنون این رقم به ۱۰۰ میلیون دستگاه رسیده است. سونی توانست ظرف مدت زمان ۵ سال و ۷ ماه، فروش ۱۰۰ میلیون دستگاه از این کنسول را ثبت کند که تاکنون بی‌سابقه بوده است. همچنین پلی‌استیشن ۴ توانست در کمتر از ۳ سال به رکورد فروش ۵۰‌میلیونی دست باید، این در حالی‌ا‌ست که پلی‌استیشن ۲ و حتی کنسول محبوب Wii نینتندو نیز نتوانستند در این مدت زمان به چنین موفقیتی نائل شوند. ناگفته نماند که سونی در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ نیز به ترتیب بالغ بر ۱۹ و ۸/ ۱۷ میلیون دستگاه پلی‌استیشن ۴ را به فروش رساند.

سونی در این گزارش اعلام کرد حجم دانلودهای دیجیتال بازی‌ها با رشدی ۵۰درصدی همراه بوده و این نشان‌دهنده تمایل کاربران به خرید بازی‌های دیجیتال در مقایسه با کپی‌های دیسک فیزیکی است. نسل جدید کنسول‌های بازی سونی که احتمالا با عنوان PS۵ معرفی خواهد شد، قرار است در پاییز سال ۲۰۲۰ رونمایی و به بازار عرضه شود. این شرکت ژاپنی اعلام کرده که کنسول جدید از گرافیک‌های K۸، قابلیت صوتی سه بعدی، پشتیبانی از حافظه SSD و پردازنده قوی نسل سومی‌شرکت AMD برخوردار خواهد بود. در این میان شرکت مایکروسافت نیز قرار است در سال آینده میلادی از کنسول Xbox Project Scarlet رونمایی کند که مانند پلی‌استیشن ۵، از گرافیک‌های ۸K و پشتیبانی از حافظه SSD برخوردار خواهد بود. البته هنوز مشخص نیست که ردموندی‌ها چه تعداد از کنسول ایکس‌باکس‌وان را به فروش رسانده است. اما تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که این شرکت چیزی بین ۳۰ تا ۶۰ میلیون دستگاه از این کنسول را به فروش رسانده است.